Bóg - Honor - Ojczyzna
Wnuk oficera II RP, bohatera narodowego żołnierza AK
24 obserwujących
1028 notek
2796k odsłon
1066 odsłon

Parada NIE równości w Poznaniu. Dlaczego Poznań był patriotyczny a stał się tęczowy

Poznań/ materiały prasowe
Poznań/ materiały prasowe
Wykop Skomentuj9

Wielkopolska i Poznań była do niedawna symbolem walki o Polskę. Symbolem zwycięstwa, honoru i godności. To tutaj pod sztandarami " Boga- Honoru i Ojczyzny" Pułki Wielkopolan toczyły największe zwycięskie Powstanie wypędzając Niemców z tej prastarej piastowskiej ziemi. To te Pułki zwyciężyły i zdecydowały głównie o wypędzeniu sowieckiej hordy z Polski w roku 1920.  Co takiego stało się ,że dzisiaj Poznań oczach patriotycznej Polski staje się pośmiewiskiem.

Jak było w Poznaniu.
Poznań i Wielkopolska od wieków kojarzyło się nie tylko z solidną pracą u podstaw ale i ogromnym patriotyzmem. To Wielkopolanie po pierwszej wojnie światowej przeprowadzili jedyne zwycięskie powstanie. To na tej ziemi rozkwitał duch patriotyzmu i narodowych tradycji a słowo Bóg – Honor – Ojczyzna było słowem niemal ze codziennym. Wartości narodowe, krzewienie kultury regionalnej i Polskiej, religijność i solidna praca kształtowały i wyróżniały tych ludzi.

Pułki Poznańskie walczyły na frontach I i II Wojny światowej sławiąc nieopisany patriotyzm, honor wolę walki i zwycięstwa. To te Pułki kawalerii zwyciężyły sowietów pod Warszawą w 1920 r. To te Pułki biły się w czasie II wojny światowej w kampanii wrześniowej  Pułk i Poznańskie brały udział w składzie Wielkopolskiej Brygady Kawalerii wchodzącej w skład Armii „Poznań”, Armii, która zapisała wiele zwycięstw i niespotykanego męstwa w bitwie nad Bzurą.

Te tradycje jak i działania żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych na terenie Wielkopolski w czasie okupacji Niemieckiej pokazywały jak Wielkopolanie pragną Wolnej Polski. Walczyli oni na wszystkich frontach II wojny światowej w powietrzu na morzu i lądzie sławiąc imię swego regionu oraz ogromny patriotyzm i miłość do ojczyzny.

Za czasów PRL-u byli szykanowani, katowania w katowniach i kazamatach za ten patriotyzm. 1956 r. i pierwszy bunt w Polsce przeciwko komunizmowi i totalitarnej władzy pochodzącej z ZSRR zna już niemal cała Europa. Wielu musiało zginąć Poznaniaków i Wielkopolan by ich idee ziściły się po latach.

Poznań i Wielkopolska byli zawsze dumni ze swoich ojców i synów – patriotów tego regionu. Na piłkarskich stadionach kibice KKS Lech oddawali Hołd Żołnierzom Wyklętym czerpiąc z ich dziedzictwa soki patriotyzmu tego lokalnego jak i państwowego. To oni gnębieni i poniżani przez poprzednią władzę PO i PSL krzyczeli i śpiewali „ Tusk mat… twój rząd obalą kibole” i obalili pokazując swoją siłę przy wyborczych urnach i wydawało by się iż znowu Poznań i Wielkopolska stają się dla kraju wzorem cnót, jak bywało dawniej, wzorem patrioty ale okazało się inaczej- niestety inaczej.

 Prasa lokalna podaje cytat :

"W najbliższą sobotę w Poznaniu odbędzie się Marsz Równości jako zwieńczenie trwającego Poznań Pride Week. Cykl wydarzeń o tematyce LGBT+ odbywa się w naszym mieście po raz piąty.
Na portalu pomagam.pl Grupa Stonewall zorganizowała zbiórkę m.in. na organizację Marszu Równości z przynajmniej trzema platformami muzycznymi, piknik przed marszem, wywieszenie tęczowych flag na ulicach, szkolenia dla wolontariuszy czy wydruk ulotek i plakatów.
- Pewną część kosztów związanych z organizacją Poznań Pride Week 2019 uda nam się pokryć samodzielnie. Płacimy składki członkowskie, pozyskujemy sponsorów oraz prowadzimy sklep z tęczowymi gadżetami. To jednak nadal za mało, aby sfinansować cały festiwal – informują organizatorzy na stronie zbiórki.
Do tej pory Grupa Stonewall zebrała ponad 27 tysięcy złotych.Tegoroczny Marsz Równości odbędzie się pod patronatem prezydenta Poznania w sobotę o godzinie 14.00 po raz XVI. Przejdzie trasą, która rozpocznie się przy moście św. Rocha, następnie do Ronda Rataje i stamtąd ulicami Królowej Jadwigi i Matyi dojdzie do Mostu Dworcowego, Kaponiery i zakończy się na ul. Św. Marcin. W tym samym czasie w mieście zgłoszono ponad 30 kontrmanifestacji. Podobnie było w ubiegłym roku, w praktyce odbyła się wówczas jedna....." -
  Informuje WTK na swoich stronach.

Prezydent Miasta, jak wiemy pełni swoją funkcję z naznaczenia PO to Pan Jaśkowiak, który jak podają media, w swoich oficjalnych wypowiedziach deklaruje chęć przyjęcia  do Poznania Islamistów, przypominam iż te deklaracje są otrzymanej bez zgody Rządu RP i wbrew decyzjom większości ludności miasta Poznania.

Co takiego się stało  zatem w Poznaniu obecnie Poznaniu „ Tęczowym” a nie patriotycznym, gdzie są środowiska patriotów z dziada pradziada potomkowie Powstańców Wielkopolskich, gdzie ich patriotyzm gdzie flagi biało - czerwone, tak chętnie zastępowane w Poznaniu na tęczowe ?

Dlaczego w mieście gdzie świętym przez ponad 100 lat były słowa Bóg – Honor – Ojczyzna  a obecnie na piedestał stawia się wartości które są nie tylko wbrew ludzkiej naturze ale i negują patriotyzm w ogóle. Na te i inne pytania brak jest na razie odpowiedzi.

Wielu poznaniaków w swoich wypowiedziach krytykuje postawę władz miasta w zakresie organizacji takich parad np. odpowiadając na moje pytanie co myślisz o paradzie w Poznaniu odpowiadają:  „Nie mi jest wstyd, jestem po prostu wściekły i zniesmaczony”.

 "Byłoby mi wstyd, gdyby to była moja decyzja a nie Tęczowego Jacusia i jego popleczników". - twierdzi jeden z moich rozmówców.

Wiele wypowiedzi młodych ludzi w tym studentów uczelni poznańskich nie nadaje się do publikowania są niecenzuralne. Potępiają one w stanowczy sposób   działania Prezydenta Poznania twierdząc iż  cytat :

Przy urnie dam dowód mej dezaprobaty dla ped….” itp.

 „Środowiska LGBT w Poznaniu to garstka krzykliwych ludzi bez pomysłu na własne życie „ – tak twierdzi wielu internautów na portalach związanych z miastem.

Jest pewien zabawny paradoks w nazwie "Parada równości". Zakładając 100% równość traktowania osób homo i hetero, to przy istnieniu parad osób homo należy organizować parady osób hetero :) W innym wypadku osoby homo mają przynajmniej o jedną paradę więcej dla siebie niż hetero, czyli już nie jest "równo.

A co na to poznaniacy dla których wartości patriotyczne oparte na słowach Bóg - Honor- Ojczyzna były przez wieki motorem walki o narodowe wyzwolenie. Gdzie podziały sie tak mocno zakorzenione wartości znane tylko poznaniakom i podziwiane w Polsce ?

Starszy już Pan napotkany przypadkowo, twierdzący iż jest byłym żołnierzem AK, powiedział do mnie tak :

„Poznań i Wielkopolska przeprasza za idiotów, tutaj zawsze panował ład i porządek, ale komuna i postkomuna zdeprawowała ten region i zrobiła wodę z mózgów pracowitych i porządnych onegdaj Wielkopolan. Niestety, przyczyną tego zgorszenia, demoralizacji i zgnilizny jest brak wiary w Boga na najwyższych szczeblach i małpowanie dewiacyjnych zachowań ludzi uznawanych przez wyborców za postępowych Europejczyków
."


Te słowa wypowiedziane przez żołnierza przelewającego swoją krew za ojczyznę niech będą podsumowaniem tego materiału.

Zobacz galerię zdjęć:

LGBT w Poznaniu/ materiały prasowe
LGBT w Poznaniu/ materiały prasowe
Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale