24 obserwujących
254 notki
237k odsłon
  212   0

Corpus Christi, udawanie Greka, COVID, bambuko i Ziemia Niczyja... Być, albo nie być - oto

Z Internetu
Z Internetu

To może mieć coś wspólnego z raportem Wall Street Journal, który w ostatnim tygodniu ujawnił niektóre wcześniej utajnione dane wywiadu USA ...Trzech pracowników Instytutu Wirusologii w Wuhan zachorowało z objawami zgodnymi z COVID); byli oni hospitalizowani już w listopadzie 2019 roku.

Chiny wielokrotnie odmawiały Światowej Organizacji Zdrowia ("WHO") dostępu do swoich rejestrów w laboratorium a WHO, zamiast nalegać na zdobywanie prawdziwych informacji, pozwoliła Chinom przejść na tą samą linię, na której tak długo stała Lewica i media głównego nurtu.”

I jeszcze to -

"Również dr Anthony Fauci forsował chińską wersję wydarzeń... Jak podawał w National Geographic w artykule w zeszłym roku - nauka wskazała, że wirus pochodzi z „wet market”.


Z doniesienia AFP, Tuesday, 01 June 2021 06:51 AM można było się dowiedzieć –

"COVID Variants to be Given Greek Alphabet Names"

"Warianty Covid-19 mają być znaczone przez litery alfabetu greckiego, aby uniknąć stygmatyzacji krajów i narodów, gdzie zostały one po raz pierwszy wykryte... Tak ogłosiła wczoraj WHO - Światowa Organizacja Zdrowia."

Nowy system ma zastosowanie do rozróżnienia wariantów Covid-19 - z których najbardziej niepokojące są cztery będące w obiegu. Ma też odróżniać warianty „innych poziomów”, które są nadal śledzone.

"Nie zastąpią one istniejących nazw naukowych, ale mają na celu pomoc w publicznej dyskusji nad Covid-19.", powiedziała Maria Van Kerkhove, przedstawicielka WHO

"W nowym systemie warianty COVID-19 przyjmują następujące nazwy:

- dotychczas tak zwany brytyjski wariant B.1.1.7 staje się Alfa;

- B.1.351 po raz pierwszy odkryte w Republice Południowej Afryki staje się Beta;

- brazylijski P.1 staje się Gamma.

Tak zwany „wariant indyjski” B.1.617 jest podzielony na linie, z których wariant B.1.617.2 staje się Delta.

Wariant zainteresowania B.1.617.1 nosi nazwę Kappa."

"Oprócz tych nazw, istnieją w użyciu inne nazwy naukowe dla opisu każdej mutacji, podczas gdy różne nazwy geograficzne zostały wykorzystane do opisania tego samego wariantu.

Na przykład wariant z Wielkiej Brytanii, jest często nazywany „wariant Kent” – od hrabstwa w południowo-wschodniej Anglii, gdzie po raz pierwszy go odkryto.

Nazwy linii, takie jak B.1.1.7.2, będą nadal używane w kręgach naukowych, do informacji o mutacjach."... Wreszcie jest, o co chodzi -

"Dotychczasowa praktyka nazywania różnych odmian zjawiska COVID-19 jest 'Stigmatizing and discriminatory'.... Stygmatyzująca i dyskryminująca.

Chociaż ma swoje zalety, a nazwy naukowe mogą być trudne do wyjaśnienia – jest podatna na błędne raportowanie i interpretacje, powiedziała przedstawicielka WHO w oświadczeniu.

W rezultacie ludzie często uciekają się do wywoływania wariantów przez miejsca, w których są wykrywane, co jest stygmatyzujące i dyskryminujące.

Aby tego uniknąć i uprościć komunikację publiczną, WHO zachęca władze krajowe, media i inne podmioty do przyjęcia nowych greckich etykiet.

Wcześniej w tym miesiącu, prezydent USA Joe Biden podpisał ustawę o przestępstwach z nienawiści mającą na celu ochronę Azjatyckich Amerykanów, którzy doświadczają gwałtownego wzrost ataków podczas pandemii Covid-19..."

Amerykanie biją Azjatów za to że COVID wymyślili, jakby nie było wiadomo że biali biją Murzynów, a reszta bije Żydów „za człokształt”.

"Amerykańskie grupy anty-ekstremistyckie twierdzą, że liczba ataków i przestępstw z nienawiści wobec Azjatyckich Amerykanów eksplodowała od początku „kryzysu zdrowotnego” związanego z Covid-19.

Ponosi za to dużą część winy były prezydent Donaldem Trump, który wielokrotnie określał Covid-19 jako "wirus Chiński".

WHO od kilku miesięcy próbuje wymyślić uproszczoną nową nomenklaturę dla jego różnych wariantów.

Alfabet grecki zawiera 24 litery, ale nie ma jeszcze planu, gdzie iść dalej, jeśli są wyczerpane."


Jeśli greckich liter nie wystarczy, trzeba będzie wrócić do języka ogólnie zrozumiałego i nazywać COVID-owe zjawiska tak, jak nazywa się w Ameryce kolejne w latach huragany... Na Florydzie „hurricane season” już się zaczął... Od lirery "A" - jak Ana.

Dla Covidowych zjawisk polityczno-klimatycznych trzeba stworzyć nowe opakowanie...

Twórcy Projektu COVID przeszli samych siebie i udają zę grasują na Ziemi Niczyjej... Miała być obiecana, jest niczyja...

Pinterowski „No-man’s land” grywało się na deskach scen teatralnych na całym świecie.

Deski trumien w które wkłada się ofiary koronawirusa i deski sceny teatru globalnego absurdu, są z tego samego tartaku...

”Życie – to teatr, aktorami – ludzie”... Ale właściciele teatru są też czasami ludźmi, choć kreują się na bogów, bo szatanem być – nie wypada.

Metafora teatru świata ma rodowód antyczny, a wiele miejsca i uwagi na rozpatrywanie sytuacji człowieka – aktora na scenie życia, poświęcili twórcy epoki odrodzenia, tacy jak William Szekspir i Jan Kochanowski.

Udawanie Greka czy gra w bambuko na Ziemi Niczyjej?... A przecież miała być „Nasza”!?

Aż się prosi żeby powtórzyć za Pinterem w „No-man’s land” –

„Dusimy się w atmosferze uzależnienia i zagrożenia, utraty rzeczywistości, surrealizmu i choroby psychicznej... Toczy się gra – tragedia, komedia i dramat – w tym samym czasie... Wzajemne zarzuty i upokorzenia, walki i rywalizacje... Wszystko jest elegancko opakowane... Do końca nie jest jasne kto i nad kim ma władzę i dlaczego każdy zajadle warczy, ujada i gryzie... Kto kim manipuluje, kto i jaki ma tu swój ukryty cel... Ubezwłasnowolnienie to, czy już przemoc?"...

Odniesienie – jakby do wszystkiego i do niczego, at the same time.... Powtarzam się.

Ziemia Niczyja to ziemia bez Boga; może inaczej – to jest ziemia Nieba i Boga, ale też Piekła i Szatana...

Czwartkowe świętowanie Bożego Ciało jest znakomitą okazją, by postawić sobie pytanie o wymiar i proporcję wiary i powątpiewania, ilekroć na naszych oczach dzieje to „przeistoczenie”.

To pytanie stawiać sobie musi każdy - niezależnie od tego, po której stronie ołtarza stoi... Jeżeli nie stoi po żadnej, też!


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale