25 obserwujących
328 notek
294k odsłony
  538   0

Z Miami do Warszawy - lot po sok z buraka

self
self

Na wszelki wypadek, następnego polecieliśmy z Zosią do "jubilera"... Do posiadanego od zawsze złotego żańcuszka Zosia dokupiła mi gustowny krzyżyk... Może to, o "złoto" chodzi w Polsce, czy jak?

Kropla soku z buraka spłynęła bez smaku...Tak, jakoś – spłynęła... Przed nami jeszcze kilka tygodni.

Przeglądam tytuły książek w bibliotece... Niektóre zabierzemy ze sobą, na pewno!... Ty

Kupiłem stertę aktualnych „piśmideł”... Kornelia telewizji nie ogląda; co najwyżej „Mentalistę” i wybrane filmy.


Otwieram polską literaturę – jak leci...

„ Co się dzieje z polskim katolicyzmem?... pyta Joanna Podgórska z „Polityki”.... Pani Joanna albo nie wie, albo udaje że nie wie... Salcesonem w diabła...Próba sił – w tym rzecz, Pani Joanno.

Od Urbana do Amerykana” – piszą redaktorzy „Sieci”, Marek Pyza i Marcin Wikło... Cieniutko, Panowie, cieniutko... Na prawdę nie wiecie ”w cziom dieło?”... Pytam w języku chyba zrozumiałym?

W "Newesweek" roni łzy Mariusz Walter – chyba drzazga w oku siedzi?...Oczy ma mocno podkrążone... Lata mijają, pamięć zawodzi... Coś mu się wydaje... Najgorsze, że Mariusz Szpakowski jest zawiedziony.

„Do Rzeczy” opowiada słowami prof. Waldemara Parucha, politologa i byłego szefa Centrum Analiz Strategicznych o „poważnych słabościach nowego lidera PO”... Zachęca Donalda Tuska do zmiany wizerunku Donalda Tuska, czy co?... Może kogo innego zachęca?... Trochę osłabłem w zrozumieniu polskiej nowomowy... After all, najskuteczniejsze są analizy moczu, jak powiadał Jarosław Haszek w „Szwejku”.

„Tygodnik Powszechny” zawsze najsilniejszy jest przekonaniami księdza Bonieckiego...”Zaszczep się!!!”... Ksiądz Boniecki z Boniec zawsze wie, o czym przekonywać trzeba i nikogo się nie boi... Tak jak od zarania „TP” się nie boi, ksiądz Boniecki nie boi się nawet Pana Boga... A taki milusiński jest!

Na koniec „Przegląd” z rysunkami Mleczki... „Cholerne podatki”... wrzeszczą kury, jak chłop zabiera im jajka... Kury to wkurza, a mnie na kurach zależy bo hodowcą kur byłem i nadal jestem... Tych od kurka na dachu... ale teorię dziobania znam...

Uśmiałem się przy artykule Jakuba Dymka – „Młodzi w kontrze. Nie kupili kłamstw o PRL”... Co (chyba młody) w kontrze Jakub Dymek wie o PRL i co z niej kupił?... Tak, na prawdę!? „My mamy dystans...” Pan Dymek myśli i pisze „jak trzeba”... To jest w Polsce znamienne.

Pozostaje pytanie – Co to znaczy „jak trzeba”?... Od prób odpowiedzi można dostać hysia!... Hyzia – też!

P.S. Chociaż soku z buraka w Warszawie nadmiar jest, popijamy teraz z Zosią The Famouse Grouse z lodem... Choć blendowana, zatrąca Macallanem!... W Biedronce, 1 litrowa butelczyna w szkle kosztowała 45 PLN!...

Tylko w Polsce jest tak dobrze jak w niebie!


Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości