24 obserwujących
255 notek
237k odsłon
  634   1

Pożegnania, odloty i powroty – z Polski na Florydę. Urlop jest konieczny

Z Internetu
Z Internetu

Noże za pasem, miecz u boku błyska - w ręku ogromna buława."


Czy naprawdę w Miami obskoczyli mnie plugawi zbójcy w liczbie dwunastu?.. To tylko taka parabola jest, ale...Fakty prasowe do tego mnie solidnie przygotowały... Aliści, aż dwunastu ich nie trzeba; znalazłoby się sześciu, albo siedmiu, chociaż, wystarczyło by ich trzech... Ten z lewej, ten z prawej i ten trzeci, postać centralna i złowroga, jakby pająk w necie... Nikt nie wie kim on jest i skąd pochodzi!?... Niektórzy twierdzą, że to „ona”, ta Apokalipsa, niby... Florydę czekają ciężkie czasy.

Rzeczywistość rzeczywista jest jednak jak proza czytana przez sędziego w każdym sądzie nieostatecznym – zrozumiała bardziej lub mniej; im mniej, tym lepiej dla podsądnego... I tak, nic i nikt, Józefowi K. nie pomoże!

Polskie przedstawienie - piękne, śmieszne i straszne, utwierdziło przekonanie o stanie permanentnego istnienia ogólnopolskiego teatru niejednego aktora z absurdalnie pewną swoich racji i upodobań widownią, jakby żywcem wziętą z sądu Poncjusza Piłata – „ukrzyżujcie go!”...

Przed Piłatem wytoczono przeciw Jezusowi oskarżenia o to, że zmierzał do przejęcia władzy, że zapowiadał rychłe nadejście swego Królestwa. Piłat tylko rzymskim okupacyjnym urzędnikiem-prokuratorem był, ale Chrystusa ukrzyżować kazał, bo uległ „władzy wyższej”... Kto by nie uległ?... w imię jedynie słusznej prawdy... potem staje za nią, tą prawdą, postęp i sprawiedliwość społeczna, których domaga się każda Rewolucja?...

W samolocie PLL LOT do Warszawy rozmawiałem o III Rewolucji Amerykańskiej z pewnym profesorem, lekarzem-wirusologiem, zwolennikiem spiskowych teorii dziejów... Dał mi swój adres i telefon; mieszka w West Palm Beach, całkiem niedaleko... Najbardziej podobało mi się jego nazwisko – Einstein... Jeśli się spotkamy, rozmowa będzie ciekawa... Professor Einstein ma niezły dorobek naukowy; przez lata badał HIV-a, teraz interesuje go koronawirusowa pandemia i rozgryzanie tajemnic Event201 i dalszych, ciekawych  projektów "naukowych".

Wszyscy wiedzą, że Ameryka jest zagrożona; wielu wie że Polska jest zagrożona też... Ze zagrożony jest cały świat sprawę zdaje sobie niewielu... I że jest Rewolucja... Zagrożenie rewolucyjne rodzi strach, strachów jest coraz więcej.

Strachy na Lachy?”... Powiedzenie - "strachy na Lachy" jest dość stare, bo pochodzi z XVII w... Powiedzenie znaczyło - „nie warto kogoś straszyć, gdyż ten ktoś ma mocną psychikę i nic sobie z tego nie robi”.

Lachami nazywano Polaków przez Litwinów i Rusinów. Lachy (albo Lachowie) uważani byli za osobników silnych, niepłochliwych i niestrachliwych, w dodatku – jak trzeba – bitnych. Toteż straszenie ich mijało się z celem, okazywało się prawie zawsze trudem daremnym...

Tak jakoś się stało, że Polacy "od zawsze" nie boją się nikogo i niczego... Żeby, nie wiem co!... Poza tym, wszyscy wiedzą, że Polak potrafi.

„Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy?... Czasy zmieniły się bardzo i jeszcze bardziej... Zwariować przyjdzie, czy co?

Jeśli Zosia mnie zachęci, o tym pisać będę... Jako przestrolog... Póki co, pijemy resztki "100 Pipers".


Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości