25 obserwujących
313 notek
278k odsłon
  277   3

Zelensky Superstar – siła mediów i upór człowieka

internet
internet
Zełenski buduje swoją pozycję jako przywódca narodu i dowódca sił zbrojnych, zdobywając uznanie i sympatię przywódców wielu krajów, co osiąga poprzez międzynarodowe media. Jest inteligentny, wytrwały i uparty - z całą pewnością wie, co robi.

Ogromna ilość republikańskich Amerykanów nie zgadza się z polityką Bidena, co może się odbić na preferencjach wyborczych w nadchodzących Midterm Elections w listopadzie tego roku.

Wiodącym informatorem dla części społeczeństwa w USA która popiera partię Republikańską, jest telewizja Newsmax, aktualnie z audytorium siegajacym 70 milionow telewidzów.

Newsmax jest najszybciej rozwijającym się kablowym kanałem informacyjnym w Ameryce i Żełenski o tym pomyślał.

Programy informacyjne, i wywiady ze znanymi osobowościami mają dużą siłę nośną która wywiera znaczący wpływ na poglądy Amerykanów. Poglądy konswatywna reprezentuje w USA telewizja Newsmax i AON (America One Network).

W ostatni weekend, w wieczornym programie,  transmitowano wywiad prezydenta Zelenskiego jakiego udzielił dziennikarzowi Newsmax streszczony pod tytułem – „Zełenski do Newsmax: USA podzielają wartości, o które walczy Ukraina”

Istotne jest to, że tym razem, Zelenski udzielił wywiadu nie stacji telewizji głównego obiegu które przekazują narracje partii Demokratycznej, ale stacji reprezentującej głos Republikanów.

Prowadzącym wywiad był Rob Schmitt, amerykańska osobowość telewizyjna, były współprowdzący program Fox & Friends First. Przestał pracować w Fox TV w sierpniu 2020 roku i obecnie prowadzi nocny program Rob Schmitt Tonight na Newsmax.

W czasie wywiadu prezydent Zełenski mówił o konieczności jednolitego stanowisko świata wobec Rosji i agresji Władimira Putina; mocno podkreślił zdolność narodu amerykańskiego do przezwyciężenia podziałów politycznych, w celu udzielenia pomocy poszkodowanym.

Zełenski powiedział do Schmitta - "Przepraszam, jeśli powiem coś, co ci się nie podoba, ale dla nas, jako kraju w stanie wojny, nie ma znaczenia czy  u was są Demokraci albo Republikanie, to naród w Stanach Zjednoczonych nas wspiera i w tej chwili  o tym myślimy " oraz „Ważne dla Ukrainy jest jednolite stanowisko Amerykanów i silne poparcie nas przez partię która rządzi.”

Schmitt zapytał o jego opinię, czy gdyby były prezydent Donald Trump nadal sprawował urząd, sytuacja między Ukrainą a Rosją byłaby inna. Zełenski dyplomatycznie odpowiedział, że to nie jest ważne kim jest prezydent USA, gdyż aby stanąć z Ukrainą przeciwko Rosji i Putinowi, decyduje wola całego narodu,

żełenski wyraźnie kokietował widzów pro-Republikańskich aby zyskać ich przychylność przy ppodejmowaniu ważnych dla Ukrainy decyzji.

Zełenski chce, aby europejscy i inni światowi przywódcy mocno stali za sankcjami przeciw Rosji, a nie tylko używali sankcji do pokrywania pustych słów.

Zełeński przyznał, że ostatecznie walka z Rosją należy do Ukrainy, ale podkreśli z naciskiem, że jako przywódca kraju, potrzebuje wsparcia światowych przywódców i broni – a nie, ich żołnierzy..

Zełenski nie jest tylko showmanem, ale również dobrym oratorem i skutecznym promotorem interesów Ukrainy.  Już kilkakrotnie powtórzył w telewizji, że Ukraina nie dowierza zbytnio przywódcom krajów które deklarują, że jego kraj popierają.

Zełenskiemu na przedużaniu wojny zależy; ma nadzieję, że z większą ilością nowoczesnej broni Rosję pokona. Uważa że to Ukrainie pomoże w zwycięstwie, oraz przy budowaniu powojennej rzeczywistości.

Wczoraj wieczorem pokazano fragmenty ekskluzywnego wywiadu małżonki prezydenta Zełenskiego, Ołenie Zełenski, udzielonego stacji telewizyjnej ABC.

First Lady Ukrainy powtórzyła słowa prezydenta, że przywódcy Zachodu nie dotrzymują obietnic danych Ukrainie przez co pokonanie Rosji będzie trudniejsze.

W wywiadzie Pani Prezydentowa została zapytana czy wie o decyzji prezydenta USA Bidena o zgodzie na wyposażenie Ukrainy w rakietową broń dalekiego zasięgu. Pani Prezydentowa wiedziała, ale jakby podtrzymała swoje stanowisko że należy nie tylko obiecywać, ale wspólnie działać.

Dzisiaj ranotransmitowany przez ABC wywiad był obszerny; sądzę że Państwo Zełenski swoje stanowisko o naciskach na rząd i społeczństwo amerykiskie  uzgodnili... Wiele wskazuje, że Pan i Pani Żełenski szybkiego zakonczenia wojny niebardzo chcą.

Zełensky występuje na tle ukraińskiego sztandaru, ale nie ulega wątliwości że skutecznie buduje profil  przywódcy na nadchodzące czasy... Jeśli wojna się przedłuży jego zamiary mogą się spełnić.

Jest inteligentny, wytrwały i uparty - z całą pewnością wie, co robi.


Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka