25 obserwujących
313 notek
278k odsłon
  1340   2

Dzień Niepodległości 2022 w USA – co jeszcze zlepia Amerykę

internet
internet
Dzisiaj, w poniedziałek 4 lipca, przypada Independence Day, największe narodowe święto Stanów Zjednoczonych.Oceniając obchody Dnia Niepodległości w Ameryce na przestrzeni lat, można dostrzec, że to święto ważnym dla społeczeństwa być przestaje...

W Polsce nadal niewiele się wie o projekcje, zwanym „1619 Project”, którego postulaty i cele zmieniają całą historię Stanów Zjednoczonych, wywracają też do góry nogami całą jej interpretację.

„The 1619 Project" to projekt przedstawiony w The New York Times Magazine w 2019 roku, w celu ponownego zbadania dziedzictwa niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych. Projekt zaplanowano na 400 rocznicę przybycia pierwszych Afrykanów do Wirginii.

Od dłuższego czasu obchodzony przez czarną ludność Juneteenth, odniesiono niemalże do angi święta państwowego.

Idąca za tym zmiana Historii USA, która według pomysłodawców ma już 400 lat, minimalizuje udział białych, zaczynając od Krzysztofa Kolumba aż po Donalda Trumpa...Charakterystyczne jest to, że do kategorii „potomkowie niewolników” zalicza się wszystkich Afro-Amerykanów, niezależnie od daty przybycia do Ameryki oraz zupełnie niedawno zaimortowanych przybyszy z Meksyku, Gwatemali, Hondurasu czy Salwadoru.” Obecnie, kandydaci na potomków amerykańskich niewolników tysiącami przekraczają granicę USA; najwięcej w Teksasie, Nowym Meksyku i Arizonie.

W tym roku na Florydzie zdecydowanie „zelżało"

W tym roku media wytłumiły proste odniesienia do Planu1640 i obchodów Juneteenth. W zamian, jeszcze długo przed Świętem Niepodległości 2022, kanały i programy telewizyjne wypełniły przypominania o „black legacy” w amerykańskiej historii polityki, kultury, sportu, nauki, muzyki... Do niemal wszystkiego.

ALLBLK month w telewizji - ALLBLK movies, ALLBLK celebtities and stars; wszystko co możliwe.

Bez uprzedzeń - na promocję swoich osiągnięć, non-whites zasługują, ale nie tylko oni Amerykę zbudowali. Non-whites są tak z siebie dumni, że często przekraczają granice arogancji w stosunku do białych... To nie tylko arogancja, ale coś znacznie gorszego. Miewam skojarzenie że oni białych nienawidzą... Często trzeba się gimnastykować żeby uniknąć posądzenia o rasizm... Jeśli tak się staje, jest niedobrze.

Pomijam fakt, że w reklamach telewizyjnych kolorowi zajęli wiele miejsc białych... reklamują najdroższe kosmetyki, luksusowe samochody, milionowe rezydencje; są wszędzie, coraz częściej w high-life. Ciemnoskóry mężczyzna i biała kobieta...to znamię czasów.

Tegoroczne obchody Dnia Niepodległości,  już dawno się zaczęły od reklam „Independence Day Sale” w mediach; najlepiej ogląda się je w telewizji.

Z Independence Day jest stowarzyszony Caribbean Community Day, National Barbecued Spareribs Day, National Caesar Salad Day, National Country Music Day i z kilka innymi. .. Jest większy fun.

W naszej okolicy obchody organizują local communities według programów własnych... Rodzinne zgromadzenia w parkach na piknikach, występy muzyczne, zabawy dla dzieci itp

Wiele z nich już się odbyło w sobotę i niedziele, ale poniedziałkowy program jest równie bogaty.

“Boca Raton event at Burt Aaronson South County Regional Park - In addition to the fireworks, the event will feature more than 20 food trucks, vendors, live music, and a kids’ zone with free inflatables, and face painting.”… To niedaleko nas.

Dla East Boca bliżej oceanu inna zachęta -

"For anyone who wants to catch the beautiful fireworks in all the glory, you can book a 4th of July 2022 cruise in Boca Raton".

W tym roku AAA (American Automobile Association) prognozowała , że w weekend Independence Day, będzie podróżować samochodami 47,9 miliona ludzi.... Ma to być nowy rekord pomimo historycznie wysokich cen benzyny.

“47.9 million people will travel 50 miles or more from home over the holiday weekend (June 30 – July 4). This is an increase of 3.7% over 2021, will break previous records as 42 million”

Niedawne problemy z podróżami lotniczymi oraz ciągłe obawy o odwołania i opóźnienia lotów mogą ten wzrost jescze ponieść. W rzeczywistości udział osób podróżujących samolotem będzie najniższy od 2011 roku.

Ogólne przewidywania szacują - 88% podróży drogą powietrzną, 7% samochodami i 5% innymi środkami (autobusy, droga morską).


Oceniając obchody Dnia Niepodległości w Ameryce na przestrzeni lat można dostrzec, że to święto ważnym dla społeczeństwa być przestaje... Ludzie zapominają po co jest i dlaczego, komercja przeważyła... Ale sztuczne ognie i fajerwerki się podobają.

Trudno się dziwić że coraz liczniejsi w kraju kolorowi, w oczach wielu białych nadal uważani za mniej wartościowych, przestają lub już przestali mieć jakikolwiek sentyment do święta, które symbolizuje „white supremacy”.

Ubiegłoroczne nałożenie się na obchody Forth of July, fali strachu związanego z koronawirusem i wcześniejsza erupcja niepokojów społecznych na tle rasowym; jak również zła pogoda spowodowały, że biała i patriotyczna część ludności przeszła w ubiegłym roku do defensywy a obchody się „nie udały”... Jakie będzie tegoroczne podsumowanie jeszcze nie wiadomo.

Zmiany polityczne i społeczne w ciągu ostatnich dwóch lat zrobiły swoje... Zamaskowanie twarzy stłumiło głosy do szeptu... Akt pozdrowienia czy powitania stał się karykaturalnym wykrętem... Bliskość została zastąpiona dystansem... Spotkania stały się zgromadzeniami duchów,  a rozmowy prowadzono przez plastikowe ściany... Słyszeć siebie nawzajem i porozumiewać było prawie niemożliwością. Nawet dzieci pudełkowno bez możliwości wyjścia z pudeł.

Piszę że to „było” choć już nie jest; niemniej w wielu amerykańskich stanach, pomimo zniesienia przymusu noszenia masek, wiele restrykcyjnych zarządzeń nadal działa... Efekt ”pamięci materiału" pozostał.

Stany Zjednoczone się zdezagregowały... Kraj nie może znaleźć w sobie spójnego rozwiązania strategii przyszłości. Demokracja w USA jest dysfunkcyjna... Jest to problem dla polityków i liderów a opinia publiczna wie to, co jej przekażą media...Jeżeli media są też dysfunkcyjne, jakiś wirus społeczeństwo zakażał i zjadał będzie.

Nie wszyscy są tego świadomi i jeszcze czasami udają się celebracje rocznic i wydarzeń.

Często pod fałszywą flagą i z niezdrowymi intencjami...

Tworzenie pozorów zrozumienia i jedności; na drodze postępującej anihilacji – dobre i to... Dobrze że elementy zlepiające społeczeństwo amerykańskie jeszcze istnieją.

Lubię to! Skomentuj68 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka