Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
3 obserwujących
42 notki
7604 odsłony
  164   0

Gdy Świat oczekuje od nas bycia idealnymi, Operacja powiększenia piersi


Dlaczego inteligentne kobiety mają kompleksy? Niestety nie wszystkie z nas matka Natura obdarzyła pięknym biustem, większość z nas jest z niego niezadowolona, widząc jego niedoskonałości. Wszechobecna presja społeczna też nam nie pomaga oraz tendencja na mediach społecznościowych dążenia do perfekcji naszego wyglądu wzbudza u niejednej z nas prawdziwe kompleksy. To deprymujące, gdy o naszym życiu ma decydować posiadanie lub brak odpowiedniego biustu, lecz w obecnym Świecie wymaga się od kobiety przestrzeganie pewnego kanonu piękna. Już nie wystarczy być zadbaną, musimy być idealne. Tyle, że ideały bywają pospolite, to co nas kiedys wyróżniało i ukazywało naszą indywidualność, jest naprawiane na siłę. To nie wskazania medyczne , a estetyczne są najczęstszą przyczyną operacji powiększenia piersi. 

Najczęściej na ten krok decydują sie kobiety w wieku 30-40 lat, a tylko 3% to kobiety w wieku 18-20 lat. Co zmusza nas kobiety do takiego kroku? Pamietajmy, że powiększenie piersi to nie zabieg kosmetyczny, to poważna operacja pod narkozą. I jak przy każdej operacji mogą wystąpić powikłania. Jakie są przyczyny podejmowania decyzji o powiększeniu piersi?

Dla kobiety piersi znaczą tyle co dla mężczyzny jego przyrodzenie, dlatego gdy z jakiegoś powodu tracą one swój kształt wiele z nas decyduje sie na jego naprawę. Jakby na to nie spojrzeć obecnie operacja powiększenia piersi należy do jednej z najczęściej wykonywanych operacji medycyny estetycznej. Wykonuje się ją w wielu klinikach medycyny estetycznej na terenie calej Polski, wykorzystując w tym celu różnorodne metody. Najczęstszą metodą powiększenia biustu jest stosowanie implantów wypełnionych solą fizjologiczną lub kwasu hialuronowego. Tego rodzaju zabiegi wymagają szczegółowej konsultacji, podczas której metoda i wielkość ewentualnych implantów jest dobierana indywidualnie do każdej pacjentki. Obecne ceny są dość przystępne z uwagi na popularność zabiegu, w porównaniu z cenami z ubiegłych lat. 

Jest coraz wiecej wśród nas amatorek operacji powiększania piersi, każda kieruje się innymi pobudkami. Częsta przyczyną podjęcia decyzji o operacji są małe piersi, stające sie powodem kompleksów. Dla nas kobiet biust jest jednym z ważniejszych wyznaczników kobiecości. Bardzo ważny dla młodych kobiet, które dzięki temu mogą poczuć sie bardziej komfortowo, zwłaszcza w pięknej, seksownej bieliźnie lub bikini. Następnym powodem jest brzydki ich kształt lub ich asymetryczność, w takim przypadku dobrze dobrane implanty mogą poprawić znacznie wygląd naszego biustu. Kolejnym powodem jest utrata elastyczności oraz kształtu piersi po ciąży i karmieniu. Dzięki wypełnieniu implantami ubytków tkanki tłuszczowej piersi będą bardziej jędrne i kształtne. Jest jeszcze jeden powód, o którym nikt nie mówi oficjalnie, mianowicie nacisk mężczyzn na partnerkę. Każdy facet lubi, gdy jego partnerka ma piękne, jędrne piersi. 

A my kobiety lubimy, gdy nasi mężczyźni patrzą na nas jakby chcieli nas zjeść. Dlatego nie protestujemy, my również chcemy poprawić jakość naszego seksu. Czujemy sie wtedy bardzo sexy i piękne, poprawia się dzięki temu nasza samoocena oraz poczucie własnej wartości! To bardzo ważny czynnik na poprawienie naszego dobrostanu psychicznego. Tego rodzaju decyzja, stanowi kluczowy etap w budowaniu pewności siebie. Niewątpliwie piersi są jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości. Piekny biust ma bezpośredni wpływ na nasze życie zarowno codzienne jak i seksualne, poczucie atrakcyjności i seksapilu, poprawia nasze samopoczucie. Nie oszukujmy się, poczucie bycia pożądaną jest bardzo ważne, czujemy się wtedy piękne i kochane. U wielu z nas operacja powiększenia piersi zwiększyła pewność siebie podczas zbliżeń z partnerem. Korzystajmy z dobrodziejstw jakie daje nam medycyna estetyczna, ale z umiarem i z właściwych pobudek. Nigdy nie róbmy niczego przeciw sobie, z perspektywy doswiadczenia wiem, że nie warto.

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale