Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko Mój blog nie jest miejscem dla sfrustrowanych osób, które pragną wyładować swoją złość, dlatego komentarze naruszające dobra osobiste Autora oraz wulgaryzmy będą usuwane, a ich Autor blokowany!
4 obserwujących
74 notki
17k odsłon
  236   0

Gdy sypialnia zamarza, awersja seksualna


Prawie każdy Związek przechodzi w pewnym momencie kryzys życia seksualnego (awersja seksualna), pogorszenia relacji seksualnych i uczuciowych lub ich całkowitego zaniechanie. 

Co może być tego przyczyną? Często przyczyną awersji do współżycia z partnerem bywa zdrada jednego z partnerów. Gdy po pewnym czasie wychodzi ona na jaw, wówczas drugie z partnerów blokuje się przed współżyciem, czując się zdradzonym i poniżonym! O ile zdrada nie musi być powodem rozstania, o tyle powrót satysfakcji z seksu jest często bardzo utrudniony, a nawet niemożliwy!

Skąd bierze się awersja seksualna? Już sam fakt szukania satysfakcji seksualnej poza Związkiem świadczy o obniżeniu się jakości współżycia oraz zmniejszenia pożądania pomiedzy partnerami! Może to być rutyna, nuda, brak szczerej komunikacji zarówno werbalnej jak, i niewerbalnej, nieumiejętna stymulacja stref erogennych. Często bywa iż partnerzy o tym nie rozmawiają i w konsekwencji drugi z partnerów kojarzy sex z czymś mało przyjemnym, unikając go aż w końcu całkowicie traci na niego ochotę! Często zaczyna w tym momencie poszukiwać osoby, która zaspokoi jej oczekiwania lub skupia się na innych czynnościach przekierowując całą energię np.na pracę ! 

Ponadto częstym powodem awersji seksualnej w związku, a co za tym idzie także zdrady jest również niezaspokojenie w pełni poza seksualnych potrzeb tj.oparcie psychiczne, bezpieczeństwo, bliskość emocjonalna, dystans emocjonalny, brak rozmowy o uczuciach, agresja słowna, brak porozumienia, a co za tym idzie brak odpowiedniego klimatu emocjonalnego w związku potrzebnego do tego by mogło dojść do zbliżenia fizycznego!

Jeżeli zależy nam na poprawieniu relacji seksualnej powinniśmy zacząć od szczerej rozmowy, wyjaśniając sobie wszystkie trudne kwestie związane z seksem jak i innymi bolesnymi przeżyciami. 

Jeżeli to nie wystarcza, a chcemy ratować nasz związek należy zwrócić się o pomoc do seksuologa bądź psychologa celem rozpoczęcia terapii! 

Ale tylko wtedy gdy obie strony przejawiają taką chęć, w innym przypadku należy zastanowić się nad celowością dalszego życia razem?!

Problemy te mogą być przejściowe, ale nie we wszystkich przypadkach!

Pamiętajmy zawsze należy dbać o Związek , podsycając w nim namiętność , by później nie mieć takich właśnie problemów!

Musimy sobie uzmysłowić iż romans partnera blokuje osobę zdradzona, blokadę te można dzięki Bogu wyleczyć. Zawsze jest szansa na zagojenie się ran, a związek wyjdzie obronna dłonią z tego doświadczenia, pozostając silniejszym i zdrowszym, ale jest to związane z ciężka praca nad nim obojga partnerów! Tylko jak tego dokonać, jak sobie poradzić ze zdrada partnera? Dlaczego w ogóle do niej 

doszło ?Czym ona w ogóle jest ? Co mamy robić , gdy czujemy się odrzuceni i poniżeni, gdy ogarnia nas rozpacz i wściekłość zarazem, gdy nie możemy spać , ponieważ przez naszą głowę przebiegają 

obrazy jego z inną! Ta straszna bezsilność i smutek towarzyszy naszym myślą i pytanie Dlaczego mi to zrobił? Przecież robię wszystko co mogę by było nam dobrze , pracuje ponad własne siły by wszystko doprowadzić do perfekcji , a on w tym czasie był z nią! Za moje poświęcenie! Jak on mógł? Niestety mógł ... Tak dzieje się gdy chcemy wszystkich zadowolić, robimy podstawowy błąd to nam ma być dobrze nie innym ! To my mamy być szczęśliwi! Nikt inny .. Chcąc sprostać wszystkiemu, zapominamy często o sobie i własnych potrzebach, jesteśmy wtedy zbyt zmęczone na bliskość i spełnianie fantazji partnera, jesteśmy zdenerwowane, niezadowolone i takim sposobem przestajemy dla niego być atrakcyjne! Zacznijmy od własnego szczęścia, pokochajmy siebie, pozwólmy sobie na bycie normalnymi nie perfekcyjnymi, ale szczęśliwymi! Zadbajmy o swój wygląd i wewnętrzny rozwój! Staniemy się wtedy bardziej interesujące dla naszego partnera, który zacznie zabiegać o naszą uwagę i nasz czas!

Nieraz wystarczy zmienić własne podejście by nasze relacje zmieniły się w namiętne i pełne pożądania! 

Gdy nasze relacje będą ponownie dobre nie będzie mowy o awersji seksualnej w naszym przypadku!

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości