Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
6 obserwujących
150 notek
53k odsłony
  194   1

Dlaczego mężczyźni rezygnują z dzieci? Oziębłość seksualna kobiet


Coraz większa liczba mężczyzn rezygnuje świadomie z ojcostwa, preferując luźny związek z ukochaną kobietą. Co jest tego przyczyną? Z pewnością po części uwarunkowania kulturowo-społeczne, sytuacja finansowa a także zmiana postrzegania związku jako takiego przez same kobiety. Okazuje się bowiem, że młoda generacja kobiet nie jest zainteresowana stałym związkiem z jednym mężczyzną na całe życie oraz macierzyństwem. Dla naszych pań ważniejszą od tych dwóch rzeczy jest kariera i luksus, atrakcyjny urlop, luksusowy apartament czy nietuzinkowe auto. Pragną zwiedzać, cieszyć się życiem i się bawić, korzystając z luksusu tego Świata. Macierzyństwo czy związek odpychając na plan dalszy. Decydują się często pod naciskiem partnera lub z uwagi na późny wiek.

Większość z nas kobiet w trakcie ciąży ma podwyższone libido, wciąż mając ochotę na sex, odpowiada za to hormony ( estrogenów, progesteronu i oksytocyny), które uwalniają się w jej trakcie. Nasi partnerzy pieją wtedy z zachwytu, który facet nie lubi seksu?! A teraz ma go pod dostatkiem, tak różowo jest przeważnie do porodu. Po, sytuacja zmienia się bardzo często o 180 stopni, kobieta unika go w ogóle lub redukuje do minimum. Dlaczego tak sie dzieje? Czy istnieje racjonalne wytłumaczenie na nasze zachowanie? A może to tylko nasza fanaberia jak sądzi większość mężczyzn? Seks po porodzie stanowi problem dla 50% kobiet. Wiele z nas boi się bliskości, boi się kolejnej ciąży, bólu związanego z porodem, a nawet reakcji partnera na nasze ciało, które dalekie jest do ideału.

Niektóre z nas odczuwają wstręt na widok własnego odbicia w lustrze, odpycha je sama myśl o seksie. A z kolei inne z nas mają podwyższone libido nawet trzykrotnie, mogąc bzykać się non stop. Mamy tak rozchwianą własną seksualność, że doprowadzamy naszego partnera do białej gorączki. Nie dziwcie się drodzy panowie, sex jest ostatnią rzeczą na którą mamy po porodzie ochotę! Z jednej strony opieka nad niemowlęciem jest strasznie wyczerpująca, jesteśmy wciąż zmęczone i niewyspane, dlatego co druga z nas unika bliskości. Z drugiej jednak strony pozostałe z nas regenerują się błyskawicznie i są tak nakręcone, że wręcz domagają się jej. Niektóre kobiety bardzo szybko po porodzie wracają z pożądaniem do stanu sprzed ciąży, a często nawet mają je bardzo podwyższone. I ta część kobiet i ich partnerzy nie widzi w posiadaniu dzieci niczego złego, chętnie decydując się na kolejne dziecko.

Natomiast partnerzy kobiet, które czują wyraźny dyskomfort po porodzie w trakcie seksu są często ignorowani przez swoje partnerki i pozbawiani zaspokojenia własnych potrzeb. Dla wielu z nas uprawianie seksu w okresie poporodowym nie jest przyjemne, bóle, skurcze macicy i specyficzna wydzielina raczej nie są czymś co wzmagało by nasze pożądanie. Nasi partnerzy też czują to i działa to na nich deprymująco. Choć ginekolodzy uspakajają młodych rodziców, że bliskość po porodzie jest bezpieczna, często dochodzi do krwawienia u kobiet i wtedy okres abstynencji automatycznie się wydłuża. To jednak nie jedyny powód oziębłości seksualnej u młodych matek, winny jest poziom prolaktyny, która jest wytwarzana w dużej ilości w tym okresie przez kobiecy organizm. Ma ona za zadanie obkurczenie macicy i produkcję mleka dla dziecka. Efektem ubocznym jej wysokiego poziomu jest niestety hamowanie popędu seksualnego u kobiety. Wielu partnerów tej grupy kobiet czuje się odtrąconych i pominiętych z ich potrzebami, co prowadzi do kryzysu w związku, a czasem do rozstania.

Z tego powodu coraz więcej młodych mężczyzn świadomie rezygnuje z ojcostwa, obawiając się odtrącenia ze strony partnerki. Przyznajmy, że ryzyko jest bardzo wysokie, przypomina rosyjską ruletkę 50/50 to jednak zbyt wiele. Pamiętajmy, że do posiadania rodziny, szczęśliwego związku nie jest wymagane posiadanie potomstwa. Posiadanie dziecka powinno byc obopólną decyzją dwojga ludzi, podjętą świadomie i odpowiedzialnie, tu nie ma zwrotów. A samo dziecko jest niewinne temu, co za sobą niesie. Dlatego czasem lepiej dla wszystkich , gdy go nie mamy...

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości