Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
6 obserwujących
136 notek
44k odsłony
  62   0

Dlaczego mężczyźni sprawdzają zaangażowanie kobiety? Strach przed odrzuceniem


Jesteśmy wszyscy skomplikowani, stwarzamy często pozory, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi pobudkami jakimi kierujemy się w wyborze partnera. Mężczyźni podobnie jak i my przeżywają równie bardzo rozstanie, kłótnię czy problemy z ukochaną osobą. To kłamstwo, że różnicie się aż tak bardzo od nas kobiet, poprostu inaczej to okazujecie. Zdarza się wam również płakać, ale tak by nikt tego nie widział, wstydzicie się okazywania uczuć, by nie być posądzeni o słabość. Zdarza wam się często martwić o damy waszego serca, sprawdzacie więc nasze reakcje. Taki test, to również bardzo cenna informacja dla nas kobiet, upewni nas to w tym, że wam zależy na nas. To bardzo cenna wiedza na każdym etapie naszej znajomości. Choć często spotykam się z opinią, że to kobiety rozdają karty w związku, to uważam że nie jest to prawdą.

Podstawą udanej relacji jest zainteresowanie mężczyzny, jego gust, zainteresowania, poczucie piękna ale również postrzeganie cech kobiety. Właśnie to postrzeganie cech idealnej dla niego kobiety są tu kluczem do budowania relacji damsko-męskiej. W celu upewnienia się, że jesteśmy tymi właściwymi jest sprawdzenie co najbardziej lubimy, co robimy, o czym marzymy, jak postrzegamy miłość i związek a także z kim się przyjaźnimy i jacy mężczyźni nas interesują. Pragną dowiedzieć się na nasz temat najwięcej jak to jest tylko możliwe, badając przy tym grunt. Mężczyzna sprawdza, czy znajdziemy z nim wspólny język, czy otworzymy się przed nim, zwierzając się ze swoich problemów. Mężczyzna aby nas sprowokować wykorzystuje różne chwyty, nawet udaje desperację, zapraszając nas wciąż na kolację, wpraszajac się na kawę do nas itp, to wszystko po to by na podstawie uzyskanych od nas odpowiedzi, wyciągnąć interesujące go wnioski. Jasne jest, że im bardziej będziemy opanowane i zimne, tym szybciej on zrezygnuje.

Zainteresowani mężczyźni obserwują mimikę kobiety, dotykają nas, sprawdzając czy odpowiemy na ich dotyk, usiłują nam poprawić humor, sprawdzając czy jego poświęcenie zostanie przez nas docenione. Gdy nas sprawdzacie, stajecie się przesadnie mili , aż namolni, można domyślić się waszych intencji. Ale często przesadzacie, a wtedy nas wystraszacie, reagujemy unikaniem was. Kobiety również w swym pokrętnym myśleniu sprawdzają was i prowokują, nic nie jest takim na jakie wygląda. Choć wam bardzo zależy, my czasem bojąc sie porażki, okazujemy wam chłód i brak zainteresowania. To nasz system obronny, tak właśnie reaguje gdy mamy złe doświadczenia w sferze uczuć.

Mimo rodzącego się uczucia pokazujemy, że nam na was nie zależy, po czym wy rezygnujecie. A wystarczyło poczekać, dać rozwijać się sytuacji samej, pozwolić by wszystko samo nabrało rumieńców. Często pośpiech tu nie jest wskazany, zwlaszcza gdy ma się do czynienia z osobami o wysokiej wrażliwości. Inną grupę mężczyzn stanowią mężczyźni, którzy stosują zupełnie inna strategię, jest nią brak zainteresowania. Pragną by to kobieta zabiegała o nich, testując nasze zaangażowanie. Najdziwniejsze w waszym zachowaniu drodzy panowie jest to , co i w naszym , gdy udajemy że nam nie zalezy, dlatego wlasnie, że...nam bardzo zależy. Choć to bardzo skomplikowane, to wasze motywy tego postępowania są nieco inne niż nasze, kierujecie się bowiem swoją męska naturą oraz postawą silnego i władczego samca, my natomiast strachem przed kolejnym zranieniem.

Istnieje też możliwość, że mu poprostu na nas nie zależy, gdy okazuje nam chłód przez dłuższy czas i brak zainteresowania, to tego potwierdzenie. No cóż nie musimy być przecież obiektem zainteresowania każdego mężczyzny, tak samo jak nie każdy facet musi nas interesować. Pamietajmy o jednym, gdy ktoś nam pomaga i okazuje zainteresowanie, nigdy nie czyni tego bezinteresownie, choć jego zachowanie może wskazywać coś przeciwnego. Miłość nie zawsze bywa prosta, czesto sygnaly jakie wysyłamy same sobie przeczą... 

Miłość jest piękna, ale tylko ta odwzajemniona, to ona czyni z nas lepszych ludzi. Milosc nieodwzajemniona to wieczne cierpienie, dlatego wszyscy boimy sie odrzucenia. Wolimy często zakończyć znajomość, niż być odrzuceni i pozniej cierpieć... Bo nic tak nie boli jak odrzucenie, przez ukochaną osobę!

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale