Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
11 obserwujących
151 notek
96k odsłon
  317   1

Zmowa milczenia, kobiety też gwałcą!


Powiecie, że to kłamstwo, że nieprawda, ale takie rzeczy się zdarzają... Ofiarami gwałtu są zarówno kobiety jak i mężczyźni. Niestety mężczyźni rzadko zgłaszają, że padli jego ofiarą zwłaszcza gdy gwałcicielem jest kobieta.

Gwałt to zakazana przez prawo przemoc fizyczna, jest to również określenie zgwałcenia, czyli przemocy na tle seksualnym .

W języku prawniczym gwałtem nazywa się tylko przemoc o dużym natężeniu.

W przeszłości gwałt postrzegany był i definiowany jako przestępstwo dokonywane wyłącznie w stosunku do kobiet, przekonanie takie panuje wśród naszego społeczeństwa do dziś. Choć to dla niektórych z nas nie do pomyślenia jest inaczej, obecnie dotyczy to również mężczyzn. Gwałt na mężczyznach jest w obecnym czasie powszechnie penalizowany, stanowiąc częsty przedmiot dyskusji.Jest on nadal tematem tabu, mając negatywne konotacje wśród mężczyzn hetero- i homoseksualnych.

Niestety w naszym społeczeństwie, w którym funkcjonują tradycyjne, silne wzorce męskości zgłaszanie napaści seksualnych przez męska część ofiar jest bardzo trudne, wręcz niemożliwe! Dlaczego? To proste, gdy mężczyzna zgłasza gwałt na własnej osobie zwłaszcza przez kobietę, staje się obiektem kpin i wyzwisk!Dlatego też mężczyźni w przeważającej części próbują ukryć wiktymizacje, obawiając się przykrych konsekwencji ze strony społeczeństwa.

Z uwagi na przekonania panujące jeszcze do niedawna w naszym kraju, iz gwałt dotyczy wylacznie kobiet, istnieje mało badań dotyczących gwałtu kobiet na mężczyznach, w porównaniu z innymi rodzajami przemocy seksualnej. Jeżeli były przeprowadzone, to różnią się między sobą wynikami, ponieważ mężczyźni nie chcą mówić o tym co ich spotkalo, bojąc się opinii ciamajd i oszustów.

Dla przykładu badanie Hannon wykazało, że 23,4% kobiet i 10,5% mężczyzn zgłasza gwałt, a 6,6% kobiet i 10,5% mężczyzn podaje że bylo ofiarami próby gwałtu. Badania Centers for Disease Control and Prevention (CDC) z lat 2010-2912 wykazało, że tylko jeden na siedemnastu mężczyzn (5,9%)zgłasza gwałt dokonany przez kobietę na nim! Badania wykazały również, że mężczyźni zgłaszają często kobiety jako sprawców zmuszania do penetracji, np w 2012 roku 78,5%, przymus : 81,6% i niechciany kontakt seksualny : 53,0%.

Niedawno byla głośna sprawa Galiny J., która została skazana na 25 lat więzienia przez Sąd Okręgowy w Lublinie za gwałt na swoim byłym partnerze. Niestety to jeden z nielicznych wyroków w naszym kraju za tego typu przestępstwo...To smutne ale my Polacy mamy mylne pojęcie na ten temat, powodem jest edukacja seksualna na bardzo niskim poziomie, a seksualność jest w dalszym ciagu u nas tematem tabu. Niestety nie potrafimy się w ogóle komunikować, już nie wspomnę, że w sferze związanej z seksualnością nie potrafimy tego wcale!

Żyjemy w społeczeństwie pełnym stereotypów w temat ludzkiej seksualności, które zezwala na odmowę seksu kobiecie, natomiast mężczyzna jest tu na przegranej pozycji. Wydaje nam się, że mężczyzna pragnie seksu zawsze, a jest to nieprawdą! Mężczyzna jest też człowiekiem, ma prawo nie mieć ochoty na niego! Gdy on dozna tego rodzaju przemocy seksualnej w relacji z kobietą, z uwagi na panujące stereotypy jest zbyt zawstydzony, aby się do tego przyznać. Dlatego też statystyki na ten temat są nie adekwatne do rzeczywistości, Badania prof. Izdebskiego z 2011 roku potwierdzają, że 10% mężczyzn było ofiarami przemocy seksualnej w związku! Natomiast 1% mężczyzn definitywnie wskazało na gwałt! Nie zapominajmy o tym w jakim społeczeństwie żyjemy, w tym temacie brak nam wszystkim tolerancji!

Ilu z was Panowie nie miało ochoty na sex? A pomimo tego współżylo... Niestety podejrzewam, że wielu... Faktem jest, że gwałt jest wtedy, gdy mowimy " Nie", bez znaczenia jest fakt pobudzenia seksualnego mężczyzny w formie erekcji, tu działa fizjologia. Drogie Panie wasze przekonanie, że facet zawsze chce jest błędne!!! Wielu z nas uważa, że mężczyzny nie można zgwałcić! Można, tak samo jak kobietę! Inni kpiąc twierdzą, że nic lepszego nie mogło go spotkać?! Naprawdę? To chore, jak można coś takiego myśleć o gwałcie!!! Takie doświadczenie zawsze pozostawia ślad na psychice! Często są to stany lękowe, strach przed seksem z kobietą, depresja, uzależnienie od alkoholu, narkotyków. Te konsekwencje mogą być krótko- jak i długoterminowe. Dodatkowo mężczyzna przestaje mieć zaufanie do otoczenia, pojawia sie lęk przed podejmowaniem prób wchodzenia w nowe relacje, albo zaburzenia seksualne np. problem z erekcją czy przedwczesnym wytryskiem.

Częstym powodem gwałtu kobiety na mężczyźnie jest zemsta za zdradę, zerwanie relacji lub za przemoc z jego strony, jest to forma gwałtu władczego, upokorzenie go, pokazanie mu jego bezradności, po podaniu tabletki gwałtu. 

Zgwałcony mężczyzna ma często poczucie niezrozumienia ze strony społeczeństwa, olbrzymiego lęku i niechęci do przyznania się iż padł jego ofiarą nie potrafi sam tego zrozumieć, jest to bardzo trudne dla niego! Drodzy panowie nie róbcie tego błędu co my kobiety nie zastanawiajcie się czy to wasza wina, że to wy może sprowokowaliście gwalcicielkę! To tylko jej wina! Zgłoście gwałt na policji i poproście o pomoc specjalistę, to musi być przepracowane byście mogli dalej normalnie funkcjonować. A sprawczyni musi ponieść adekwatną karę.

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale