Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
10 obserwujących
182 notki
110k odsłon
  1006   0

11 grudnia kosmiczny kolos zbliży się do Ziemi, jest rozmiaru trzech boisk do piłki nożnej


Asteroida 4660 Nereus jest wielkości wiezy Eiffla, jak szacują naukowcy minie Ziemie 11 grudnia 2021 roku. Na szczęście nie stanowi ona zagrożenia dla ludzkości, więc możemy dalej spokojnie patrzeć w niebo. Przynajmniej na razie... Ta olbrzymia Asteroida o nazwie 4660 Nereus jest trzykrotnie większą od standardowego boiska do piłki nożnej, klasyfikuje się ją jako" potencjalnie niebezpieczna asteroidę" (PHA) . 

Jak zapowiada NASA Asteroida 4660 Nereus zbliży się 11 grudnia 2021 roku do Ziemi, zgodnie z planem ma ona przemknąć obok nas w bezpiecznej odległości. Zastanawia tylko jedno, czy może dojść do kolizji z Ziemią, gdyby coś zmieniło jej trajektorię lotu? 

Eksperci NASA uspakajają, twierdząc, że ten czarny scenariusz nie wchodzi w grę. Według ich obliczeń Asteroida przeleci obok Ziemi w odległości 3,9 miliona kilometrów od naszej pięknej planety. Dla porównania odległość pomiedzy Ziemią a Księżycem jest ponad dziesięć razy mniejsza. Nereus ma 330 metrów długości, co czyni go jednym z największych asteroidów, jest większy od 90% z nich! Ten kawałek kosmosu okrąża Słońce co 664 dni, ale oczekuje się jej następnym razem w okolicach Ziemi dopiero 2 marca 2031 roku, a kolejny w listopadzie 2050 roku. Jego najbliższa zbieżność nastąpi za 40 lat, w lutym 2060 roku.

Asteroida 4660 Nereus została odkryta w 1982 roku przez amerykańską astronom Eleanor F. Helin, należy ona do grupy asteroid Apollo, znanych z przecinania orbity Ziemi po orbicie wokół Słońca.

Gdy dochodzi do takiego zjawiska, ogarnia nas panika i nasuwa sie pytanie "A co jeśli? Co jesli zmieni kierunek lotu i uderzy w Ziemię?"  

Z pewnością mogłaby zniszczyć znaczne obszary Europy, bo tak wynikałoby z symulacji, która przeprowadziła NASA wraz z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Dzieki Bogu ten apokaliptyczny obraz jest tylko fikcją, ale co by było gdyby było?! 

Czy ludzkość potrafiłaby temu w jakiś sposób zapobiec?! Mam nadzieję, że nie będziemy musieli się o tym przekonać! A jedyne zderzenie Asteroidy z Ziemią będziemy oglądać na białym ekranie...

Lubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości