Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
14 obserwujących
309 notek
175k odsłon
  402   0

Czy Ziemię czeka kolizja z pędzącą w jej stronę Asteroidą?!


Czy stoimy w obliczu katastrofy? Asteroida pędzi w kierunku Ziemi...eksperci zgodnie mówią, że może uderzyć w naszą planetę już w przyszłym roku! 

Asteroida o nazwie 2009JF1 zbliża się w kierunku Ziemi, z prędkością 59 000 kilometrów na godzinę, niedlugo może stać sie realnym zagrożeniem dla ludzkości! Naukowcy z NASA dokonali bardzo niepokojącego odkrycia w kosmosie przed dziesięcioma laty, Asteroida o średnicy 15 m pędzi w stronę Ziemi. Jak twierdzą naukowcy do uderzenia może dojść już 6 maja 2022 roku. Jak obliczyli miałaby ona 17 krotnie większą siłę niszczącą niż bomba w Hiroszimie! 

Uderzenie miałoby katastrofalne skutki, ponieważ pędząca Asteroida  2009JF1 z prędkością 59 000 kilometrów na godzinę, uderzyłaby z siłą 230 000 ton TNT, odpowiadałoby to 17 krotności niszczącej siły bomby z Hiroszimy. Tak wyglada czarny scenariusz czekającej nas niedalekiej przyszłości, do którego nie dojdzie. Obserwowany obiekt został umieszczony przez NASA i ESA na swoich listach ryzyka, jednakże jest bardzo mało prawdopodobne , aby asteroida faktycznie zderzyła się z Ziemią.

Istnieje jednak zawsze minimalne ryzyko, że zboczy z kursu, może się zdarzyć, ze zostanie uderzona przez inne pociski lub zboczyc z uwagi na czarne dziury, prawdopodobieństwo tego wynosi 1:4000. NASA i ESA prowadzą testy, czy istniałaby możliwość wypchnięcia Asteroidy z jej orbity. Ciało kosmiczne 2009JF1 prawdopodobnie przeleci obok Ziemi, jednak uderzenia Asteroid zdarzają się coraz częściej niż wcześniej sądzono. Mimo tego NASA i ESA opracowują na wszelki wypadek plan ratunkowy. Prowadzone są badania w jakim stopniu jest możliwe odpychanie asteroid. 

Czy uda im się na czas opracować skuteczny plan? Choć naukowcy uspakajają, twierdząc, ze do kolizji nie dojdzie to jednak,czy możemy na pewno spać spokojnie?! Skoro Asteroida jest na liście potencjalnych zagrożeń... czy nie jest realnym?! Powaga badań potwierdza raczej niż zaprzecza realnemu zagrożeniu, jakim jest Asteroida 2009JF1...

Co czeka nas ludzi w niedalekiej przyszlosci? Całkowita zagłada jak w przypadku dinozaurów, czy ludzkość zostanie zdziesiątkowana? Jedyne co możemy zrobić to modlić się by potwierdził się optymistyczny scenariusz NASA i ESA i Asteroida nas ominie. Nie zaszkodzi jednak obserwować niebo nad nami...

Lubię to! Skomentuj54 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości