Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
7 obserwujących
183 notki
75k odsłon
  133   0

Czy początek przesądza o zwiazku? Jak budować szczęśliwą relację?


Panowie mają problem z negatywnymi emocjami tj. smutkiem, złością, strachem lub rozczarowaniem, wynikającymi z ich wychowania. Dlatego też unikają rozmów na ten temat, ponieważ nie radzą sobie z nimi. Uważając często, że mówienie o tym tylko jeszcze bardziej pogorszy sytuacje , potęgując zle emocje. Już w przedszkolu chłopcy nie radzą sobie z własnymi emocjami jak i z rozumieniem emocji innych dzieci, co doskonale udaje się dziewczynkom, one rodzą się już z tą umiejętnością. Chłopcy rozwijając się, zwiększają swoje zdolności radzenia sobie ze światem rzeczywistym, zaniedbując swoją stronę emocjonalną. Niestety maja oni duży problem z negatywnymi emocjami, których doświadczają w swoim życiu.W redukcji takich emocji bardzo pomaga wyładowanie się tzn. trening, czy uprawianie innych aktywności fizycznych.

Bardzo dobrą metodą jest również słuchanie muzyki czy taniec. Badania potwierdzają, że mężczyźni którzy opanowali umiejętność szybkiej regulacji emocjonalnej, posiadają najlepsze relacje interpersonalne. Faceci tego typu potrafią doskonale postępować z partnerką, zawsze pytają ją jak się miewa, słuchają z uwagą co się jej dziś przydarzyło. Prawdziwy facet okazuje zaangażowanie w związek po cichu, tzn. nie obnosi się z tym lecz nie traktuje go jak by odhaczał kolejne punkty z listy rzeczy do zrobienia. Nie udzielają mądrych rad partnerce, co najwyżej słuchają co ona ma na ten temat do powiedzenia. Wtedy kobieta czuje się dla niego ważna, czuje się równoznacznym partnerem.

Nie mówi nigdy " A nie mówiłem?!" to najbardziej wkurzający tekst, jaki mężczyźni mogą powiedzieć do kobiety, przeżywającej trudne chwile. Sami tego nie znosicie, prawda?! Jednak prawdziwa kobieta w adekwatnej sytuacji wie, że zamiast dawania durnych rad w takiej chwili, lepiej dać mężczyźnie czas, wspierając go swoją obecnością, przytulaniem, dotykiem czy pocałunkiem. Każdy facet to doceni, on i tak sam bije się z samokrytycznymi myślami, jest mu tak czy owak nie potrzebny kolejny wykład pełen dobrych rad! Nikt tego nie lubi, mądrości życiowych innych ludzi.

Jeśli nie chcemy go odstraszyć, okażmy mu swoje zaangażowanie, gdy widzi że nam zależy poczuje się bezpieczny i ważny dla nas. Niestety oni sami są często pozornie bierni, jeśli chodzi o inicjowanie i budowanie relacji damsko-męskich. Pamiętajmy, że prawie cała praca nad związkiem, by dobrze funkcjonował należy do nas kobiet. Nie unośmy się fałszywą ambicją, że oboje musimy w równej części pracować nad nim, bo to bzdury! Od wieków budowanie zdrowej relacji i odpowiedniej atmosfery należało do nas, mężczyźni są odpowiedzialni za co innego w związku, za bezpieczeństwo, zabezpieczenie finansowe czy odpowiedzialność za nas. Każdy mężczyzna w szczęśliwym i zdrowym związku, rozwija skrzydła, realizuje sie zawodowo, dba o potrzeby rodziny i jej bezpieczeństwo, a takze o nasze potrzeby seksualne.

To ciekawe, ale motywacja, którą otrzymuje od nas powoduje, że ma zawsze ochotę nam pomagać, być do naszej dyspozycji, czuje się zwyczajnie potrzebny i doceniony. Tacy mężczyźni posiadający udany związek mają lepszy seks, więcej zarabiają, dłużej żyją, mniej cierpią na choroby przewlekłe i zaburzenia psychiczne, w porównaniu do Singli. Aby facet miał szczęśliwy związek, nie może pozwolić sobie na unikanie rozwiązywania problemów, jak i szukania kompromisów, musi być odpowiedzialny. Choć istnieje pogląd, że to mężczyźni są racjonalni, to muszę przyznać, że to my kobiety takie jesteśmy w związku. Mężczyźni są racjonalni na pewno w swojej pracy, ale w związku już nie koniecznie, kierują się często w nim uczuciami do swojej kobiety. To przeważnie kobieta decyduje czy jej partner jest dla niej odpowiedni, ponieważ czuje to lepiej, kierowana swoimi wcześniejszymi doświadczeniami.

Mężczyźni wybierając partnerkę kierują się często na początku jej wyglądem zewnętrznym. Odpowiedniego faceta powinno charakteryzować rzetelność, autentyczność, wiarygodność i odpowiedzialność, zawsze powinien dotrzymywać to co obiecał. Drodzy panowie miejcie świadomość tego, że my zawsze zadajemy sobie pytanie, czy czujemy się z wami bezpieczne. Troska jest ważną cechą mężczyzny, jak i punktualność , choć wiele z nas twierdzi, że to staromodne, jednak jest zawsze mile widziane. To bardzo przyjemne, gdy mężczyzna okazuje ją swojej partnerce, dbając o jej komfort.

Pamiętajcie, jeśli jesteście na randce w towarzystwie swojej kobiety, jesteście tylko z nią. Nie gapcie się z otwartymi ustami, śliniąc się , na laskę siedząca naprzeciwko w obcisłym body i mini, nie piszcie wiadomosci do kumpli, nie rozmawiajcie przez telefon z koleżankami, czy nie czytajcie gazety, bo akurat są wyniki Ligi mistrzów...okazujecie nam wtedy brak szacunku! Budujcie intymność, patrzcie nam głęboko w oczy, słuchajcie nas, choć nasze historyjki są dla was nudne, okazujcie zainteresowanie, mówcie nam komplementy.

Tylko wtedy będziemy szczęśliwe, a szczęśliwe kobiety uszczęśliwiają swoich facetów, tak to właśnie działa, nie inaczej...

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości