Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
6 obserwujących
154 notki
55k odsłon
  310   0

Jak uszczęśliwić faceta? Czy jest coś prostszego od tego?!


Mężczyźni są mało skomplikowani, czują się szczęśliwi w udanym związku. Gdy ich wybranka czuje się szczęśliwa przy nich i okazuje im miłość, potrzebę przebywania z nimi oraz pragnienie bliskości są wręcz w niebo wzięci.

Ale czy to wszystko? Jakiś czas temu amerykańscy psychologowie znaleźli odpowiedź na pytanie: " Co sprawia, że mężczyźni są szczęśliwi w zwiazku i zyciu jako całości? Odpowiedź jest bardzo prosta, szkoda że z kobietami jest inaczej. Jak się okazuje drodzy panowie, jest bardzo łatwo was uszczęśliwić, potwierdza to badanie opublikowane w "Journal of Mqrriage and Family", które wykazało, że jesteście szczęśliwi jak wasze partnerki są również szczęśliwe. Odkryło to dwóch amerykańskich psychologów, analizując dane prawie 400 par, w których minimum jeden z partnerów był starszy niż 60 lat i para miała staż małżeński średnio 39 lat . 

Debirah Carr z Rutgers University i Vicki Freedman z University of Michigan przeanalizowały dane dotyczące wpływu wzajemnej oceny partnerów na ich samopoczucie oraz satysfakcję z małżeństwa. Brały pod uwagę takie czynniki jak: czy panowie czuli się docenieni przez swoje partnerki, czy rozumieli uczucia drugiej strony, jak czesto partnerzy kłócili się ze soba lub działali sobie na nerwy.

W przypadku obydwu stron ktoś, kto ocenił swój związek jako bardzo dobry, również ocenił siebie jako ogólnie szczęśliwego, ale miało też na to wpływ szczęście partnera.

Jeżeli partnerka była zadowolona ze swojego małżeństwa, to mężczyzna automatycznie był zadowolony z ich związku i całego swojego życia. Niestety nie było adekwatnie tak samo w przypadku kobiet. Mężczyzna zadowolony z własnego małżeństwa, nie miał automatycznie szczęśliwej partnerki. Prawdopodobnie dzieje się tak, ponieważ często kobiety są bardziej obciążone w związkach od mężczyzn. Inna analiza wykazała, że szczęście kobiety cierpi gdy jej partner choruje. Natomiast w przypadku mężczyzn, gdy to kobieta choruje nie ma większego wpływu na ich poczucie szczęścia. Wiadomą rzeczą jest, że to my kobiety opiekujemy się wami panowie , gdy chorujecie, to olbrzymi stres dla nas.

W przypadku choroby kobiety zdarza sie często, że to córki a nie mężowie się nią opiekują. Przyjrzano się starszym parom, ponieważ udany związek jest zawsze piekny, ale to dopiero na starość nabiera szczególnego znaczenia, gdy to opiekują się sobą. Dobre małżeństwo stanowi ważny czynnik ochronny partnerów. Szczesliwi partnerzy rzadziej chorują i lepiej sobie radzą ze stresem. Jak dowiodły badania, dbanie o siebie nawzajem i swoje potrzeby jest gwarancją szczęścia obojga, a co za tym idzie samego mężczyzny.

Jesteście szczesliwi, gdy czujecie się nam potrzebni, gdy jesteście przez nas wspierani we własnych dążeniach do celu. Jesteście szczesliwi gdy was kochamy i doceniamy za to co robicie, gdy okazujemy wam czułość zawsze i wszędzie. Czujecie się bezpieczni, gdy macie pewność naszej lojalności i wierności, obdarzając nas swoim zaufaniem.

To właśnie jest prawdziwa miłość, to szczescie poparte uczuciem bezpieczeństwa.

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości