Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
6 obserwujących
154 notki
55k odsłon
  182   0

Czy prawdziwa miłość zna smak zdrady?


Czy może istnieć fałszywa miłość, gdy istnieje prawdziwa? Większość z nas była kiedyś zakochana, to uczucie lekkości, wrażenie unoszenia się kilka centymetrów nad ziemią, szybsze bicie serca, gdy nasza ukochana osoba jest w pobliżu. Najpiękniejszy czas w życiu, chcielibyśmy by trwał już zawsze.Niestety ogarniają nas wątpliwości, czy i tym razem to złudzenie i nasz ukochany okaże sie też dupkiem?!

Przypomina mi się pewna historia o zaprzyjaźnionej parze, która jest od 20 lat w małżeńskim klinczu. Ona przez wiele lat prowadziła podwójne życie, będąc już mężatką miała też kochanka. Z resztą oboje mieli romanse, jeden po drugim. Aż w końcu on się zakochał i już nie chciał, jak zwykle odpuścić. Gdy wyznał to żonie, ona wyrzuciła go ze wspolnego domu. Mężczyzna cieszył się z takiego rozwoju sytuacji, ponieważ wciąż słyszał od żony, jakim był nieudacznikiem. Ona choć wciąż narzekała w przeszłości na męża, po wyrzuceniu go z domu, cierpiała i była przepełniona żalem do niego. Jej przyjaciółki tego nie mogły zrozumieć, przecież w koncu pozbyła się męża, który ciągle czegoś chciał, nigdy jej nie słuchał, był zbyt nieostrożny i prawie każdą rozmowę kończyła kłótnia. Jego nieobecność sprawiała jej radość, a teraz cierpi...

Ale jej cierpienie nie bylo spowodowane tym, ze go już nie ma tylko z powodu dlaczego go nie ma, bo pokochał inną kobietę. Właśnie, taka przyczyna boli najbardziej. Więc ona sprawiła, wszystkimi jej znanymi metodami, że mężczyzna wrócił do niej, co ciekawsze wracając uwierzył w to, że jego żona jest okazem prawdziwej miłości.

Zastanawia mnie jedno czy to tylko mężczyzna nie rozumie miłości, czy oboje?! A może mają rację, może to prawdziwa miłość?! Czy kiedyś ktoś zastanowił się " Czym jest miłość?" , " Czy miłość może być fałszywa, gdy istnieje ta prawdziwa?" Każdy z nas wie co znaczy kochać rodzicow, dzieci lub naszych przyjaciół. Większość z nas była choć raz zakochana, istnieją ludzie którzy bardzo się kochają. Pomimo tego nigdy nie czuły szybszego bicia serca przy swoim partnerze ani dzikiego pożądania do niego, natomiast byli spokojnie pewni, że to ta osoba, ta jedyna. Są też pary, których małżeństwo było zaaranżowane i z czasem zakochali się w sobie. Podobnie dzieje się w długoletnich przyjaźniach, gdy nagle przyjaźń przeradza się w coś więcej, w miłość. Istnieją również pary, które w swoim związku wciąż walczyły ze sobą, a po rozstaniu są najlepszymi przyjaciółmi. Są ludzie którzy nie mogą pracować ze sobą lub bez siebie.

Czym jest miłość? Czym jest naprawdę? Czy jest tajemnicą, której będziemy zawsze dociekać? Czy jest czymś jednoznacznym dla każdego? A może miłość oznacza dla każdego z nas coś innego? Przecież każda miłość jest inna, żadna nie jest kompletna. Tak naprawdę to my tworzymy ją sami, wnosząc do związku to co posiadamy najlepszego, nasze uczucia. To one czynią nas szczęśliwymi, dając komuś to co mamy najlepszego, a on nam, dbając o siebie nawzajem, zabiegając o czas, który wspólnie spędzamy. Może to właśnie jest miłość?! To coś co istnieje poza nami, w postaci odpowiedniej osoby.

Gdy jestesmy mlodzi, myślimy że mamy wiele opcji, że każdy będzie tą prawdziwą miłością, ale to kompletna bzdura. Nigdy nie znajdziemy prawdziwej miłości, jeżeli będziemy szukać takiej, która spełnia nasze wyobrażenia o niej. To zwyczajnie nierealne, miłość bowiem dotyczy dwojga różnych ludzi. Gdy rozstajemy się z kolejnymi partnerami, to cierpimy, ale nie dlatego że mamy złamane serce, tylko dlatego że mamy złamane oczekiwania. Historia będzie się tak długo powtarzać, jak długo bedziemy kierować się naszymi wyobrażeniami o partnerze. Dlatego doznajemy ciągłych rozczarowań, nie dlatego ze trafilismy znów na niewłaściwego partnera. Na to nawet najsilniejszą miłość nie pomoże. To wielka bzdura wierzyć w to, że jeśli nie dostaniemy tego czego chcemy, lub partner nie postępuje według naszych oczekiwań, to nie jest to miłość!

Przecież można kogoś kochać i zachowywać sie normalnie. Gdy krzywdzimy partnera to nie może być miłość, gdy mu nie potrafimy wybaczać błędów to też nią nie jest. Jeżeli miłość dla nas oznacza tylko to czego oczekujemy, to znaczy że nie mamy pojęcia czym jest ta prawdziwa...

Kobieta, której w żaden sposób nie można zadowolić, oznacza tylko jedno, że nie ma  pojecia czym jest miłość do drugiego czlowieka. Gdy kogoś się kocha nie w głowie nam zdrada, romans czy inni potencjalni partnerzy. Ludzie tacy jak w moim przykładzie, nie wiedzą czym ona jest, będą sie w dalszym ciągu ranić nawzajem kolejnymi zdradami, ale to nie zdrada ich zaboli tylko zranione ego, które czuje się zagrożone. To właśnie jest falszywe pojmowanie miłości. Prawdziwa miłość nigdy nie poczuje smaku zdrady. Bo wszystko czego potrzebujemy mamy w sobie nawzajem.

Prawdziwa miłość jest wyrozumiała, szczera, uczciwa, namiętna i bezgraniczna.

Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości