Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
6 obserwujących
138 notek
45k odsłon
  544   0

Jak zbudować udany związek partnerski? Miłość partnerska.


Co zrobić, gdy nasz partner po zaspokojeniu swojej potrzeby zdobycia nas zwyczajnie odchodzi. Kobieta, która wciąż przeżywa bolesne doswiadczenia, nawiązując kontakt z mężczyznami, którzy wywołują upojne zakochanie się przez nią, a nastepnie ją oszukują, odchodzą, rozczarowując. Ona tęskni za kochającym i lojalnym partnerze na całe życie, z którym mogłaby założyć rodzinę, taka kobieta staje przed dylematem, który mężczyzna jest dla niej odpowiednim, jak go rozpoznać?! Mając wyobrażenie, że wielką miłość musi poprzedzać palpitacja serca, uczucia, które nie pozwalają jej spać, jeść ani myśleć o niczym innym, uniemożliwia jej wybór mężczyzny, który zaspokoił by jej długoterminową potrzebę niezawodności i lojalności.

Możliwe, że jej postrzeganie szczęśliwej rodziny, jak i ideał miłości moga byc jedynie jej fantazjami, nierealnymi do spełnienia w rzeczywistym świecie. Istnieją bowiem ludzie, którzy mylą dojrzałą miłość z hajem zakochania, trwającego tylko określony czas. Po okresie zakochania, gdy emocje opadają, rozczarowują się partnerem, którego widzą w nowym świetle. Wtedy potrzebuje nowego obiektu westchnień do momentu gdy zdejmą znowu różowe okulary, i tak w kółko. Kobieta ta idealizuje swoich partnerów, w których się zakochuje, obdarzając ich cechami, o jakich marzy. Po zdjęciu różowych okularów, opadnięciu emocji, związanych ze stanem zakochania, bycie parą,gdy się stało już jasne, że nasz partner ma wady tak jak i my staje sie wielkim wyzwaniem.

Okazuje się bowiem, że on jest tak samo niedoskonały jak i my, lub jeszcze bardziej, stając się trudne do zniesienia. Wtedy nadchodzi czas by zmierzyć się z rzeczywistością i być szczerą sama przed sobą, czego naprawdę chcemy. Uczciwość wobec siebie i partnera oznacza stawianie czoła konfliktom, zamiast unikania rozmowy na ich temat. Nie można czekać na to, że partner sam zauważy na czym on polega i dostosuje się do naszych oczekiwań. Agresywne zachowanie nigdy nie rozwiązuje problemu, wzbudza tylko niechęć partnera, która w efekcie doprowadzi do rozstania. Żaden człowiek nie potrafi czytać w naszych myślach i zgadywać jakie mamy potrzeby i ograniczenia, poniewaz każdy ma inne. Nie możemy wciąż unikać rozmowy na temat naszych potrzeb i oczekiwań, wyznaczenia swoich granic oraz fantazji.

Musimy się zacząć zrozumiale dla drugiej strony z nim komunikować, okazując mu miłość. To ona bedzie go motywować do spełniania naszych warunków, tak samo jak my jego lub kompromisów. Musimy jednak najpierw zastanowić się co jest dla nas naprawdę ważne, a co mniej , z czego moglibyśmy zrezygnować, a z czego nie. Pamietajmy jednak, że jeżeli pragniemy posiadać dzieci, musimy zrezygnowac z wolnego, spontanicznego życia. Tak samo gdy pragniemy robić karierę zawodową oraz być z dziećmi, choć to trudnie jest jednak możliwe. Musimy znać własne priorytety, by iść na pewne kompromisy w najważniejszych obszarach naszego życia. Nie ma rzeczy niemożliwych, pod warunkiem, że mamy partnera, który wyraża chęć pomocy, posiadającego podobne priorytety. Istnieje jednak ryzyko rozstania się, musimy sie z tym pogodzić, zamiast przekonywać go na siłę, że popełnia życiowy błąd.

Trzy najczęstsze powody rozstań to: powtarzające się nadużycie zaufania, partner nie spełnia warunków na jakie się liczyło, nasze potrzeby są ignorowane. Dla wielu mężczyzn powodem do rozstania jest złe traktowanie przez partnerkę i nie zaspakajanie jego podstawowych potrzeb bliskości, miłości, zainteresowania, uznania czy wierności. Skoro my mamy oczekiwania względem mężczyzny, on ma prawo mieć je również w stosunku do nas. Musimy być bardziej autorefleksyjne, bardziej komunikatywne, bardziej aktywne, odpowiedzialne, niezależne czy pewne siebie. Wszystko to sprawi, ze nasz partner będzie nami bardziej zainteresowany, czując sie docenionym. Istota partnerstwa jest miłość, dobra komunikacja, traktowanie siebie z szacunkiem, zaspakajanie swoich potrzeb nawzajem, sprawiedliwy podział obowiązków i radość ze wspólnego przebywania z sobą.

Radość z radości naszego partnera, jest fundamentem naszej miłości, na którym zbudujemy stabilną relację. To właśnie jest miłość.

Lubię to! Skomentuj76 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości