Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
7 obserwujących
183 notki
75k odsłon
  145   0

Całując swoją kobietę, żyjesz dłużej! 28 listopada Dniem Pocalunku


W dniu pocałunku, życzę państwu przede wszystkim niezapomnianych doznań w ramionach ukochanej osoby. W takim dniu zapomnijmy o waśniach i sporach w związku i delektujmy się czasem spędzonym z naszą drugą połówką. 

Drodzy panowie leży to w waszym interesie, udowodniono, że mężczyźni całujący partnerki przed wyjściem do pracy żyją dłużej, mają mniej wypadków w drodze do pracy i ... osiągają najwyższe zarobki! Więc macie wystarczającą motywację by każdego poranka przed wyprawą do pracy, wziąć swoją kobietę w ramiona i namiętnie pocałować!

Warto całować się każdego dnia, wpływa to zbawiennie na związek i na nasze zdrowie.

Czym jest pocałunek? Pocałunek świadczy o naszym uczuciu do partnera, o trosce, szacunku i tęsknocie za bliskością. Są też takie, które wyrażają naszą miłość, pożądanie czy przywiązanie. Poza dobroczynnym wpływem na związek i nasze zdrowie jest także przyjemny.

Badania potwierdzają, że całując się codziennie wydłużamy własne życie, nawet o 5 lat. Całowanie się wpływa korzystnie na pracę układu krążenia, nasz puls zwiększa się podczas jego trwania z 80 na 120 uderzeń na minutę, powodując szybsze krążenie krwi. Oddychamy głębiej, dotleniając w ten sposób lepiej nasz organizm. Uwalniające się hormony tj. oksytocyna odprężają, dają nam poczucie szczescia, redukując negatywne skutki stresu.

 Podczas pocałunku pracują az 34 mięśnie twarzy, które powodują ujedrnienie naszej skóry, ponieważ wzmocnione mięśnie twarzy pomagają w tworzeniu się włókien kolagenowych. Całując sie kazdego dnia kilka minut, przechodzimy prawdziwą kurację odmładzającą, dzięki której nasza skóra staje się jędrna, elastyczna i bardziej odporna na procesy starzenia.

Całowanie spala kalorie, 1 minuta intensywnego pocałunku spala okolo 20 kcal. Wystarczy przez 20 minut się namiętnie całować by spalić 400 kcal!

Dzieki wydzielanym hormonom tj. oksytocyny jesteśmy odprężeni i mamy dobry nastrój, endorfin szczesliwi, a dopaminy jest nam przyjemnie. Regularne całowanie się zapobiega depresji i pomaga w odzyskaniu dobrego nastroju po silnym stresie.

Powoduje również większą satysfakcje z seksu. W ramionach ukochanej osoby wyostrza on zmysły, sprawiając że doznania w trakcie seksu sa intensywniejsze. Dzięki całowaniu się mezczyzni bardziej przeżywają orgazm, a my drogie panie szybciej go osiągamy. Dzieki temu stajemy się bardziej związani z partnerem, powodując że nasze codzienne relacje sa pełne czułości i wzajemnego zaufania.

Warto zaznaczyć, że regularne całowanie się poprawia naszą odporność na infekcje wszelkiego rodzaju.

I co najważniejsze, to właśnie całowanie pomaga w wyborze naszego partnera! Całując się, możemy stwierdzić czy dany mężczyzna nadaje się na naszego partnera, ponieważ ludzka ślina zawiera substancje, które wysyłają do naszego mózgu określone informacje, dotyczące materiału genetycznego naszej drugiej połówki.

Jakby na to nie patrzeć całowanie to przyjemność, która niesie za sobą tylko pozytywne skutki. 

Nie pozostaje mi więc nic innego jak życzyć państwu upojnego Dnia Pocałunku!

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości