Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
12 obserwujących
223 notki
128k odsłon
  1137   0

Ponowna izolacja, tragiczna w skutkach dla zdrowia ludzkiego?!


Priv.Doz.Dr.med. Irit Nachtigal lekarz higieny klinicznej ostrzega przed skutkami ubocznymi możliwej ponownej izolacji z powodu Pandemii. Wiele osób zostało zaszczepionych przeciwko Covid-19 tego roku, a niektórzy zostali już wzmocnieni przez trzecią dawke szczepionki. Ale co to oznacza dla nas, zwykłych ludzi? Irit Nachtigal kieruje jednostką chorób zakaźnych w Klinice Helios, zajmuje się tam diagnostyką, terapią i profilaktyką chorób zakaźnych, w tym też wywołanych przez patogeny, takie jak koronawirus.

Jak powinniśmy się zachowywać, by siebie chronić i innych? Powinniśmy zachowywać dystans, unikać tłumów i nosić maski na nosie i ustach. Powinniśmy też ograniczyć swoje kontakty, jednak takie grupy ludzi, jak nasi bliscy, przyjaciele, ktorych status szczepień jest nam znany, nadal mogą się z nami spotykać mowi Irit Nachtigal.

Możemy chodzić na siłownię, , pod warunkiem ze i tu będziemy przestrzegać zasady: załóż maskę i zachowaj odstęp. Również w teatrze, kinie, czy stadionie warto zadbac to swoje bezpieczenstwo przestrzegając i tu tych samych zasad. Irit Nachtigal nie jest zwolenniczką ponownego zamykania placówek kulturalnych i restauracji. 

Życie w izolacji na dłuższą metę jest szkodliwe dla zdrowia ludzi.

Zabezpieczenie 2G+ to w tej chwili najlepsze zabezpieczenie jakie mamy, szczepienie chroni przed ciężkim przebiegiem choroby, ale nie przed samą infekcją, mowi Irit Nachtigal. Dlatego zaleca się wykonywanie testów pomimo odbytego szczepienia i powrotu do zdrowia po przebytej infekcji.

Całkowita izolacja w zamknięciu spowodowała z kolei inne choroby. Jeśli chodzi o zdrowie psychiczne, dodatkowe szkody wynikające z ponownej izolacji byłyby ogromne , twierdzi Irit Nachtigal. Spotkania towarzyskie w małych grupach z niewielką ilością alkoholu czy bez są dobre dla wiekszosci z nas.  

Jak zachowywać się korzystając z usług transportu publicznego? Możemy z niego normalnie korzystać. zachowując zasady, noszenia maski i zachowania odstępu. 

Co z pracą, czy lepiej pracować w domu czy możemy spokojnie chodzic do biura?Wedlug Pani Nachtigal, jak najbardziej chodzić do biura przynajmniej raz w tygodniu , samotność nie jest wskazana. Naturalnie zachowując bezpieczny odstęp i nosząc maskę.

Czego nie robic w obecnej sytuacji? Wszystkie wielkie imprezy powinny być odwołane, picie dużych ilości alkoholu, które uwalnia od zachowań i zdrowego rozsądku, . W obecnej sytuacji nie jest wskazane by być mniej ostrożnym. Warto jednak korzystać ze spaceru na świeżym powietrzu.

Czy fakt wzmocnienia trzecią dawką cis zmienia? Jak na razie to nowość, dlatego naukowcy nie mogą niczego obiecywac, ponieważ mają zbyt mało danych ku temu. Jednakże najnowsze dane z Izraela dają nam nadzieję, mowi Irit Nachtigal. Ludzie tam, ulegają rzadziej infekcji. Ludzie po trzeciej szczepionce mogą być bardziej pewni swojej ochrony przez kolejnych kilka tygodni. Dlatego warto sie zaszczepic po raz trzeci.

A co z nowym wariantem wirusa B.1.1.529? Z tego co dotychczas wiadomo, jest to nowy wariant ze znacznie większą liczbą mutacji. Obecnie jest dokladnie sprawdzany, ale wydaje się wysoce zaraźliwy. Należy uzbroić sie w cierpliwość i dać pracowac naukowcom.

Lubię to! Skomentuj97 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości