Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
12 obserwujących
225 notek
129k odsłon
  293   1

Oczy szeroko zamknięte, czym jest Cyber sex?


W naszym życiu może się zdarzyć, że poznajemy partnera, który nie mieszka na wyciągnięcie ręki, nieraz dzielą nas setki, a nawet tysiące kilometrów. Gdy kochamy się, pragniemy też czuć bliskość, pragniemy się tak bardzo, że musimy dać upust temu napięciu. Co wtedy zrobić? Istnieje pewien rodzaj seksu, ktory nie wymaga fizycznej obecności naszego partnera, wystarczy komputer, kamera i dostep do internetu, to cyber sex. Czym jest i jaki ma wplyw na nas?

Cyber sex to nowa forma sexu polegająca na uprawianiu go w wirtualnej rzeczywistości, w pewnym stopniu rzeczywisty a w pewnym na niby, szybki, egalitarny, anonimowy i ogólnodostępny. 

W krajach rozwiniętych dotyczy on od kilku do kilkunastu procent populacji, osoby go uprawiające wykorzystują internet do budowania nawzajem swojego podniecenia, realizując własne fantazję zgodne ze swoimi preferencjami seksualnymi.

Cyber sex nie zaspokaja potrzeby bliskości fizycznej, ale bardzo szybko prowadzi do zaspokojenia popędu seksualnego, do czego służy masturbacja. 

Fachowcy mają do niego raczej ambiwalentny stosunek.

Cyber sex jest z jednej strony forma zaspokojenia popędu seksualnego osób mających ograniczone możliwości satysfakcjonującego pożycia seksualnego w realnym Świecie. A z drugiej stanowić może wstęp do relacji, która zaistnieje nie tylko w Świecie wirtualnym, ale też w realnym.

Niestety nie jest to rozwiązanie pozbawione ryzyka, bowiem niesie ono za sobą możliwość uzależnienia, może też być czynnikiem odciskającym negatywne piętno na naszej seksualności, psychice , czy moralności partnerów angażujących się w tego typu relacje. Pozorny brak więzi w tego typu relacji, nie chroni nas przed skrzywdzeniem siebie lub tej drugiej osoby.

Cyber sex może wydawać się czymś niezrozumiałym, bez sensu, ale dla osób samotnych, niespełnionych, nieśmiałych, zakompleksionych czy żyjących w świecie traum, a także nadmiernie pobudzonych jest formą spełnienia erotycznego.

Ta forma seksu nie wymaga posiadania stałego partnera ani budowania więzi, nawet krótkotrwałej, nie trzeba być ani pięknym, ani bogatym, ani sprawnym fizycznie, nie trzeba opuszczać domu, nie trzeba długo szukać, nie trzeba się starać. Wystarczy nawiązać znajomość wirtualną, to najprostsza i najszybsza forma relacji.

Cyber sex jest ogólnie dostępny, aby go uprawiać nie potrzeba niczego poza dostępem do internetu, który jest dziś powszechny. Poza tym daje on poczucie anonimowości, pozwala to na realizację własnych, nawet najskrytszych fantazji erotycznych, a przynajmniej na ich werbalizacja, którymi nie umiemy, bądź wstydzimy się podzielić z partnerem w realnym Świecie.

Anonimowość pozwala nam też być tym kim chcemy, stanowiąc pewnego rodzaju rolę erotyczna odgrywana przed jednoosobowa publicznością. Tu możemy kreować się dowolnie, własny wygląd, wizerunek, pozycję społeczną czy sprawność seksualną.

Ta formą spełnienia jest świetnym antidotum na nieśmiałość, pozwala również leczyć traumy i kompleksy. Pamiętajmy również, że niesie ona za sobą ryzyko powstania całkowicie nowej, nieprawdziwej osobowości istniejącej wyłącznie w świecie wirtualnym.

Cyber sex uprawia się dziś na czatach, na specjalnych portalach randkowych, na niektórych forach internetowych, a także maili czy mediów społecznościowych .

Przy takiej formie osiągania satysfakcji seksualnej należy szczególnie zachować ostrożność, z uwagi na możliwość zainfekowania dysku wirusem komputerowym.

Niestety należy również zachować szczególną ostrożność, ponieważ ta forma seksu bardzo szybko uzależnia, dokładnie jak masturbacja, objawiając się identycznie jak każda inna forma uzależnienia.

Z jednej strony działa on terapeutycznie, ale z drugiej silnie uzależnia, dlatego nie można do tego dopuścić, by była to jedyna forma zaspokojenia naszego popędu seksualnego, a tylko pewnego rodzaju urozmaicenie.

Pomimo wszystkich za i przeciw, jest to forma seksu, która może byc satysfakcjonująca dla obu stron, więc dlaczego nie?!

Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale