Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
7 obserwujących
182 notki
74k odsłony
  139   0

Złodzieje snów, zło nie śpi ani nie ma ferii - Pedofile


Czym jest pedofilia i ludzie cierpiący na nią? Jak uchronić dzieci przed ich atakiem? Na te pytania postaram się dziś odpowiedzieć.

Pamietajmy zbliżają się ferie świąteczne, dzieci często pozostawione są bez opieki, zwłaszcza w takich miejscach jak place zabaw, parki, lodowiska, zoo czy parki rozrywki. My rodzice chcąc nauczyć nasze pociechy samodzielności pozwalamy im na krotki czas zniknąć z naszego pola widzenia, gdy idą np. samodzielnie kupić sobie gofra czy pobawić się. Nikt z nas nie jest w stanie upilnować takiego szkraba przez cały czas, gdy on znika nam na kilka minut zaczynamy się niepokoić i rozpoczynamy jego poszukiwanie. Te kilka minut to cała wieczność, niepewność, strach a nawet panika opiekuna zaginionego dziecka.

W większości przypadków dziecko zostaje odnalezione bez uszczerbku na zdrowiu, po prostu zainteresowało się czymś innym i straciło rachubę czasu. Jednak bywa niestety też, że mimo naszych poszukiwań nie możemy go odnaleźć, należy wtedy o zaginięciu niezwłocznie zawiadomić organy ścigania, to bardzo ważne by jak najszybciej to uczynić!!! Istnieje bowiem możliwość, że nasze dziecko ktoś porwał!!! Nieraz dzieci padają ofiarą nieszczęśliwych wypadków, nieraz chorych psychicznie ludzi, a w najgorszym przypadku pedofili i innych dewiantów seksualnych . To od naszej szybkiej reakcji zależy czy nasza pociecha wróci cała i zdrowa do domu, pamietajmy o tym!

Czym jest pedofilia? Pedofilia to rodzaj parafilii, stanu, w którym głównym lub wyłącznym sposobem osiągnięcia satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi poniżej 16 roku zycia.

Przybiera ona różną formę, może być to obnażanie się i masturbowanie przy dziecku, dotykanie jego narządów płciowych oraz stosunek seksualny. Te czyny dokonywane są pod presja bądź szantażem kierowanym pod adresem małoletniego, często jest im wmawiane, że jeśli komuś coś powie to jego rodzicom coś się stanie itp. Sprawcami są nie tylko pedofile ale też osoby, które mają trudności w znalezieniu partnera seksualnego wśród doroslych.

Wedlug klasyfikacji ICD-10 pedofilia oznaczona jest kodem F65.4, wedlug klasyfikacji DSM-IV i DSM-V to 302.2 . W tych obu przypadkach jest ona zaliczana do kategorii zaburzeń preferencji seksualnych.

Pedofilia jest terminem seksuologicznym, określającym pewnej, nienormatywnej seksualności lub zaburzenia seksualnego .Pedofil to czlowiek, który ma wewnętrzną, psychiczną dyspozycję, przejawiającą się w jego zachowaniu, oznacza to zjawisko z obszaru psychopatologii .

Aby rozpoznać pedofilię muszą być spełnione trzy kryteria ogólne dla zaburzeń preferencji seksualnych F65 (A) oraz dwa kryteria charakterystyczne dla pedofilii (B i C) .Kryteria ogólne dla zaburzeń preferencji seksualnej to : G1 . Osoba doświadcza nawracających , silnych , seksualnych pragnień i fantazji dotyczących niezwykłych przedmiotów lub działań . G2. Osoba działa zgodnie z tymi impulsami lub odczuwa z ich powodu dotkliwy ból . G3. Preferencja ta dotyczy okresu co najmniej pol roku jej trwania .

Kryteria specyficzne dla pedofilii to : B. Utrwalona lub dominująca skłonność do aktywności seksualnej z dzieckiem lub dziećmi poniżej 16 roku zycia, C.Osoba ma co najmniej 16 lat , i jest co najmniej 5 lat starsza od dziecka lub dzieci z kryterium B.Zgodnie z najnowszą wersją ICD-10 pedofilia określona została jako seksualna skłonność do dzieci, chłopców lub dziewczynek albo obojga poniżej 16 roku życia.

Pedofil to ciężko zaburzony psychicznie czlowiek, którego pociąg fizyczny do dzieci jest silniejszy od wszystkiego innego, ma on świadomość, że krzywdzi w ten sposob swoje ofiary, ale nie potrafi nad tym zapanować. Zdarzają się przypadki, że osoby nią dotknięte same zgłaszają się na leczenie. To świadome podejście do problemu.

Pomimo, że jest to zaburzenie, należy zachować szczególną ostrożność oraz dokonać pewnych działań prewencyjnych w celu zapewnienia naszym pociechom bezpieczeństwa. Warto o tym pamiętać , zwłaszcza w nadchodzącym okresie ferii.

Proszę również o zwrócenie szczególnej uwagi na to z kim nasze dziecko utrzymuje kontakty online, ponieważ jedną z najczęstszych form nawiązywania kontaktu z dzieci przez pedofili jest chat w internecie, zwłaszcza na portalach dla dzieci.

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale