Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
11 obserwujących
148 notek
95k odsłon
  320   0

Gdy nasze zachowanie, staje sie powodem do kpin... Choroba Alzheimera.

"Starszy pan jechał autostradą, gdy zadzwonił jego telefon. Odebrawszy... usłyszał głos żony: – Zdzisiu, właśnie usłyszałam w wiadomościach, że jakiś samochód jedzie pod prąd autostradą. Uważaj. – Kochanie, to nie jeden samochód. Jest takich setki".

Co możemy zrobić, by opóźnić proces starzenia naszych komórek mózgowych? Warto zadbać o zdrową dietę, bogatą w witaminy i minerały, pić około 2 l wody dziennie, uprawiać sport 3 razy w tygodniu, np. wybrać się na 30-minutowy spacer, pić lampkę czerwonego wina do obiadu i trenować koncentrację np. rozwiązując krzyżówki czy sudoku lub czytać książki. Czasem wszystkim zdrowym ludziom zdarzają się takie momenty, ze nie pamiętamy co gdzieś schowaliśmy, lub czytając zaczynamy wciaz od poczatku, poniewaz nie mozemy skupic sie nad tekstem.  Czytając książkę, co jakiś czas bywamy myślami (odpływamy) gdzie indziej, a oczy przesuwają się po tekście dalej. W pewnym momencie uświadamiamy sobie, że nie wiemy, o co chodzi w przeczytanym fragmencie książki i musimy  tak kilka razy wracać do początku tekstu. Czasem zanim zorientujemy się, że nic nie zrozumieliśmy z niego, wymaga przeczytania ponownie kilku stron tekstu.

"Starsza wdowa i wdowiec spotykali się ponad pięć lat. W końcu staruszek zdecydował się poprosić ją o rękę. Odpowiedziała „tak”. Następnego ranka, gdy się obudził, nie mógł sobie przypomnieć, co mu odpowiedziała: „Czy była uszczęśliwiona? Chyba tak... chociaż... tak dziwnie na mnie spojrzała”... Wciąż nie mogąc sobie przypomnieć, więc po około godziny zadzwonił do niej. Zakłopotany, przyznał, że nie pamięta jej odpowiedzi na propozycję małżeństwa. – Oh – opowiedziała – Cieszę się, że zadzwoniłeś. Pamiętam, że powiedziałam komuś „tak”, ale nie mogłam sobie przypomnieć, kto to był".

W przeciwnym razie może się okazać, że nie będziemy w stanie zapamiętać nawet własnego nazwiska czy adresu zamieszkania, a nawet rozmieszczenia własnego mieszkania. Nie będziemy pamiętać nawet... kim jesteśmy.

"75-letni mężczyzna poszedł na badania. Wszystkie wyniki były w normie. – Panie Antoni – powiedział lekarz – wszystko jest w porządku. A jak pan czuje się psychicznie i emocjonalnie? Żyje pan w zgodzie z Bogiem?– Nasza relacja jest świetna. Bóg wie, że mam słaby wzrok, normalne więc stało się, że gdy wstaję w środku nocy do łazienki, włącza się światło. A kiedy skończę, światło samo gaśnie. – To niesamowite – skomentował lekarz. Nieco później tego dnia lekarz dzwoni do żony Antoniego. – Pani mąż jest zupełnie zdrowy, ale musiałem zadzwonić do pani, bo jestem pod wrażeniem jego relacji z Bogiem. Czy to prawda, że gdy w nocy wstaje do łazienki, światło same mu się włącza, a gdy skończy – wyłącza? – Mój Boże – wzdycha żona – on znowu sika do lodówki". 

I choć to nie jest śmieszne, stajemy się tematem dowcipów...pamietajmy, my też bedziemy starzy, wiec wykazmy zrozumienie zamiast żartować z tego.Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości