Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
10 obserwujących
186 notek
113k odsłon
  78   1

Gdy serce kocha, a rozum wątpi... druga szansa na miłość.


Każdy z nas był kiedyś w takiej sytuacji, gdy związek się skończył, ale uczucia wciąż istniało. Niektórzy z nas po jakimś czasie decydują się na drugie podejście. To działa, tylko wtedy, gdy oboje nauczyliśmy się czegoś na swoich błędach. Nasze rozstania są czasem bardzo burzliwe, krzyczymy całymi sobą: „Wynoś się z mojego życia”!, choć tak naprawdę pragniemy, by został... Dlaczego kochające się pary rozstają się? To proste, gdy się kogoś kocha, wchodzą w grę olbrzymie emocje, a wtedy mówimy rzeczy, których tak naprawdę nie myślimy. Czujemy się zranieni i chcemy, by nasz partner poczuł, to co my. W tym momencie nie bierzemy pod uwagę, że on powie "Dość"!, i odejdzie... Tak przynajmniej najczęściej dochodzi do rozpadu wielu udanych związków, gdzie dwoje ludzi naprawdę się kocha.

Rozłąka uświadomiła nam, że podjęliśmy zbyt pochopną decyzję o rozstaniu, uczucia do partnera nie zniknęły. Wręcz przeciwnie, czujemy tęsknotę, strach i ból. Jedyna rzecz, o której jesteśmy w stanie myśleć, to aby dać swojemu ex drugą szansę?! Serce jest pewne tej decyzji, rozum wciąż zadaje sobie pytanie: „Czy oby na pewno? A może powinniśmy to przemyśleć”?! Zadajmy sobie wtedy pytania: „Co sprawiło, że zerwaliśmy? Czy bardzo mnie zranił? Czy to się powtórzy?" Pamiętajmy, to czy uda się za drugim razem, zależy również od tego, dlaczego rozpadło się za pierwszym! Ważne jest, by sobie wcześniej wyjaśnić: czy pasowaliśmy do siebie? Może mieliśmy zupełnie inne zainteresowania? A może ktoś flirtował lub nawet pocałował kogoś innego, co było naruszeniem zaufania, ale może być również czymś, o czym można porozmawiać.

To bardzo ważne, ponieważ: Jeśli mamy rzeczywisty obraz tego, co doprowadziło do konfliktu, mamy teraz szansę wyjaśnić to raz na zawsze. Tak czy inaczej, traktujmy wątpliwości poważnie, nigdy ich nie bagatelizujmy, ani nie odkładajmy na później. Niedopowiedzenia bowiem kruszą nasz związek. Nie należy się jednak spieszyć. Musimy dać sobie wystarczająco dużo czasu, aby dowiedzieć się, czego tak naprawdę chcemy. W tym celu spiszmy listę na kartce, co było dobre, a co nie. Każdy, kto ma wątpliwości, powinien traktować je poważnie. Bardzo ważne są powody dania drugiej szansy partnerowi. Czy naprawdę czujesz mrowienie, gdy go widzimy, czy po prostu nie znalazłeś do tej pory nowego partnera i dlatego ponownie wybierasz byłego? To z pewnością nie byłby dobry nowy początek.

Pomocna może okazać się również rozmowa z ex o jego wątpliwościach. Możemy wtedy wspólnie zobaczyć, co robimy źle i co powinniśmy zmienić przy drugiej próbie. Pamiętajmy jednak, że wzajemne oskarżenia typu „zrobiłeś to i tamto”... nie mają sensu. Zamiast tego możemy odnieść się do tego, jak się wtedy czuliśmy. "Kiedy rozmawiałaś z innymi facetami, byłem zazdrosny". Co możemy wtedy zrobić? Jeżeli wznowimy związek bez zajmowania się takimi rzeczami, z partnerem lub bez niego, ryzykujemy, że powtórzymy ten sam schemat, co za pierwszym razem, a wtedy skończy się jak za pierwszym razem. Nie ukrywajmy starych problemów, które przyczyniły się do konfliktu. Nawet jeśli wszystko zostało wyjaśnione i zdecydowaliśmy się na drugą szansę, pamiętajmy, że nie wszystko jest idealne.

Najprawdopodobniej ponownie natkniemy się na stare „dziwactwa”  partnera, musimy nauczyć się sobie z tym radzić. Ludzie się nie zmieniają, to zwykle nie jest możliwe, pewne nawyki są silniejsze od nich. Ukrywanie problemów nie wchodzi w rachubę. Wymazanie go nie pomaga, zamiast tego lepiej zająć się uczuciami i myślami. Wstępem do rozmowy może być wtedy na przykład zdanie typu „Chciałbym ci powiedzieć, jak się czuję, kiedy flirtujesz z innymi dziewczynami/chłopcami”. Krytykowanie partnera z pewnością nie pomaga. Powinniśmy popracować nad własną tolerancją, musimy zacząć akceptować swoje wzajemne "dziwactwa" , ponieważ każdy je ma, zarówno nasz partner, jak i my sami. To może być jeden z powodów, dla których druga próba czasami działa lepiej niż za pierwszym razem.

Gdy oboje wyciągniemy wnioski ze swojego pierwszego związku i poznamy pułapki, na jakie możemy natrafić. Jeżeli damy sobie nawzajem nową szansę i szybko zajmiemy się rzeczami, które nas niepokoją, z pewnością możemy mieć dobrą podstawę do stworzenia lepszego, silniejszego związku. 

Gdy dwoje ludzi łączy prawdziwa miłość, wszystko jest możliwe!

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale