Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
10 obserwujących
189 notek
114k odsłon
  216   0

Męska przyjemność


Co decyduje o tym, czy mężczyzna pragnie seksu, czy nie? Pomimo krążących opinii, że mężczyzna zawsze ma ochotę na seks, muszę to zdementować. To nie prawda, wbrew powszechnemu przekonaniu nic się nie dzieje automatycznie. Ale co właściwie stanowi męską przyjemność lub niezadowolenie? Jeszcze do niedawna nic na ten temat nie wiedzieliśmy. Teraz naukowcy dokonali odkrycia. Sprawą bardzo indywidualną jest co ich podnieca, sprawiając iż mają ochotę na pójście z nami do łóżka.

Każdy z nas potrzebuje w tym celu odpowiednich czynników, właściwej atmosfery i przede wszystkim zaufania. Ale to, czy mają ochotę na seks, czy nie, zależy również od tego, jak się czują. Po stresującym dniu wielu nie interesuje już seks, pragną tylko spokoju i odpoczynku. Gorzej, gdy w ogóle nie odczuwają przyjemności lub podniecają się z trudem? Problemem staje się również, gdyby zawsze mógł, bez roznicy na to, jak i gdzie. 

Okazuje się, że winę ponosi za to gen odpowiedzialny za pożądanie seksualne u mężczyzny, tak stwierdzili po badaniach naukowcy z Northwestern University w amerykańskim stanie Illinois. Zespół badaczy zidentyfikował ten gen. To przełomowe odkrycie, ponieważ umożliwia lekarzom bardziej konkretną pracę nad terapiami dla osób, które mają problemy seksualne. Ułatwi to pracę z pacjentami, którzy mają niewielkie pożądanie lub wręcz przeciwnie, a mianowicie są uzależnieni od seksu.

Wyniki ich badań opublikowano w czasopiśmie „Endocrinology”. Podkreślają w nich, że jeden szczególny proces u mężczyzn jest kluczowy, jeśli chodzi o czerpanie przyjemności: jak ich mózg przekształca testosteron w estrogen. Odbywa się to za pomocą enzymu aromatazy. A czynnik dla tego enzymu leży w genie Cyp19a1 - pochodzeniu męskiej przyjemności. Zostało wykazane, że konwersja testosteronu do estrogenu w ich mózgu ma kluczowe znaczenie dla utrzymania pełnej aktywnosci seksualnej czy pożądania u mężczyzn. 

Czytanie genu, a tym samym produkcja aromatazy odbywa się u mężczyzn zarówno w jądrach, jak i w mózgu. Dotychczas zakładano, że gonady w jądrach decydują o wzroście libido, niewiele uwagi poświęcono roli, jaką odgrywa konwersja testosteronu w mózgu. Odkryto, że konwersja testosteronu do estrogenu w mózgu odgrywa kluczową rolę w regulowaniu pożądania seksualnego. Obecnie trwają badania mające na celu dalsze podejścia terapeutyczne do problemów z pożądaniem mężczyzn. 

Gdyby okazało się, że mógłby powstać na przykład lek, który stymuluje produkcję enzymu aromatazy dla mężczyzn, którzy odczuwają niewielkie pożądanie. Lub inhibitor aromatazy dla osób uzależnionych od seksu. Dla wielu byłaby to rewolucja. Nauka rozwija się nadal, może w niedalekiej przyszłości zostanie i ten problem rozwiązany. Miejmy taką nadzieję. Póki co nie traktujmy mężczyzn jak automaty, które zawsze i w każdym przypadku muszą wykazać się gotowością . To tacy sami ludzie jak my, potrzebują bodźców by odczuwać podniecenie czy pożądanie. Istnieją co prawda już środki takie jak Viagra, czy im podobne, ale nie dla wszystkich z uwagi na ich niepożądane działanie.Lubię to! Skomentuj50 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale