Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
11 obserwujących
217 notek
125k odsłon
  304   0

Wzrasta liczba odurzonych kobiet w klubach na terenie całej Europy


Ostatnimi czasy rośnie fala młodych kobiet, które skarżyły się na złe samopoczucie po wizycie w klubie. Dopiero po dokładnych oględzinach ich ciała znaleziono ślady po ukłutciu igły. Dziewczyny skarżyły się na zawroty głowy i krótkotrwałą amnezję. Ofiarami padają młode studentki w miastach uniwersyteckich. W Wielkiej Brytanii kilka kobiet powiedziało ostatnio między innymi Guardianowi i The New York Times, że podczas imprezy straciły przytomność, a następnie zauważyły ​​ślady ukłucia na swoim ciele. Prawdopodobnie podano im w ten sposób narkotyk lub krople ko. Według Guardiana  kolejna 19-latka obudziła się z „zerową pamięcią” po nocy spędzonej w klubie w Nottingham. Po odkryciu śladu ukłucia na nodze poszła do szpitala. Ponieważ mimo ośmiogodzinnego pobytu tam nie została zbadana, opuściła go. Inne przypadki odnoszą się do ketaminy – substancji stosowanej zarówno do uspokajania, jak i odurzenia.

Zastrzyk z narkotykiem powoduje krótkotrwałą amnezję osoby, której zrobiono zastrzyk. Tylko w Nottingham znanych jest 15 takich przypadków. Policja zaleca zachowanie ostrożności. Kathryn Craner z policji Nottinghamshire zaleca ostrożność: „Chociaż ataki igłą są bardzo rzadkie, prosimy ludzi w zatłoczonych miejscach o zachowanie czujności i informowanie personelu lub policji o wszelkich podejrzanych zachowaniach”. Obecnie bramkarze mają obowiązek sprawdzać jeszcze dokładniej osoby wchodzące do klubów. Po Wielkiej Brytanii krążą petycje, które mają na celu zapewnienie wiecej środków ostrożności przez miejscowe władze. Inicjatywa Night In wzywa do bojkotu klubów. Pryzm, poszkodowany klub w Nottingham, jest w to zaangażowany. Trzech podejrzanych zostało aresztowanych, a następnie po złożeniu wyjaśnień zwolnionych.

Niestety coraz częściej słychać groźby sfrustrowanych mężczyzn w stosunku do młodych kobiet, wynikajace z sytuacji na rynku matrymonialnym. Rośnie nienawiść mężczyzn spowodowana brakiem możliwości znalezienia przez nich partnerek, a co za tym idzie życia w przymusowym celibacie. Za tę sytuację obwiniają młode kobiety. Niestety, dopóki tlą się resztki patriarchatu, kobiety pozostają w niebezpieczeństwie. Ponieważ znajdą sie zawsze jednostki, które zagrażać będą ich zdrowiu, a nawet życiu. Proszę mnie źle nie zrozumieć, nikt nie wini wszystkich mężczyzn, jak już wspomniałam, chodzi o jednostki. Jednak sprawa jest na tyle poważna, by zastanowić się nad poprawą bezpieczeństwa w klubach. Takie przypadki odnotowano na terenie nie tylko Wielkiej Brytanii, ale prawie calej Europy. To tylko kwestia czasu kiedy dojdzie to i do naszych rodzimych dyskotek.

Proszę pamiętać, że jest to czyn karalny. Nie wspomnę o krzywdzie, jaką wyrządza się kobiecie, to zwykły gwałt. Przedstawie to obrazowo, skoro mężczyzna robi coś takiego kobiecie, musi liczyć się z tym, że w więzieniu będą mu robić to jego współwięźniowie. Tak traktuje się tam gwałcicieli. A jeśli jeszcze kaci nie zrozumieli, to pomyślcie o swoich matkach, siostrach i innych kobietach wam bliskich. Co zrobilibyście komuś, kto je skrzywdził?

Lubię to! Skomentuj74 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale