Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
12 obserwujących
222 notki
128k odsłon
  108   0

Fenomen indyjskiej epopei RRR


Indyjski film akcji "RRR” lub „Rise, Roar, Revolt” stał się niespodziewanym hitem na platformie Netflix. Obecnie znajduje się w pierwszej dziesiątce filmowych hitów w niezliczonych krajach. To hit kinowy 2022 roku. Jego akcja toczy się w Indiach w 1920 roku. Brytyjski gubernator Scott (Ray Stevenson) i jego żona Catherine (Alison Doody) porywają małą dziewczynkę i wywożą ją do Delhi. Nie mają jednak pojęcia, że ​​plemię ma swojego obrońcę: Komaram Bheem (NT Rama Rao Jr.). Przysięga on, że odnajdzie dziewczynkę i ją uwolni. Udaje się więc w tym celu do stolicy, gdzie w przebraniu muzułmańskiego mechanika przygotowuje akcję ratunkową, szukając sposobu na oswobodzenie dziewczynki.

Niestety brytyjscy okupanci odkryli spisek i chcą temu jakoś zapobiec. Dostrzega w tym swoją szansę młody policjant A. Rama Raju (Ram Charan), który mimo odważnych swoich wcześniejszych wyczynów był pomijany przy każdym awansie z uwagi na swoje pochodzenie. Ślubuje schwytać Bheema. Kiedy jednak dwaj mężczyźni, spotykają się i ratują razem małego chłopca, nie mając pojęcia, kim jest ten drugi. I tak stają się najlepszymi przyjaciółmi, nierozłącznymi i nieświadomymi swoich wzajemnych misji. Ostatecznie ich misje przekształcają się w poważne powstanie przeciwko angielskiej okupacji Indii, dając RRR bardzo poważne tło.

Angielscy okupanci nie tylko torturowali bardzo brutalnie swoje ofiary, ale byli zwyczajnie okrutni w stosunku do mieszkańców Indii. A przyjaźń między Bheemem i Ramą to nie tylko męska przyjaźń, to coś więcej, to braterstwo. RRR jest kipiącym wulkanem uczuć i emocji. Film pełen jest pokazów walki i wielu efektów specjalnych, w tle z wątkiem romantycznym. Historia miłosna niezdarnego Bheema z Brytyjką Jenny (Olivia Morris) nie jest tylko opowieścią o budzącym się uczuciu, ale też bawi swoich widzów licznymi potyczkami Bheema. RRR to trzy filmy w jednym, trwająca trzy godziny epopeja, dostępna jest na platformie Netflix tylko w języku hindi z napisami. Trzymajaca w napięciu historia dzięki bezustannej akcji i porywającej historii bardzo wciaga widza, nie pozostawiając miejsca na nudę.  

Według mnie warto obejrzeć ten film, chociażby ze względu na interesujące sceny. Poza tym ukazuje on bohaterstwo, przyjaźń, miłość i patriotyzm bohaterów. Film ten powinno obejrzeć się tego lata, naprawdę warto.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale