Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
10 obserwujących
186 notek
113k odsłon
  567   0

I zrozum tu mężczyznę...


Jak lepiej zrozumieć mężczyzn? Wiele kobiet, często patrzy bezradnie na swojego partnera i nie bardzo wie, jak interpretować jego pewne zachowania. Dlaczego on na tak wiele rzeczy reaguje inaczej niż my? Niestety, jeśli chodzi o zrozumienie mężczyzn, mamy trochę zaległości. Okazuje się, że mężczyźni reagują różnie w zależności od fazy znajomości. Staje się to widoczne symptomatycznie w odpowiednich wzorcach zachowań. 

Mężczyźni w fazie wstępnej chcą poderwać kobietę. Jeśli chodzi o poznawanie się lub flirt, bywają bardzo agresywni. Wielu z nich w tym momencie ujawnia się jako samce alfa, dlatego przejmuje inicjatywę, realizując swoje instynkty łowieckie. Skupiają się na prezentowaniu swoich mocnych stron i talentów podczas zalotów, by w ten sposób zaimponować kobietom. Często znajduje to odzwierciedlenie w ich mowie ciała. Bywają bardzo bezpośredni, ich zachowanie wtedy nie zawsze jest subtelne. Inaczej mówiąc, są bardzo bezpośredni, dając nam pewność, o co tu chodzi. Dzięki temu eliminujemy wszelkie domysły. Jeśli wyraża szczere zainteresowanie nami, to tyle, kropka. Mężczyźni nie traktują wielu rzeczy poważnie, podchodząc do znajomości na luzie. Kobieta powinna w tym momencie okazywać cierpliwość i wyrozumiałość.

Zdarza się, że mężczyźni na pierwszych randkach stają się nieśmiali. Eksponowana męskość i postawa macho mogą szybko zmienić się w swoje przeciwieństwo. Kiedy nagle uświadamiają sobie podczas randkowania, że ​​w grę wchodzą poważne uczucia i zakochują się po uszy, tracą swój stereotypowy wzór do naśladowania. Powodem jest to, że teraz chcą robić wszystko dobrze i boją się, że mogą popełniać błędy. Nie należy interpretować jego nieśmiałości jako braku zainteresowania nami. Mężczyźni są powściągliwi w okazywaniu uczuć i emocji. Nie oznacza to jednak, że są bezduszni. Wręcz przeciwnie: potrafią być bardzo wrażliwi. Mają jednak problem z okazywaniem emocji. Zawsze należy zwracać uwagę na jego mowę ciała. Otwarta postawa zwrócona do nas, a także drobne dotknięcia sygnalizują wyraźne zainteresowanie nami.

Jeśli powstrzymuje się fizycznymi sygnałami lub jeśli zbytnio rozpraszają go inne rzeczy, jest to bardziej prawdopodobne, że zostanie to zinterpretowane jako negatywny znak. Mężczyźni tęsknią za aprobatą. Gdy wyciągają całą artylerię podczas fazy randkowania, okazują  tęsknotę za potwierdzeniem naszego zaangażowania. Komplement lub gest podziwu może być balsamem dla jego duszy. Także podbudowuje mężczyzn w związkach, gdy otrzymują pochwały i uznanie od partnerek za ich energię, zaangażowanie w pracę i życie prywatne.

W relacjach damsko- męskich myślą pragmatycznie. W codziennym życiu widać, że kiedy pojawiają się problemy, mężczyźni reagują mniej emocjonalnie, preferując podejście skierowane na rozwiązanie. Podczas gdy kobiety szukają zrozumienia w sytuacjach problemowych i chcą podzielić się swoimi uczuciami, oni skupiają się na znalezieniu szybkiego i praktycznego rozwiązania. To zachowanie nie oznacza, że ​​nie mają dla nas empatii. Dla nich jest to wyraz tego, jak mogą nam pomóc. Przecież każda z nas pragnie, by nas otoczył ochroną.

Unikają stresu i dyskusji. Mężczyźni chcą jak najszybciej uniknąć stresujących sytuacji, podchwytliwych debat, a nawet kłótni. Przede wszystkim nie mają ochoty na plotkowanie, narzekanie czy niekończące się dyskusje. Może się szybko zdarzyć, że się wyłączą i przestaną słuchać. Oczywiście w każdym partnerstwie zawsze występują tarcia. Jeśli jednak są one jak najbardziej rzeczowe, bez natychmiastowego uruchomienia machiny oskarżeń lub niespełnionych oczekiwań, istnieje duża szansa na wyjaśnienie nieporozumień lub punktów spornych i uzyskanie jasności.

Wielu mężczyzn ma zwiększoną potrzebę posiadania wolności. Współpraca 24/7 może być dla nich bardzo restrykcyjna. Wieczory z kolegami, hobby w samotności lub zajęcia sportowe nie tylko pomagają im zaspokoić potrzebę wolności i spokoju, ale także odzyskać wewnętrzną równowagę. Jeśli pragniemy harmonii w związku, podarujmy im trochę wolności.

Pod wieloma względami mężczyźni funkcjonują w znacznie prostszy sposób, niż kobiety sobie wyobrażają. Mężczyźni mają wielką chęć podboju, mało empatii i wolą nigdy nie rozmawiać o swoich uczuciach. W powszechnych stereotypach dotyczących mężczyzn często kryje się ziarno prawdy. Dla niektórych to tylko dziwactwo, dla innych takie stereotypowe cechy zdecydowanie pomagają im zrozumieć mężczyzn. Tak naprawdę to okazywane im uczucie i zaufanie pozwalają im uwierzyć w stabilny związek.

Lubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości