Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
10 obserwujących
186 notek
113k odsłon
  140   1

Gra zwana miłością


Każdy z nas jest inny. Różnimy się wyglądem, osobowością, wykształceniem czy wychowaniem. Jednak wszystkich nas łączy jedno: pragnienie miłości. Każdy z nas czuje się zagubiony w świecie uczuć. Jedni mniej inni więcej, kobiety radzą sobie z nimi lepiej, ale spala je stres. Mężczyźni natomiast są bardziej opanowani, ale są zagubieni, jeśli chodzi o rozumienie emocji. Miłość, choć piękna jest bardzo skomplikowana. Ponieważ emocje, jakie jej towarzyszą, często ją niszczą. Zła komunikacja, niepewność i źle odebrane sygnały powodują liczne nieporozumienia. Jak ich uniknąć? Jak dać szansę budzącej się miłości? Poznajmy się lepiej i odpowiedzmy sobie na podstawowe pytania.

Oto najczęstsze odpowiedzi mężczyzn na palące pytania kobiet:

1. Co to oznacza, gdy mężczyzna mówi: Zdzwonimy się lub zadzwonię do Ciebie?

Okazuje się, że przyczyn może być wiele. Albo mężczyzna nie jest zainteresowany tą znajomością, albo zajęty jest czymś innym, np. nowym samochodem (mężczyźni mogą być jak dzieci: dajmy im zabawkę, a zapominają o otaczającym ich świecie). Mogą kochać bez ciągłego siedzenia przy kobiecie, okazując jej swoje zainteresowanie. Mogą być w tej chwili zajęci czymś innym albo dlatego, że nie dzieje się nic nowego i nie są tego ciekawi. Może mieć inne priorytety w życiu, jeśli kobieta jest nim zainteresowana, może wykazać sama inicjatywę.

2. Dlaczego mężczyźni, będąc online na WhatsApp, nie czytają naszych wiadomości?

Mężczyźni nie widzą za konieczne, przerywanie swojej codziennej rutyny, tylko po to, by zająć się stanem duszy Księżniczki. Kobieta nie powinna się martwić, on przeczyta w końcu jej wiadomość. Jednak odpowie, dopiero wtedy, gdy będzie znał na nią odpowiedź. Może również uznać jej pytanie za niewarte odpowiedzi. Może też być w tej chwili zajęty lub boi się reakcji kobiety na swoją odpowiedź.

3. Do kogo on cały czas pisze?

No cóż, zapewne do kogoś. Prawdopodobnie do kolegów, klientów, przyjaciół czy rodziny.

4. Czy mężczyźni uważają za natrętne, gdy kobieta się z nimi kontaktuje?

Otóż w zasadzie nie. Jednak kobieta nie powinna oczekiwać od pierwszego spotkania, że stanie się jego centrum uwagi. Mężczyzna jest aktywną, niezależną osobą, tego samego oczekuje od kobiety. Pytanie go kilka razy dziennie, czy ją kocha i co robi, to już gruba przesada.

5. Czy podoba się mężczyznom to, że kobiety nie kontaktują się z nimi przez dłuższy czas? 

 Oczywiście, że tak. Oni zawsze mają coś do zrobienia. Czasem kobiety powinny dać mężczyzną spokój. Powinny one zaprzestać z oskarżeniami pasywno-agresywnymi typu: „oczywiście nawet nie zauważyłeś, że się nie skontaktowałem”. Zależy to oczywiście od długości przerwy w komunikacji. Kilka dni odpoczynku w międzyczasie jest zdecydowanie miłe. Zrozumieją to tylko osoby dojrzałe emocjonalnie. Psycho terror ze strony kobiet w takiej sytuacji idzie mężczyznom na nerwy.

6. Czego oczekują mężczyźni, gdy kobiety wyrażają swoje oczekiwania poprzez wysyłane emotikony ?

Kobiety często wyrażają swoje emocje poprzez wysyłanie emotikonów w osobistej, pisemnej korespondencji cyfrowej do przenoszenia kontekstu i podtekstu. Jeśli mężczyzna ma problem z ich odczytaniem, powinien się skontaktować z wujkiem Googlem. Zależy wszystko bowiem od kontekstu, w jakim zostały użyte.

7. Czego oczekują mężczyźni podczas „oglądania DVD”?

To zależy od dnia. W każdym razie mężczyźni oczekują, że spędzą razem z kobietą czas. Oni lepiej odpoczywają, uprawiając sport niż na kanapie. Jeśli kobieta chce „tylko się przytulić”, to niech to zrobi i niech nie kładzie się na kanapie jak „80 kg kłoda”, oczekując, że facet wykona całą pracę. Czerpanie przyjemności z oglądania filmu, powinno dotyczyć obu partnerów. Zawsze lepsze będzie oglądanie wspólnie filmu niż w samotności. Oczywiście owa przyjemność zależy również od oglądanego filmu. Zanim to zrobicie, sprawdźcie, czy istnieje pewna zbieżność interesów.

8. Dlaczego tak naprawdę nie wyszło z jego byłą dziewczyną ?

Pewnie dlatego, że chciała uciec w amorficzne „my”, w którym mężczyzna powinien być prawnym opiekunem, a ona nieletnim dzieckiem. Okazuje się, że mężczyźni lubią samodzielne kobiety, które wiedzą, czego chcą. Facet ceni sobie swoja integralność. Dlatego nie potrafi zaakceptować wiszącej wciąż na nim kobiety. W większości przypadków jest to powód rozstań wielu par.

9. Jak facet rozmawia o nas ze znajomymi?

Stara się zachować to dla siebie, chyba że kobieta palnęła gafę. Wtedy obracają to w żart. Poza tym nazywają ją: "swoją kobietą", "myszką" itp., głównie w kontekście humorystycznym.

10. Czy mężczyźni boją się podejść do kobiety?

Raczej nie, ale zdarzają się wyjątki. Problem zaczyna się, gdy za dużo myślą o tym, co może się wydarzyć. Ktokolwiek zaczyna w ten sposób myśleć, już przegrał.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości