Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
10 obserwujących
186 notek
113k odsłon
  446   0

Partnerka przyszłości?


Jednym z filarów udanego związku jest bliskość, inaczej mówiąc seks. Oznaką pożądania kobiety przez mężczyznę są komplementy wypowiadane pod jej adresem. Robi dla niej wszystko, co w jego mocy: wymyśla specjalne atrakcje na randki, planuje z nią weekend lub zaskakuje drobiazgami. To wszystko są oznaki, że czuje do niej coś więcej. Pomimo tego, jest wciąż niedoceniany. Wielu z mężczyzn traci ochotę na dalsze zaloty i po prostu odchodzi, wybierając życie Singla. Dlaczego tak wielu z nich nie znajduje odpowiedniego partnera? Według badań naukowców z Cypru głównym powodem jest brak umiejętności flirtowania. Prawie żaden temat nie jest tak skomplikowany, jak znalezienie partnera, co miało miejsce jeszcze przed Pandemią, a co wraz z nią jeszcze bardziej się pogorszyło.

Według biolog Meike Stoverock wraz z równouprawnieniem kobiet, wzrósł ich wpływ na wszystkie dziedziny, również władzę. W przyszłości kobiety będą miały większy wpływ na wybór partnera. Seksualność to pierwotny instynkt, podstawowa potrzeba, wrodzony popęd. Jednak wybór kobiet oznacza, że ​​duża część mężczyzn nie może uprawiać seksu, ponieważ kobiety tego odmawiają. Jak wskazują badania, już w tej chwili 80% młodych mężczyzn ma problem ze znalezieniem partnerki. Z roku na rok stan ten ulega pogorszeniu. W przyszłości może się zdarzyć, że będą oni potrzebować innego rozwiązania w zaspokojeniu swoich potrzeb seksualnych. Prawdopodobnie wielu mężczyzn musiałoby zatem zadowolić się robotami seksualnymi. Krytycy widzą w lalkach seksualnych, które są już produkowane w dużych ilościach, dehumanizację kobiet. Jednak dla wielu singli mogą być częścią ich przyszłości.

Niezaprzeczalnie nasza cywilizacja została stworzona przez mężczyzn i przez tysiące lat pozostawała pod ich wyłącznym wpływem. Społeczeństwo wykluczało z tego kobiety, którym przypisywano inną rolę. Jednakże w owym czasie, to mężczyzna wybierał partnerkę, co było sprzeczne z ewolucją. Ponieważ w królestwie zwierząt jest to zazwyczaj wybór samicy. Stoverock jest przekonana, że ludzkość również powróci do tej zasady w przyszłości. Kobiety będą miały większy wpływ na wybór partnera. Wraz z odzyskaniem własnej seksualności wielu mężczyzn nie będzie już w stanie znaleźć partnera. Będzie więcej Incelów, czyli mężczyzn, którzy mimowolnie żyją w celibacie i którzy czasami mogą stawać się agresywni. Ponadto branża lalek erotycznych i robotów seksualnych również będzie się rozwijać. Istnieją już dziś lalki erotyczne, które wyglądają bardzo podobnie do prawdziwych kobiet. Dzięki sztucznej inteligencji oraz czujnikom nacisku i mowy w przyszłości będą możliwe niesamowite rzeczy, które dadzą samotnym mężczyznom przynajmniej iluzję partnerstwa.  

Radzenie sobie z milutkimi robotami również kryje w sobie wielkie niebezpieczeństwo. Dla niektórych mężczyzn to, jedyna możliwość poczucia bliskości, dlatego celem budowniczych kobiet-maszyn zwanych "androidami" jest generowanie impulsów emocjonalnych. Powinny one dawać swoim właścicielom poczucie bliskości i uczucia. W rzeczywistości nic z tego nie jest już obce ludziom. Wielu spośród nas jest już częściowo cyborgami, czyli istotami hybrydowymi. Gdy przyjrzymy się bliżej: sztuczne biodra, rozruszniki serca, protezy lub syntetyczne kości są od dawna stosowane jako rzecz oczywista w celu zrekompensowania niedoborów biologicznych. Androidy przypominają do złudzenia ludzi, mówią, poruszają się i wykonują różne czynności. Istnieje nawet odpowiedni system, który powoduje, że ich ciała mają odpowiednią temperaturę.

W przeciwieństwie do nabywców lalek erotycznych „Real Dolls” klienci są bardziej zainteresowani budowaniem emocjonalnej relacji z androidem, doświadczaniem rezonansu. Praca z realistyczną lalką może ostatecznie umożliwić redukcję fobii społecznej i przyzwyczajenie się do prawdziwych ludzi. Prekursorem androidów była lalka "Baby Born", o niesamowitym działaniu wewnętrznym, stała się towarzyszem zabaw dla wielu dzieci w ich pokoju, a tym samym tymczasowo zastąpiła im rodzeństwo. „Real is what works” jest mottem fanów androidów, jak w przypadku psychologa Gestalt Kurta Lewina, który na forach internetowych żywo wymienia się pomysłami na temat bycia razem ze sztuczną kobietą. Jednak pragnienie bliskości i uczucia jest podstawową ludzką potrzebą, która może doprowadzić do szaleństwa, jeśli nie zostanie zaspokojona.

Badacze na Uniwersytecie w Bielefeld wykazali, że ludzka percepcja jest w rzeczywistości podatna na to świadome oszukiwanie samego siebie. Ich naukowcy skonstruowali robota „Barthoc”, który jest w stanie rozpoznać ludzkie gesty i uczucia. Potrafi nawet rozróżnić nastrój rozmówcy. Jeśli słyszy przyjazny ton, czujniki pod lateksową maską wywołują uśmiech na jego twarzy. Na surowy ton lub krzyki, Barthoc również się krzywi. Co więcej, są przekonani, że po przeczytaniu mu bajki o Czerwonym Kapturku maszyna ich zrozumiała. Istnieje coraz więcej projektów, które rozszerzają umiejętności ludzi-maszyn. Do takich należą projekty Hiroshi Ishiguro, które są o wiele bardziej złożone.

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości