Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
12 obserwujących
222 notki
128k odsłon
  258   0

Dusza... kwantowy stan umysłu

Również Christian Hellweg jest przekonany o kwantowym stanie umysłu. Po ukończeniu studiów fizyko-medycznych w Instytucie Chemii Biofizycznej im. Maxa Plancka w Getyndze naukowiec przez lata pracował nad naukowymi badaniami funkcji mózgu. Swoją tezę podsumowuje następująco: „Właściwości duchowości odpowiadają dokładnie tym cechom, które charakteryzują niezwykle tajemnicze i cudowne zjawiska świata kwantowego”. Legendarny amerykański fizyk, profesor John A. Wheeler powiedział: „Wielu fizyków miało nadzieję, że świat będzie w pewnym sensie klasyczny, przynajmniej wolny od dziwactw, takich jak duże obiekty w dwóch miejscach jednocześnie. Takie nadzieje zniweczyła seria nowych eksperymentów”.

Wreszcie, brytyjski fizyk jądrowy i biolog molekularny Jeremy Hayward z University of Cambridge jest przekonany: „Niektórzy naukowcy, którzy zdecydowanie nadal należą do głównego nurtu naukowego, nie boją się już otwarcie powiedzieć, że świadomość obok kosmosu, czasu, materii i energii może być jednym z podstawowych elementów świata”. Podsumowując, dochodzi do wniosku, że ludzka świadomość może być tak samo fundamentalna, jak czas i przestrzeń.

Jeżeli tezy awangardy fizyków potwierdziłyby się w późniejszych badaniach, mogłoby to mieć istotny wpływ na nasz światopogląd. Odtąd nauki przyrodnicze i religia nie będą już sobie przeciwstawiane. Mogą raczej się uzupełniać tak, jak prawa i lewa noga tej samej osoby. Naukowcy ogłosili, że dusza ludzka kontynuuje swoje istnienie nawet po śmierci ciała. Duszą nazywają oni świadomość, która działa na poziomie kwantowym nawet po śmierci ludzkiego ciała.

Jakiś czas temu grupa naukowców prowadziła badania nad świadomością. Doszli do wniosku, że w momencie śmierci człowieka umiera jedynie jego ciało, nie ma natomiast mowy o śmierci świadomości. Nawiązując do znanych teorii świata nauki, uważają, że mechanika kwantowa pozwala na istnienie świadomości nawet po śmierci ciała. Jednak wciąż pozostają niepewni tego, czym właściwie jest sama świadomość. Stuart Hameroff z Uniwerytetu Arizony oraz Sir Roger Penrose, brytyjski fizyk, uważają, że są to jedyne informacje składowane na poziomie kwantowym.

Nazywają ten proces Ukierunkowaną Redukcją Celu (ang. Orchestrated Objective Reduction – Orch-OR) i uważają to za dowód na to, że mikrotubule na bazie białka niosą informacje kwantowe. Są to więc wielkości mniejsze niż atom. Gdy serce przestaje bić i krew przestaje płynąć. Mikrotubule tracą swój stan kwantowy, jednak kwantowe informacje w nich zawarte nie są niszczone. Dr Stuart Hamerhoff twierdzi, że nie mogą one zostać zniszczone i po prostu rozchodzą się na cały wszechświat. 

Gdy podczas reanimacji pacjenta, kwantowe informacje wracają do niego, mówi się o śmierci klinicznej. Kiedy natomiast umrze, wówczas jest możliwe, że ta kwantowa informacja może istnieć poza ciałem, być może wiecznie, jako dusza. Z tym poglądem zgadzają się również badacze z Instytutu Maxa Plancka w Monachium. Uważają, że wszechświat, który widzimy, jest tylko tym, co postrzega nasza percepcja i po śmierci mamy do czynienia z nieskończonością.


Źródło: 

dpa

https://cordis.europa.eu/article/id/182964-quantum-entanglement-and-information/pl

https://www.google.de/search?q=James+Grant+z+Instytutu+Maxa+Plancka+w+Niemczech+o+swiadomosci&sxsrf=ALiCzsZwnJWc3xvhp3nh5foFXqbUelNZRA%3A1655909543509&source=hp&ei=pyyzYs60HN6Qxc8P5da8uAU&oq=James+Grant+z+Instytutu+Maxa+Plancka+w+Niemczech+o+swiadomosci&gs_lcp=ChFtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1ocBADOgcIIxDqAhAnOgUIIRCgAToHC

CEQChCgAVDDD1jaSGCZUGgBcAB4AIAB0AGIAYgSkgEGMC4xMy4ymAEAoAEBsAEP&sclient=mobile-gws-wiz-hp

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Emanuel_Swedenborg

https://pl.frwiki.wiki/wiki/Synchronicit%C3%A9

https://neurolingwistyka.com/artykuly/neurotransgresja/kwantowa-swiadomosc-anna-mazur

https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/11/12/fizyka-kwantowa-na-temat-duszy-czy-ludzka-dusza-moze-byc-stanem-kwantowym/

https://theconversation.com/can-consciousness-be-explained-by-quantum-physics-my-research-takes-us-a-step-closer-to-finding-out-164582

Lubię to! Skomentuj57 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości