Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
12 obserwujących
223 notki
128k odsłon
  359   0

O czym pamiętać, wybierając się na urlop?


Każdy z nas czeka z utęsknieniem na to cały rok - rodzinny urlop. Już od dawna zaplanowany, dopięty prawie na ostatni guzik, jednak zawsze czujemy, że o czymś zapomnieliśmy. Tylko o czym? To pytanie towarzyszy nam, aż do momentu wyjazdu. Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, uzależnione są od tego, na jak długo i gdzie wyjeżdżamy. Jeśli chcemy spędzić wakacje na Malediwach, powinniśmy wziąć pod uwagę, że długa podróż i różnica czasu mogą zakłócić nasz wewnętrzny zegar. Jeśli gdzieś bliżej to i tak warto pomyśleć o komforcie najmłodszych członków naszej rodziny.

Nie oszukujmy się, wyjazd na wakacje z całą rodziną wymaga talentu organizacyjnego i nerwów ze stali. Ponieważ nawet wydawałoby się drobiazgi, takie jak pozostawiona w domu przytulanka, mogą sprawić, że początek najlepszej pory roku zostanie całkowicie zepsuty. Dobre planowanie zatem to połowa sukcesu. Każdy, kto planuje podróż ze swoimi pociechami, powinien zacząć o tym myśleć już dużo wcześniej i wykorzystać promocje i zniżki rodzinne. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, wiele celów podróży jest szybko rezerwowanych, warto więc pomyśleć o tym już dużo wcześniej.

Wcześniejsza rezerwacja ma swoje plusy, wybór miejsc na rodzinny wypoczynek jest dużo większy, a wraz z nim szansa na znalezienie odpowiedniego hotelu, który oferuje również profesjonalną opiekę nad dziećmi. Chcemy przecież zapewnić relaksujące wakacje zarówno dzieciom, jak i nam - rodzicom. Warto zawsze zastanowić się nad celem naszej podróży i dostosować jego wybór do wieku naszych dzieci. Rodziny z małymi dziećmi powinny wybierać miejsca, które nie wymagają wielogodzinnego podróżowania. 

Ponieważ długa podróż i różnica czasu potrafią wywrócić rytm maluchów do góry nogami. Tym samym rodzice mogą mieć więcej stresu niż relaksu podczas wymarzonego urlopu. Co do wyszukiwania w Internecie okazji, należy zachować ostrożność. Internetowe rezerwacje są przydatne przy szukaniu tanich lotów i hoteli. Jednak internet niekoniecznie musi być tani, często okazuje się, że oferty biur podróży mają je w niższej cenie. Więc nim klikniemy „Zarezerwuj”, powinniśmy udać się do biura podróży i sprawdzić tam wybraną przez nas ofertę. 

Bez względu na to, jak dobrze planujemy, zawsze może pojawić się jakaś niezaplanowana przeszkoda. W przypadku zachorowania członka rodziny i braku możliwości skorzystania z urlopu rodziny mogą wykupić ubezpieczenie od rezygnacji z podróży. Taka polisa pokrywa koszty rezygnacji, które mogą stanowić wysoki procent rzeczywistych kosztów podróży. Powinniśmy upewnić się, czy ubezpieczenie pokrywa również koszty przedwczesnego zakończenia wakacji, na przykład z uwagi na chorobę lub inne wypadki losowe.

W nagłych wypadkach, jeśli będziemy zmuszeni wcześniej wrócić do domu, niewykorzystane usługi zostaną nam zwrócone. W przypadku dzieci i osób starszych, prawdopodobieństwo odwołania podróży jest stosunkowo wysokie. Wykupując ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, należy zwrócić zawsze uwagę na wyłączenia ze świadczeń, na przykład w przypadku ciąży lub chorób przewlekłych i psychicznych. Jeżeli choroba istniała już przed zawarciem umowy, towarzystwo ubezpieczeniowe niestety może odmówić nam zwrotu kosztów.

Następną ważną rzeczą jest dobrze spakowany bagaż, co i gdzie pakujemy. Pakując walizkę, podróżując z dziećmi, musimy myśleć o wielu rzeczach. Powinniśmy pamiętać o dziecięcych przytulankach, ekscytujących materiałach do czytania i dobrej gry. Odpowiednie ubranie dla wszystkich członków rodziny w wystarczającej ilości stanowi podstawę bagażu, zawsze należy wziąć pod uwagę zmiany pogody. Leki powinny znajdować się w bagażu podręcznym, a nie w walizce. W ten sposób jesteśmy przygotowani na sytuacje awaryjne, nawet jeśli walizka dotrze do nas z opóźnieniem. 

Oprócz tabletek przeciwbólowych i tabletek na chorobę lokomocyjną w apteczce pierwszej pomocy powinny znaleźć się leki, które należy regularnie zażywać, oraz coś na dolegliwości żołądkowe i przeziębienie. Jeżeli wybieramy się na wakacje do bardziej odległych miejsc, powinniśmy wykupić podróżne ubezpieczenie zdrowotne. Obejmuje to nie tylko koszty leczenia na miejscu, ale także organizuje powrót do domu w przypadku poważnych obrażeń lub chorób. Oczywiście nie należy też zapominać o ważnych dokumentach podróży: dowodach osobistych, biletach lotniczych, potwierdzeniu rezerwacji hotelu i potwierdzeniu ubezpieczenia podróżnego, które powinniśmy umieścić w bezpiecznym miejscu, w bagażu podręcznym. 

Również ważne dokumenty tożsamości naszych pociech. Bardzo ważną sprawą jest zrobienie kopii wszystkich dokumentów podróżnych i umieszczenie ich w innym miejscu, na przykład u partnera. Będzie to nasze zabezpieczenie w razie kradzieży, które nie należą do rzadkości. Ogólnie rzecz biorąc, kradzież jest jednym z największych zmartwień podróżnych. Warto o to zadbać, by uniknąć niepotrzebnego stresu z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Pragniemy przecież odpocząć, a nie być jeszcze bardziej zestresowanymi. Jeśli dopilnowaliśmy już wszystkiego, sprawdźmy, czy zabraliśmy również dzieci ze sobą :-))) i rozkoszujmy się zasłużonym wypoczynkiem.


Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości