Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
11 obserwujących
257 notek
144k odsłony
  163   0

Wakacje, trendy obowiązujące w 2022 roku.


Każdy z nas spragniony jest słońca, morza i odpoczynku na łonie natury, z dala od wielkomiejskiego gwaru. Większość z nas wesprze w tym roku turystykę krajową inni zagraniczną. Jesteśmy znowu pełni entuzjazmu do podróżowania, wynika to z prostego faktu, ponieważ przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii musieliśmy zrezygnować z planów wakacyjnych. Obecnie, gdy pandemia korona wirusa powoli wydaje się ustępować, a granice kolejnych krajów stają dla nas otworem, świat znowu zachęca nas do podróżowania.

Dokąd najchętniej wybierze się większość z nas? Jakie kraje są modne w tym roku wśród polskich turystów? A może idealnym miejscem będzie rodzima turystyka? Jeśli chodzi o tę ostatnią, wśród najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Polsce dominują te nad brzegiem Bałtyku, jak i w górach (Tatrach i Karkonoszach). W zależności od pory roku nieco się to zmienia, latem ruch nad morzem jest większy, a zimą zyskują na popularności góry. 

Najpopularniejsze polskie miejscowości turystyczne to z pewnością zimowa stolica Polski-Zakopane, Morskie Oko, malowniczy Karpacz, dla fanów wędrówek Szklarska Poręba, obfitujące w piękne plaże Władysławowo, Łeba, Krynica Morska, Mielno, Kołobrzeg, Sarbinowo, Jantar i mój ukochany Gdańsk, pełen romantycznych uliczek Starego Miasta.

Jeżeli chcemy spędzić wakacje w Europie, to musimy odwiedzić koniecznie fascynujące Włochy, tajemniczą Turcję, zabytkową Grecję, swojską Bułgarię, wiecznie tętniącą życiem Albanię, przepiękne plaże Chorwacji, wszechstronny Cypr czy zalaną słońcem Hiszpanię. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela.

Gdy chcemy spędzić wakacje pod palmami, powinniśmy wybrać się do fascynującego Egiptu, tam szczególnie zasługuje na zwiedzenie wybrzeże Morza Czerwonego, ale i dolina Nilu, skrywająca unikalne skarby, od piramid po monumentalne świątynie. Następnym egzotycznym zakątkiem jest kolorowa Tunezja, czy przepyszna kuchnia Dominikany i jej światowej sławy Rum.

Obojętnie, gdzie zdecydujemy spędzić wakacje, zawsze warto zadbać o własne bezpieczeństwo i swoich bliskich, sprawdzajmy oferty, nigdy nie wierzmy nikomu na słowo. Internet jest pełen komentarzy i ocen ośrodków oferujących wakacje marzeń, zwróćmy na nie uwagę, planując własny Urlop. Więcej na temat bezpiecznego podróżowania na https://www.salon24.pl/u/edyta-kulpienski/1235814,o-czym-pamietac-wybierajac-sie-na-urlop. 

Wszystkim urlopowiczom życzę niezapomnianych wakacji.

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości