Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
12 obserwujących
224 notki
128k odsłon
  126   0

Nienawiść w sieci (część pierwsza)


Bardzo często spotykamy się z chamstwem, czy to w realu, czy w sieci. Internet ostatnimi czasy stał się siedliskiem ludzi, którzy odwiedzają fora, blogi i różne inne strony, na których można zostawiać komentarze tylko po to, aby wyładować swoją negatywność na innych. Osoby te uwielbiają krytykować wszystko i wszystkich wokół, nie pozostawiając na rozmówcy suchej nitki, wchodzą z nim w dyskusję, piszą w bardzo niegrzecznym tonie, wręcz po chamsku. Niestety musimy się z tym pogodzić, że będziemy czasem celem takich ataków. Co można zrobić? Jak się na to przygotować?

Jeśli przygotujemy się psychicznie i intelektualnie na takie ataki i będziemy wiedzieli, jak na nie zareagować, nie tylko będziemy w stanie zachować spokój i opanowanie, wchodząc w interakcję z niegrzeczną osobą, jak również będziemy mieli pozytywny wpływ na nią. Musimy uzbroić się w pokłady cierpliwości, ponieważ osoba po drugiej stronie myśli, że ma nad nami przewagę. Ona chce nas zwyczajnie zmieszać z błotem, osłabić nasze poczucie własnej wartości, upokorzyć, a nawet zniszczyć. I nie ma tu znaczenia, że jesteśmy temu całkowicie niewinni, nasz rozmówca chce na nas się wyładować. Jemu jest to obojętne, że nie zasługujemy na takie traktowanie. To zwykły frustrat, który chce się poczuć lepiej naszym kosztem.

Co wtedy robić? Przede wszystkim bardzo ważne jest odróżnienie niegrzecznego zachowania od zwykłego żartu. Ludzie, którzy chcą oblać nas pomyjami, często oczekują, że będziemy tańczyć tak, jak oni nam zagrają. Będą pisać złośliwe komentarze tylko dla zabawy, nie będą słuchać, a tym bardziej respektować naszej opinii. Osoby tego pokroju mają wyraźny brak podstawowej znajomości etykiety i manier. Nigdy nie przepuszczają okazji, by otwarcie pokazać, że uważają rozmówcę za kompletnego idiotę. Traktują oni innych bez szacunku, są pozbawieni taktu i kultury. Gdy już przygotujemy się na powyższe zachowania, jesteśmy już gotowi, aby nie denerwować się, gdy spotykamy podobnych ludzi. Jednym ze sposobów radzenia sobie z niegrzeczną osobą jest bezpośrednia i otwarta rozmowa. Powinno to być zrobione w prosty, otwarty i uprzejmy sposób, ale w sposób zdecydowany i pewny siebie. 

Należy ją poinformować, że nie podoba nam się jej zachowanie. Jeśli widzimy przed sobą niegrzeczną osobę, porozmawiajmy z nią uprzejmie z uśmiechem na twarzy. Jeśli nasze przypuszczenia potwierdzą się, że mamy do czynienia z tego typu człowiekiem, który lubi drażnić ludzi, spróbujmy wykonać następujące czynności: nie narzekajmy, po prostu rozmawiajmy, nie bądźmy niegrzeczni i nie zastraszajmy go. Poinformujmy go spokojnie, że zwraca się do nas w niegrzeczny sposób. Czasem prosta rozmowa pomaga wywrzeć pozytywny wpływ na niegrzecznych ludzi.

Innym sposobem postępowania w przypadku źle zachowującej się ludzi jest niebranie ich złośliwych komentarzy do siebie. Jakie mądre lub ważne rzeczy może powiedzieć zwykły idiota, przez które się denerwujemy? Nie powinniśmy myśleć ani czuć, że ktoś nas osobiście atakuje lub krytykuje, ponieważ w większości przypadków jest to złe zachowanie adresowane do wszystkich. Co więcej, najczęściej bierze się to z kompleksów i niezadowolenia z siebie. W szczególnie trudnych przypadkach zawsze otwarcie pokazujmy, że traktujemy taką osobę jak zwykły bezwartościowy bubel, nigdy nie pozwólmy się obrażać, nie reagujmy w ogóle emocjami i uczuciami. Okazujmy całkowite lekceważenie. Negatywne i nieprzyjemne zachowanie takiej osoby nie powinno mieć negatywnego wpływu na nasz pozytywny nastrój.

Kolejną metodą jest zmiana reakcji, gdy nie możemy dotrzeć do tej osoby. Najczęściej reakcja uprzejmej osoby nie może zmienić niegrzecznego tonu rozmowy. Więc nie czujmy się winni, jeśli nasze próby dotarcia do niej, aby zmienić jej zachowanie na bardziej pozytywne, nie powiodą się i zdecydujemy się przyjąć bardziej agresywną linię rozmowy. Ostatecznie możemy zignorować jej niegrzeczne zachowanie, ponieważ tak naprawdę nic to dla nas nie znaczy.

Niegrzeczność jest nieprzyjemnym, szorstkim i niewłaściwym zachowaniem skierowanym wobec innych. Każdy ma swoje własne kryteria oceny. Doświadczony przeciwnik, w odróżnieniu od wrażliwej młodej damy, zaakceptuje surową uwagę jako normę. Przed popełnieniem pochopnych czynów przyjrzyjmy się bliżej niegrzecznej osobie. Określmy, jakie ukryte motywy nim kierują. Osoba z deficytem uwagi stara się ją w jakiś sposób uzyskać. Nie ma znaczenia, czy otrzyma wsparcie i aprobatę, czy zostanie osądzony przez społeczeństwo. Uwaga jest jedynym celem jej niegrzecznego zachowania.

Po upokorzeniu innej osoby niegrzecznym stwierdzeniem rośnie jego samoocena. Nieokrzesany dialog postrzega jako walkę o prawo do bycia najsilniejszym. Ponieważ osoba ta ma kompleks niższości. Powodów, dla których dana osoba zachowuje się agresywnie w stosunku do innych, może być wiele, począwszy od złego nastroju po poważne zaburzenia osobowości. Dlatego bardzo ważna jest znajomość natury takich zachowań, by móc wybrać najskuteczniejszą taktykę rozwiązywania konfliktów.

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości