Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
12 obserwujących
224 notki
128k odsłon
  138   0

Nienawiść w sieci (część druga)


Do głównych powodów agresywnego zachowania ludzi należą między innymi zły stan emocjonalny lub fizyczny, gniew, zmęczenie, rozczarowanie, rozpacz. Wszystko to może wywołać wybuchy agresji werbalnej nawet u osoby, która jest zazwyczaj spokojna. Toteż najczęściej takie wybuchy w komunikacji z innymi, bezpiecznie rozwiązuje ona sama, świadoma swojego niewłaściwego zachowania, przepraszając za to. Jednym z najczęstszych powodów chamskich zachowań jest też to, że jakiś cham próbuje pokazać własną wyższość nad nami, upokarzając nas bez powodu. 

Jednak jest w stanie dokonać tego tylko we własnych oczach. Nie widzi innego sposobu rozwiązywania własnych problemów. Dlatego też traktuje naszą reakcję: mieszankę zdziwienia, oburzenia i szoku, jako oznakę swojej wyższości, szacunku i słuszności działania. Chamy czerpią szczególną przyjemność, gdy czują słabość przeciwnika. Jeżeli z powodu dobrego wychowania lub naszego niekonfliktowego charakteru zawahamy się z odpowiedzią, lub nie odpowiemy wystarczająco stanowczo, ego chama zaczyna rosnąć jeszcze szybciej. 

Nie tylko emocjonalna, ale i fizyczna słabość rozmówcy może sprowokować go do jeszcze większej agresji. Niektórzy z nich wybierają swoje ofiary na zasadzie przewagi fizycznej. Chamstwo jest często używane przez ludzi, którzy inaczej nie mogą zwrócić na siebie uwagi. Brak miłości, uwagi i dobrej komunikacji sprawia, że ​​cham nadrabia ten deficyt skandalami i agresją werbalną. Osoba, która nie otrzymała miłości w dzieciństwie i nie widzi jej w wieku dorosłym, wybiera tę drogę, aby przezwyciężyć obojętność innych wobec siebie.

Tendencja do bycia chamskim może być częścią charakteru danej osoby. Szczególnie podatne na to są osoby o pedantycznym, prostolinijnym i autorytarnym charakterze, lubiące pouczać i skupiać się na negatywach. Chamstwo może być również sposobem na uwolnienie nagromadzonej agresji, gdy dana osoba nie może sobie z nią poradzić w inny sposób. Takie agresywne zachowanie zmienia się w awanturnictwo w stosunku do innych. Dla przykładu to komentarz jednego z tego typu ludzi:

"ABS-ANIHILATOR

4 czerwca 2022, 22:19

1

2

@EdithKulpienski Autor " udawadnia "???

W sferze Moralnosci i Etyki niczego sie nie da " udowdnic"..

Autor KK nie bedzie zmienial i nie zmieni..Jakis przyglup jak tak mysli..

Na dodatek wypowiada sie o sprawach , ktore jego nie dotycza..Ktos kto jest poza KK nie ma nic do powiedzenia..

Ten ktory jest w KK , uznaje Autorytet , Dogmaty Wiary i Magisterium Swietego KK..

Z twoich wypowiedzi wynika , ze nie nalezysz do KK..

Wiec cicho sza i nie jatrz..bo ktos sie zdenerwuje i moze ci kulasy pprzetracac..

Poco prowokowac i przesladowac ludzi ??


Pieprzcie sie jak zajace ( mamy to gdzies i wasze zboczenia nam strzykaja bo nie jdziemy w wasze slady ) ale od naszego rozumienia relacji miedzy Mezczyzna a Kobirta , wam wara i trzymajcie sie z dala !"

Pomijając treść, to mowa nienawiści w czystej postaci, osoba ta ma prawdopodobnie zaburzenia osobowości.

" ABS-ANIHILATOR

5 czerwca 2022, 15:55

0

1

@EdithKulpienski Jakie grozby ? Znajac krewkosc co niektorych Polakow , skromnie daje dobra rade..

Wielu z nich moze sie slusznie poczuc oburzonymi twoimi atakami na KK i ich Wartosci..

Odnajduje w twoich enunacjach rowniez elemety Mizoandryzmu..wiec i dyskryminowani przez ciebie Mezczyzni moga rowniez zechciec " dac wyraz" swojemu oburzeniu..

Po ludzku radze , "nie igraj z ogniem " bo sie mozesz poparzyc"..

Oceniajac twoja wyrazna nienawisc skierowana przeciwko mezczyznom , uwazam , ze to juz sie stalo i to co tutaj piszesz jest tanim rewanzem na nas za to , ze ktos cie skrzywdzil w przeszlosci...

Niemnej przypominam, ze Dyskryminowanie , Nekanie i Przesladowanie ze wzgledu na Plec czy wyznawana Religie podlega bezposrednio pod Kodeks Karny i jest scigane z urzedu..Tak wiec uwazaj co piszesz..Potraktuj to jako przyjazna rade.."

Tego typu komentarze mają wymusić na nas odpowiednią reakcję-strach i zaprzestanie wyrażania własnych  poglądów. Dla przypomnienia zastraszanie jest również karalne.

 To kolejny komentarz, mający na celu nas poniżyć:

"Nous

2 czerwca 2022, 20:28

6

4

Panowie, po tekście samym i odpowiedziach wskazujących na kłopoty w rozumieniu tekstu, widać jasno i wyraźnie, że jest to żenująca kobieta, zamknięta w swoim roszczeniowym, księżniczkowatym świecie. Szkoda słów i nabijania komanetarzy tak przeciętnemu intelektowi i kobiecie. Wszelką dyskusję z pania uważam za bezcelową, jako wachlowanie pani próżnego ego."

Ten z kolei spowodować, wycofanie się z naszych poglądów.

"Marek Bobon

1 czerwca 2022, 20:34

1

1

@EdithKulpienski

 z kobietami pani moze robić co chce; od mężczyzn -wypad Szanowna Pani. [chodzi mi ote brednie ,miłośc jak brylant]"

I kolejny:

"ABS-ANIHILATOR

5 czerwca 2022, 15:39

1

1

@EdithKulpienski Bycie Deklarowana " katoliczka" nie zmienia faktu ze nia nie jestes.

Wszystko co piszesz stoi w opozycji do Nauki i Magisterium KK..

Jestes Schizmatyczna Heretyczka na wlasne zyczenie i z wlasnego wyboru..

Czy prezentowalas wlasne poglady Proboszczowi Parafi do ktorej nalezysz ?

 Daj mu link do twojego bloga tutaj..

Niech soie poczyta jaka " owieczke" ma w swojej trzodzie.."

To przykład na manipulację i wywołanie w nas poczucia strachu.

Często z pomocą arogancji i chamstwa ludzie starają się szybko i przy minimalnych stratach osiągnąć swoje egoistyczne cele. Chodzi im głównie o poniżenie nas i wywołanie strachu. Tak naprawdę jednak to zwykli tchórze, ukrywający się za fikcyjnymi kontami, czy dającymi im anonimowość nickami. No cóż, skoro nic innego nie potrafią, niż mielić ozorami, to już ich problem. W każdym razie nigdy nie dajmy się im zastraszyć... Cdn.


Źródła:

https://www.salon24.pl/u/edyta-kulpienski/1231044,czym-jest-milosc-i-seksualnosc-w-malzenstwie-chrzescijanskim

https://www.salon24.pl/u/edyta-kulpienski/1230617,milosc-czysta-jak-brylant

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości