Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
11 obserwujących
259 notek
145k odsłon
  191   0

Ginekolog najlepszy "przyjaciel" kobiety


Czy zastanawialiście się co zrobić, gdy ginekolog posuwa się za daleko? Gdy czujemy podczas badania dyskomfort...zawsze w takiej sytuacji należy przerwać badanie i wyraźnie powiedzieć, że się nie zgadzamy na to, co wzbudza u nas, nasz dyskomfort. Po takim zachowaniu lekarza wiele kobiet traci wiarę w nich. Tak jak to miało miejsce w przypadku pewnej dwudziestolatki ze Szwajcarii, którą zaniepokoiło to, co robił jej nowy ginekolog podczas wizyty kontrolnej.

Badanie początkowo przebiegało normalnie, dokładnie tak, jak odbywało się ono u jej starego lekarza. Ginekolog obmacał jej piersi, a następnie pobrał wymaz z pochwy. To, co zrobił później, bardzo ją zaniepokoiło. Bez żadnego wyraźnego powodu nagle włożył palec do jej odbytu. Młoda pacjentka była zakłopotana, dlatego nic nie powiedziała, pomimo bólu i uczucia zawstydzenia, które odczuwała. Tego typu nadużyć ginekologów jest mnóstwo, to przerażające, że lekarz, który winien wykazać się empatią i profesjonalizmem, robi coś podobnego.

Dotknięte kobiety tego typu nadużyciami ze strony lekarzy nie lubią opowiadać swoich historii albo dlatego, że są zakłopotane, albo dlatego, że wolą zapomnieć, co się stało. W przypadku bogów w bieli, którzy z racji wykonywanego zawodu wnikają głęboko w naszą prywatną sferę, tym ważniejsze jest zapewnienie, że nie dojdzie do podobnych zachowań.

Jakiś czas temu w miejscowości Bari we Włoszech, czterdziestoletni mężczyzna został zatrzymany po tym, jak udawał ginekologa, nakłaniając kilkaset kobiet z całych Włoch do poddania się badaniom ginekologicznym przez internet. Policja skonfiskowała mu kilka smartfonów i kart pamięci po tym, jak kilka kobiet oskarżyło go o nadużycia. Zaczepiał kobiety w internecie, pytając: Czy w ostatnim czasie poddawały się badaniu ginekologicznemu. 

Znał ich dane osobowe i prowadził tak rozmowę z nimi, by stawała się coraz bardziej intymna, w końcu prosił o rozebranie się przed kamerką internetowa i pokazanie waginy, w celu potwierdzenia diagnozy. Mówi się, że fałszywy lekarz „przebadał” w ten sposób do 400 kobiet z całych Włoch. Aż przechodzą mnie ciarki, że kobiety są aż tak naiwne.

Przez lata Uniwersytet Południowej Kalifornii (USC) ignorował skargi na ginekologa, który znęcał się nad pacjentkami. Jak się okazało, co najmniej 700 kobiet zostało wykorzystanych seksualnie bądź molestowanych przez profesora ginekologii tegoż Uniwersytetu. NA to tylko kilka przykładów. 

Dlaczego w ogóle mężczyźni zostają ginekologami? Gerhard Amendt, emerytowany profesor w Instytucie Badań nad Płcią i Pokoleniem na Uniwersytecie w Bremie w swoim badaniu dotyczącym zawodu ginekologa powiedział: "Mężczyzna w przebraniu ginekologa podchodzi do kobiety w sposób, który tylko dopuszcza się w miłości i intymnym związku". Amendt postrzega granicę między badaniem ginekologicznym a seksualnym dotykaniem rąk, jako połączenie.

Co wiele kobiet represjonuje, a czego większość mężczyzn się obawia. Nie chodzi tu o łamanie granic seksualnych przez ginekologów, chodzi o normalne badania pacjentek: obmacywanie piersi, badanie pochwy i odbytnicy palcami lub wkładanie przedmiotów, intymne rozmowy z pacjentkami itp. Czy to pobudza seksualnie ginekologa? Oczywiście, wynika to z seksualności każdego mężczyzny, wzwód jest często wywoływany przez bodźce erotyczne, na przykład optyczne lub dotykowe. Erekcja jest kontrolowana przez skomplikowany odruch, na który nie można wpływać. Wyzwalacze są bodźcami wizualnymi, akustycznymi i mechanicznymi, oddziałującymi na mężczyznę. 

Lekarze to… również istoty żyjące seksualnie, często nie radzą oni sobie z bliskością płci przeciwnej. Naprawdę wielu ginekologów ma erekcje podczas badania lub masturbuje się zaraz po nim. Pomimo opinii, że z czasem ginekolog patrzy na narządy płciowe kobiety jak na coś zupełnie normalnego, niestety nie dzieje się tak we wszystkich przypadkach.

Seksualność zwykle ma tylko jeden cel...wytrysk/orgazm. Pożądanie seksualne jest w swej istocie nienasycone i co najwyżej chwilowo uspokojone. Dlaczego miałoby być inaczej dla mężczyzn ginekologów? Liczne przypadki przemocy seksualnej w gabinetach ginekologicznych, stanowi prawdziwą katastrofę dla wykonawców tegoż zawodu płci męskiej. Poza tym coraz więcej kobiet zadaje sobie pytanie: Co tak naprawdę motywuje mężczyznę, który chce zostać ginekologiem?! Czy to możliwe, że zainteresowanie kwestiami medycznymi nie jest jedyną rzeczą, która odgrywa tu rolę? 

Żądza władzy nad kobietami odgrywa tu niebagatelną rolę dla niektórych, a pewną motywację seksualną dla innych. Myślę, że w dużej mierze chodzi tu o władzę nad kobietami i seksualność. Wielu ginekologów ma zaburzony obraz kobiet. Toteż nie bez powodu mężczyźni, znając własną seksualność, jest nieufnych w stosunku do mężczyzn ginekologów. Czy słusznie? Zapewne, studiując statystyki z całego świata, widzimy ogrom zjawiska.

Zastanawia tylko postawa wielu kobiet, z którymi dziś dyskutowałam na temat: Czy na badanie do ginekologa wybrać się lepiej samej, czy może wraz z osobą towarzyszącą, na przykład z partnerem. Wiele z nich wręcz mnie atakowało, obrażając, ponieważ napisałam, że kobiety, które tego chcą, powinny mieć do tego prawo. Dziwi mnie, że krępuje je obecność mężczyzny, z którym uprawiają na co dzień seks, a są rozluźnione przy obcym dla nich mężczyźnie... 

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości