Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
13 obserwujących
308 notek
174k odsłony
  162   0

Związek, który przetrwa każdą burzę.


Czy udało się wam kiedykolwiek uprawiać seks z kimś, kogo naprawdę kochaliście, czując coś wręcz duchowego? Mieliście wtedy poczucie bliskości z ukochaną osobą, jakbyście byli jednością? Czy mieliście takie wrażenie, jakbyście rozmawiali z jej duszą? Czy kiedykolwiek uprawialiście tak niesamowity seks, że przez tę chwilę myśleliście, że tworzycie nierozerwalną całość? Jeśli tak, to właśnie doświadczyliście "miłosnego seksu". To zupełnie inny rodzaj bliskości. Podczas tego zbliżenia łączymy się z ukochaną osobą na poziomie duchowym, wtedy seks to nie tylko poruszanie się w tym specyficznym rytmie, taki seks jest pełen znaczenia i emocji. To bardzo różni się od zwykłej bliskości, odbywa się bowiem nie tylko fizycznie, ale i duchowo. Zwykły seks jest fantastyczny, ale seks miłosny zdarza się tylko wtedy, gdy jesteśmy w związku z kimś, kogo naprawdę kochamy.

Seks jako taki ma zbawienny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale i mózg. Orgazmy uwalniają do organizmu mnóstwo neurochemikaliów, które sprawiają, że czujemy się spokojni, szczęśliwi i zapewniają nam poczucie intymności z osobą, z którą właśnie spaliśmy. Orgazm powoduje, że mózg zalewa oksytocyna, zwana inaczej hormonem miłości, która powoduje uczucie miłości, szczęścia. Gdy uprawiamy seks z kimś, na kim naprawdę nam zależy, endorfiny krążące w naszym ciele mogą zmienić sposób, w jaki czujemy się wobec niej. Czujemy z nią szczególną więź i namiętność pełną fajerwerków. Kochający się ludzie, darzący się głębokim uczuciem uprawiają miłość z zaangażowaniem i wzajemną troską. Odgrywa to bardzo ważną rolę w nawiązywaniu więzi pomiędzy nimi oraz tworzeniu zdrowej, silnej relacji.

Hormony produkowane podczas seksu mogą wpływać na nasz sposób myślenia i odczuwania, powodując całkowite połączenie ciała, umysłu i ducha. Jesteśmy wtedy szczęśliwi. Seks nie jest najważniejszą rzeczą w zdrowym związku, mimo to jest bardzo ważny. Pomaga nam łączyć się z naszym partnerem w jedność. Kiedy jesteśmy z właściwą osobą, seks może być nawet granicznym, duchowym doświadczeniem. Zdrowy związek to przede wszystkim uczucie miłości, towarzystwa, uznania, szacunku, lojalności, troski, zaufania i jeszcze wielu ważnych składowych oraz seksu. Więź, którą tworzymy z ukochaną osobą dzięki mu, jest znacznie silniejsza, głębsza i trwalsza. Pomaga ona utrwalić i wzmocnić to bardzo intensywne połączenie.

Możemy go opisać jako most łączący dwoje kochających się ludzi, który pomaga stworzyć trwałą i silną więź między nimi. Miłosny seks dodaje im poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Kochający się ludzie, którzy prowadzą zdrowe życie seksualne, są bardziej szczęśliwi, przyjaźni i lepiej znoszą stres. Uprawianie seksu z pewnością wprowadzi nas w doskonały nastrój i uprzyjemni nam życie. Jednak, gdy spotykamy bratnią duszę, łączymy się z nią seksualnie, mentalnie i fizycznie. Obecnie wielu ludzi myli pożądanie, czy fascynację z miłością, podejmują wtedy często decyzję o wystąpieniu w związek małżeński, co oczywiście jest błędem. Dobry seks nie oznacza, że kochamy partnera. A nawet jeśli tak jest, to czy tylko on powinien być brany pod uwagę, w podjęciu tak ważnej decyzji?!

Zadajmy sobie pytanie: Czy seks jest ważny w romantycznym związku? Myślę, że nie ma na to uniwersalnej odpowiedzi. Każdy z nas jest inny. To, co dla jednych jest ważne, dla innych może wcale nie być. Tak naprawdę zależy to od naszych osobistych przekonań, fizycznych pragnień i charakteru naszego związku. Wielu z nas ma szczęśliwe, satysfakcjonujące, zdrowe romantyczne relacje bez seksu ze swoimi partnerami. Niestety istnieje wiele powodów, dla których ludzie nie mogą lub nie chcą uprawiać seksu. Powodem tego może być: impotencja, posiadanie niskiego popędu seksualnego, choroba czy wstrzemięźliwość seksualna z różnych powodów, na przykład zachowanie czystości przed ślubem. 

Nie znaczy to wcale, że tego typu relacja będzie niesatysfakcjonująca. Nie oznacza to również, że nasz partner nas nie kocha. Oczywiście na dłuższą metę aktywność seksualna jest konieczna dla zdrowego funkcjonowania naszego związku. Jednak przez pewien czas nie szkodzi relacji. Istnieją również kochające się pary, które mimo jego braku, pozostają ze sobą aż do końca. Dla większości jednak ludzi seks jest ważną częścią związku. Pragniemy bowiem mieć z ukochaną osobą intymne życie, pełne namiętności i pożądania. Dobry seks jest dla wielu potwierdzeniem ich atrakcyjności dla partnera. Każdy z nas ma inne podejście do niego, jednak obojętnie jakie by nie było, jest ono dobre. Istnieje wiele powodów, dla których seks jest ważną częścią naszego związku. Jest on okazją do nawiązania i wzmocnienia więzi z partnerem, okazania mu naszej miłości, nasze poczucie bezpieczeństwa w związku czy chęci powiększenia rodziny. Nie wspomnę już o tym, że jest również źródłem naszej przyjemności.

Regularne uprawianie seksu przynosi nam wiele korzyści. Istnieje naprawdę wiele powodów, dla których jego uprawianie jest dobre dla naszego mózgu, ciała i samego związku. Z jego uprawiania wypływa wiele korzyści emocjonalnych, takich jak: poprawa naszej pewności siebie, poznanie własnego ciała i seksualności, nawiązanie więzi emocjonalnej z partnerem, sposób na wyrażenie naszej miłości i troski w stosunku do partnera, łagodzi również stres. Ponadto jest dobry dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Wzmacnia on naszą kondycję fizyczną, odporność, nasze serce, zwiększa nasze funkcje poznawcze, jak i łagodzi bóle głowy i migreny.

Wykazano, że istnieje związek między naszą częstą aktywnością seksualną a ogólnym samopoczuciem. Panuje opinia, że więcej seksu prowadzi do wzmocnienia uczucia partnerów. Jednak pamiętajmy, że seks nie jest jedynym sposobem na osiągnięcie intymności z własnym partnerem, a jedną z jej form, jednak niejedyną. Czuły dotyk, masaż, całowanie, przytulanie czy trzymanie się za ręce, są nią również. Poza fizyczną intymnością istnieje też intymność emocjonalna, czyli na przykład szczere, wrażliwe rozmowy, które są również bardzo ważna dla wielu z nas. Z pewnością zgodność seksualna w związku jest bardzo ważna, jej brak bowiem może być powodem rozstania partnerów. Aby wykluczyć taką sytuację, bardzo ważną rolę odgrywa tu dobra komunikacja pomiędzy nimi. Tylko szczera rozmowa o naszych oczekiwaniach i potrzebach może dać nam jasny obraz zgodności seksualnej.

I choć sam seks nie jest najważniejszy w budowaniu zdrowej relacji, to odgrywa tu rolę mediatora. Usłyszałam kiedyś pewne mądre zdanie, które jest chyba sednem dotyczącym powodzenia w związku. Każdy z nas się kłóci z partnerem, to zupełnie normalne, ale to godzenie uczy nas, co jest w życiu najważniejsze: miłość, szacunek, przyjaźń, tolerancja, akceptacja i lojalność. Gdy życie dzielimy w dodatku z ukochaną osobą, nic nie jest w stanie zniszczyć takiego związku.

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości