Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
12 obserwujących
303 notki
171k odsłon
  367   0

Czy mężczyźni boją się mądrzejszych kobiet od siebie?


Ogólnie mówiąc to nie prawda, że mężczyźni nie lubią mądrych kobiet... oni nie znoszą mądrzejszych kobiet od siebie. Większość mężczyzn uwielbia być dominującym w swoim związku. Tak było od niepamiętnych czasów. Lubią uchodzić za bohaterskich obrońców i dostawców. Mężczyźni kochają kobiety, które patrzą na nich z zachwytem i podziwem. Niestety mądrzejsze kobiety od nich są wystarczająco inteligentne, aby się od nich uniezależnić. Nie pasuje to mężczyznom, którzy chcą mieć nad nimi przewagę.

Jednak to nie jedyny powód ich niechęci do inteligentnych kobiet, bardzo często mężczyźni nie rozumieją ich słownictwa, jest dla nich zbyt skomplikowane. Chcąc zachować swoją pozycję samca alfa w związku, wybierają kogoś mniej skomplikowanego, przy kim poczują własną wyższość. Inteligentne kobiety zmuszają mężczyzn do pracy nad sobą, nad własnym rozwojem, a oni nie mają na to ochoty, są zwyczajnie leniwi. Poza tym boją się, że mądra kobieta wykona ich zadania lepiej od nich. A wtedy stracą twarz bohatera domu! Kobiety wykształcone , które postawiły na własny rozwój, dają się w mniejszym stopniu kontrolować mężczyznom, a co za tym idzie, są mniej skłonne do ustatkowania się.

Nie oszukujmy się, jest wielu mężczyzn po prostu głupich. Tak czy inaczej, mądre kobiety zazwyczaj wybierają facetów, którzy lubią ich takimi, jakimi są, i nie przejmują się tymi, którzy wolą gorszą wersję siebie. Wielu mężczyzn nie lubi mądrych kobiet, ponieważ brakuje im wiary we własną inteligencję i trochę się boją, że sprytny partner może ich zdominować lub w jakiś sposób przewyższyć. Spryt kojarzy się im z dowcipem, a dowcip z okrucieństwem werbalnym. Jest możliwe, że w przeszłości zostali skrzywdzenie przez kogoś takiego.

Tacy mężczyźni nie biorą pod uwagę, że osoba, która ich kiedyś skrzywdziła, w międzyczasie zrozumiała swój błąd i żałuje tego, może nawet jest jej wstyd i czuje się winna, za swoje zachowanie. Poza tym przecież oni nie stali w miejscu i też się rozwinęli w tym czasie. Choć zabrzmi może to okrutnie, to te złe doświadczenia z przeszłości zmotywowały ich do pracy nad sobą. Mimo że nie każda mądra kobieta kogoś skrzywdziła w przeszłości, to i tak niektórzy z mężczyzn nie mogą się z tym pogodzić i mają im to za złe.

Powiedzmy szczerze, większość mężczyzn jest tradycyjna i patriarchalna w swoich wartościach i podejściu do intymnych relacji. Chcą być niekwestionowanym samcem alfa w swoim stadzie, a spryt postrzegają jako środek zastępujący brak szacunku i niezależność umysłu. Dlatego unikają oni mądrych kobiet. Boją się, że mądra kobieta nie okazywałaby im szacunku, na który uważają, że zasługują i tylko uczyniłyby ich nieszczęśliwymi.

Wiele osób nie chce się do tego przyznać, ponieważ nie jest to poprawne politycznie, że mężczyźni nie lubią kobiet o wyższym statusie jako partnerek, a kobiety ogólnie nie lubią mieć mężczyzn o niższym statusie społecznym jako partnerów. Istnieją dowody na to, że mężczyźni wybierają partnerki w poprzek i w dół hierarchii dominacji, a kobiety wybierają partnerów w całej hierarchii dominacji i w górę. Z pewnością ma to coś wspólnego z doborem płciowym w naszej ewolucyjnej historii. Nie oszukujmy się większość kobiet, choć nie wszystkie, niechętnie ma partnera, który jest od nich niżej w hierarchii.

Kobietami rządzi hipergamia, czyli poszukiwanie najlepszego materiału genetycznego dla własnych dzieci, mężczyzny o wysokim statusie społecznym. Mężczyznami natomiast hipogamia, czyli chęć mężczyzny do zaopiekowania się kobietą o niższym statusie, niż własny, ale też chęć do imponowania jej wiedzą, pieniędzmi czy statusem. Niestety doprowadziło to do sytuacji, w której niektóre inteligentne, osiągające wysokie wyniki kobiety mają trudności ze znalezieniem partnera. Nie chodzi tylko o to, że mężczyźni niechętnie mają inteligentne partnerki, które osiągają lepsze wyniki od nich samych, ale także o to, że same kobiety czują się niedowartościowane, zadowalając się kimś o niższym statusie.

Reasumując, odpowiadając na pytanie: Czy mężczyźni boją się mądrzejszych od siebie kobiet? Odpowiem, że tak. Dlaczego? Może dlatego, że boją się wyglądać głupio w porównaniu z nimi lub boją się, że nie będą im dorównywać inteligencją, trudno odpowiedzieć jednoznacznie, każdy człowiek bowiem jest inny. Myślę, że to zależy od tego, czego chcemy od związku. Jeśli chcemy uczciwego, pełnego miłości, konstruktywnego partnerstwa, w którym dwie osoby decydują, że chcą żyć razem i oboje postrzegają związek jako zespół, w którym każdy jest silniejszy, dzięki wsparciu drugiego, wtedy sprytna kobieta lub mężczyzna jest zdecydowanie atutem tego związku.

Kobiety ulegle, pozbawione własnego zdania, nie wnoszą nic do swego związku, są kukiełkami w rękach żałosnych mężczyzn, którzy bali się mądrzejszych od siebie partnerek. Takie kobiety nigdy nie będą atutem ich związku, tylko marionetkami tchórzy.

Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości