Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
17 obserwujących
336 notek
204k odsłony
  314   0

Refleksje: Gdy zło zwycięża...


Polacy odchodzą od lat, od wiary i dziedzictwa, jakie zapoczątkował chrzest Polski, przyjęty przez Mieszka i Dobrawę. Wstydzimy się własnych korzeni, tożsamości, ukrywając fakt, że to religia chrześcijańska nas ukształtowała. Skoro wstydzimy się dobra, to jak mamy zwyciężyć zło?! Zawsze byliśmy dumni z naszego pochodzenia, zaczęło się to zmieniać pod wpływem tak prymitywnych produkcji, jak Big Brother i jej podobnych.

 Społeczeństwo zaczęło się zmieniać, przyjmując nowe standardy. Przecież postępowanie pozbawione jakichkolwiek granic, jest łatwiejsze i nie wymaga wysiłku. Media natomiast rozpoczęły promocję rozwiązłości i "nowoczesnego" stylu życia, a ruchy feministyczne wykorzystywać to do osiągnięcia swoich celów. Choć tak naprawdę już nikt nie wie, o co one walczą. Naśladujemy obce społeczeństwa, które już od dawna są zepsute moralnie.

Jednak te wszystkie zmiany nie doprowadziły do niczego dobrego, najmniejsza od lat dzietność, coraz mniej zawieranych związków małżeńskich, łatwość w niszczeniu mężczyzn i tocząca nasze społeczeństwo moralna gangrena. Dziś wystarczy oskarżyć kogoś o znęcanie się nad rodziną albo molestowanie dzieci i życie takiego człowieka legnie w gruzach. Nikogo nie interesuje prawda, kłamstwo stało się nią, a prostytucja w związku - miłością. 

Umiejętność niszczenia ludzi to kreatywność, oznaka radzenia sobie w życiu. Nasz świat stał się podobny do innych, które tak bardzo wcześniej potępialiśmy. Czy o takim świecie marzyliśmy? Chyba raczej nie, on nie stał się dla nas ludzi lepszy, a wręcz przeciwnie. Staliśmy się materialistycznym społeczeństwem, dla którego nic nie jest ważniejsze od pieniędzy. Brak wartości i zasad moralnych powoduje nasze problemy. To brak Boga w naszym życiu, uczynił nas tym, czym jesteśmy - zwierzęcopodobnym gatunkiem, ale z pewnością nie ludźmi. 

Zbliżyliśmy się do zwierząt. Brakuje nam cechy najważniejszej dla ludzi - zwykłego człowieczeństwa. Nasze postępowanie doprowadziło do upadku moralnego. Wstydem jest być dziś empatycznym, dobrym człowiekiem. Społeczeństwo lepiej traktuje prostytutki i kryminalistów od prawych i współczujących ludzi. Nie muszę chyba przypominać, że taki stan społeczeństwa kończył różne cywilizacje, chociażby Babilon czy Atlantydę. 

Ten pociąg prze naprzód ku samozagładzie. Jeśli się nie opamiętamy, w końcu dotrze do końcowej stacji...

Źródła:

Zdjecie to obraz Sądu Ostatecznego Hansa Menlinga

Lubię to! Skomentuj105 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo