EdithKulpienski EdithKulpienski
370
BLOG

Magia kobiecego ciała

EdithKulpienski EdithKulpienski Osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 29


Czy kiedyś zastanawialiście się, dlaczego kobiety ubierają się wyzywająco? Skoro kobieta nie chce być traktowana przedmiotowo, to dlaczego ubiera się właśnie w ten, a nie inny sposób? Co oznacza w naszym rozumowaniu prowokujący styl ubierania? Moim zdaniem, nie chodzi tu o to, byśmy ubierały się skromnie, tylko o to by nasz ubiór pasował do nas, do naszej figury, wzrostu i był dobrany ze smakiem. Nie ma tu znaczenia ani długość spódnicy, ani wielkość i kształt dekoltu, tylko o miły efekt, który sprawi, że przyjemnie się na nas patrzy.

Jednak to nie wszystko, nasz wygląd dopełnia fryzura i odpowiedni makijaż. Sama preferuję styl im mniej, tym lepiej, czyli muśnięta świeżością Francuzka. To właśnie one są mistrzyniami stylizacji, pozostając zawsze świeżymi i pięknymi. Dlaczego kobiety przywiązują aż tak wiele uwagi do swojego wyglądu? Uważam, że przede wszystkim, by czuć się pięknymi i pewnymi siebie. Poza tym z uwagi na rywalizację między sobą, jak i z powodu podążania za obowiązującą modą.

Na dalszy plan schodzi natomiast pragnienie przyciągnięcia mężczyzn, których pragną. Niestety niesie to za sobą również ryzyko, wzbudzenia zainteresowania mężczyzn, których nie pragną, a których jest o wiele więcej niż tych, którzy im się podobają. Kobiety lubią czuć się pewnie, atrakcyjnie i stylowo. Pragną, by ich ciało dobrze wyglądało w tym, co noszą, ponieważ społeczeństwo wywiera na nie presję posiadania idealnego ciała... Oczywiście istnieją również prawdziwe kokietki, które celowo prowokują swym wyglądem, by wzbudzić sobą zainteresowanie wśród innych.

Nie sądzę jednak, że są kobietami, które mają coś przeciwko byciu uprzedmiotowionym... To są kobiety, które albo są niepewne w środku i szukają aprobaty, albo są bardzo młode i dumne z posiadania gorącego ciała... W takich przypadkach chcą, aby mężczyźni je zauważyli, ale to nie oznacza, że chcą, by im okazywali brak szacunku… Niestety bardzo często ryzykują tym i płacą wysoką cenę za swoje prowokacje.

Jednak bardzo wiele kobiet woli być bardziej konserwatywna. Trudno sobie wyobrazić kobietę, która chce być traktowana poważnie prawie nago. Każda kobieta pragnie być piękna i pociągająca, ale tylko i wyłącznie dla odpowiedniego mężczyzny. Traktowanie jej jak obiekt seksualny przez ogół jest po prostu chory. Strój to nie zaproszenie do seksu, tylko wyraz naszej osobowości, zrozumcie to w końcu drodzy panowie. Nie każda kobieta w mini, pragnie seksu z każdym napotkanym na swojej drodze mężczyzną. Takie myślenie jest szkodliwe i mówi o zaburzeniach faceta.

Podobnie jak bogaci mężczyźni, którzy noszą drogie zegarki i jeżdżą drogimi samochodami, a którzy wcale nie szukają cwaniar, zainteresowanych ich kasą. Po prostu stać ich na to i taki mają styl. Oczywiście jest także wielu, którzy popisują się bogactwem, ponieważ boją się, że to jedyna rzecz, która jest w nich pożądana. To ludzie z reguły zakompleksieni i niepewni siebie.

Nie oszukujmy się, uprzedmiotowienie seksualne powstaje w umyśle obserwatora. To on ma z tym problem, a nie prowokacje osoby uprzedmiotowianej.

 

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości