EdithKulpienski EdithKulpienski
375
BLOG

Zakochany mężczyzna

EdithKulpienski EdithKulpienski Styl życia Obserwuj temat Obserwuj notkę 87


Jestem kobietą, więc moja ocena może być subiektywna. Opieram ją jednak na opiniach samych mężczyzn, aczkolwiek życie nauczyło mnie, że nie zawsze opinie moich rozmówców pokrywają się ze zdaniem wszystkich mężczyzn. Twierdzą oni, że prawdziwa miłość, a nie jakieś tam zauroczenie czy fascynacja głęboko wpływa na mężczyznę. Miłość może bowiem zawładnąć umysłem faceta i pokierować go sercem zamiast głową. Ta prawdziwa, odwzajemniona miłość sprawia, że ​​mężczyzna staje się najlepszą wersją samego siebie.

Prawdziwa miłość wykracza poza powierzchowność, prowadząc mężczyznę do głębszego poziomu odczuwania. Gdy zakochuje się "po uszy" w jakiejś kobiecie, może poczuć się bezbronny, zwłaszcza gdy nie wie, czym są emocje. Wielu mężczyzn było wychowywanych, w taki sposób, by ich zahartować i by ignorowali własne emocje. Niestety może spowodować to, że będą tłumić uczucie miłości. Dlatego mogą poczuć się niekomfortowo, gdy zaczynają się zakochiwać. Przyczyną tego jest prawdopodobnie uczucie bezbronności. Mimo to, to właśnie mężczyźni zakochują się szybciej od kobiet. Mimo iż istnieje powszechna opinia, że to kobiety są tymi bardziej uczuciowymi.

Gdy w grę wchodzą uczucia, mężczyźni podobnie zresztą jak kobiety, mogą czuć się niepewni i bezbronni. Jest to przeważnie spowodowane przeszłymi doświadczeniami odrzucenia lub zdrady. Poza tym może dopaść ich zwykła niepewność. Niezależnie od tego, czy znamy jego wcześniejsze doświadczenia, czy nie, te wydarzenia mogły ukształtować jego spojrzenie na miłość i chęć okazania jej kobiecie. To poczucie emocjonalnej delikatności i niepewności może objawiać się na różne sposoby.  

W takich przypadkach mężczyźni często szukają kontaktu z kobietą, którą kochają pod każdym możliwym pretekstem. Pragną jak najczęściej z nią rozmawiać, ponieważ są wtedy szczęśliwi i podekscytowani rozmową z nią, nawet każdego dnia. Uszczęśliwia ich fakt, że ich ukochana jest z nimi szczęśliwa i bezpieczna. To wcale nie prawda, że kieruje nimi egoizm, wręcz przeciwnie. Miłość czyni ich altruistami, jedyne czego pragną to szczęścia swojej wybranki. Niepewność z kolei może być przeszkodą, gdy prowadzi do negatywnych wzorców, takich jak zazdrość. Zazdrość to zupełnie normalny objaw w związku, jednak ta obsesyjna może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. 

Dobra komunikacja, szacunek i empatia są kluczem do udanego związku. Mężczyzna, który naprawdę kocha kobietę, będzie okazywał ten szacunek i empatię zarówno jej, jak i sobie. To wcale nie prawda, że mężczyźni nie potrafią kochać. Prawdziwy mężczyzna nie tylko to potrafi, ale też okazuje swoją miłość swojej ukochanej. Kochać to nie wstyd, kochać to przywilej. Mężczyźni różnią się jedynie w formie jej okazywania, oni pokazują to czynami, a kobiety słowami. Jednak to oni zakochują się szybciej i kochają mocniej...


Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości