EdithKulpienski EdithKulpienski
325
BLOG

Dlaczego młodzi mężczyźni tracą nadzieję na związek?

EdithKulpienski EdithKulpienski Rozmaitości Obserwuj notkę 66


Niestety bardzo często padają ofiarą rafinowanych kobiet i oczekiwań społeczeństwa. Facet inwestuje w związek swój czas, kreatywność i pieniądze. Co otrzymuje w zamian? Poza seksem zupełnie nic. Zdarza się, że i z seksu też nici...

Niedawno jeden z blogerów napisał, że salon24.pl to portal dla starszych kobiet i mężczyzn i moje rewelacje nikogo tu nie interesują. Gdyby tak było, to nikt by tu nie zaglądał, a jednak ktoś czyta te "rewelacje". Może warto się w końcu pogodzić z faktem, że nie wszyscy czytelnicy to ignoranci o wielkim ego i nie wszystko musi się kręcić wokół polityki, która wywołuje jedynie spory i waśnie. Salon24 jest miejscem dla wszystkich, każdy może znaleźć tu coś ciekawego. Również młodzi ludzie, którzy czasem potrzebują wskazówek, jak żyć w tym paranoicznym świecie. Ten tekst jest o nich i dla nich. Jeśli komuś to przeszkadza, to już jego problem.

Ostatnimi czasy sporo można przeczytać opinii młodych mężczyzn na temat ich braku chęci do randkowania. Dlaczego się tak dzieje, że młodzi ludzie coraz częściej nie przejawiają chęci wchodzenia w związek? Niestety powód jest paradoksalnie prosty - brak równości między płciami. Okazuje się, że mężczyźni są na tym polu na przegranej pozycji. 

Mimo że często kobiety powtarzają pewne zdanie, gdy są samotne: "Dlaczego nie znajduję właściwego mężczyzny?". Czy naprawdę sądzicie, że to prawda? Obawiam się, że nie do końca. Młode kobiety mają zwyczajnie zbyt wygórowane oczekiwania. Ich kandydat musi mieć co najmniej 180 wzrostu, dobrze płatną pracę, mieszkanie, dobry samochód i kasę...

Większość mężczyzn posiada własne doświadczenia bycia w związku z taką kobietą lub słyszał historię swojego kolegi. Nie oszukujmy się, ustawodawca chroni interes kobiety, a co z dobrem mężczyzn?! Oni są wykonawcami ich potrzeb. W przypadku rozwodu są zwyczajnie dyskryminowani przez polskie sądy. Dlaczego? Otóż kobieta może go pozbawić jego własności, odebrać dzieci i majątek oraz dobre imię. Często puszcza swojego ex z przysłowiowymi torbami.

Boją się, ze wszystkie kobiety są takie same. I mają w tym trochę racji, często bowiem kobiety, które mówią o równości, to te same kobiety, które chcą umówić się z kimś na znacznie lepszej pozycji niż one z każdej perspektywy. Młode kobiety chcą umawiać się z mężczyznami, którzy dobrze zarabiają, nawet jeśli same są bezrobotne. 

Z kolei czy ktoś słyszał, by dobrze zarabiająca kobieta spotyka się z bezrobotnym facetem? Raczej wątpię, a jeśli nawet, to zdarza się to rzadziej niż główna wygrana w lotka. Może zdarzyć się to w bajkach, ale bardzo rzadko w prawdziwym życiu.

Kobiety chcą faceta, który jest bardzo atrakcyjny fizycznie, nawet jeśli same wyglądają przeciętnie. Musi być wysoki, dobrze zbudowany, o miłej aparycji.

Poza tym same tak naprawdę nie wiedzą, czego chcą. Nawet gdy są spełnione materialne wymogi, to wciąż nie są przekonane czy zaspakaja to ich potrzeby. Zapytane, kogo szukają, zazwyczaj przedstawiają obraz faceta, który jest opiekuńczy, miły, kochający, ma dobry charakter itp. Nigdy nie wymienią swoich materialnych oczekiwań względem niego. 

A młodzi niedoświadczeni mężczyźni za każdym razem dają się na to nabrać, myśląc, że potrzeby kobiet pokrywają się z ich własnymi. Rzeczywistość jest jednak inna: mnóstwo mężczyzn zostało odrzuconych przez to błędne przekonanie już w pierwszej fazie znajomości.

Paradoksalnie to młode kobiety na ogół mówią, że faceci mają nierealne standardy, jeśli chodzi o urodę lub szukają kobiet, które w porównaniu z nimi są wyjątkowo piękne. Oczywiście zdarza się i tak, ale w niewielu przypadkach, jeśli chodzi o randki. Obecnie mężczyźni za każdym razem bardzo boją się odrzucenia. Jeszcze przed podejściem dopasowują swoje cechy do jej. 

Niektóre młode kobiety postrzegają umawianie się na randki jako rodzaj rywalizacji, porównując swojego partnera z innymi. Stają się bardzo zazdrosne o partnera przyjaciółki, którego porównują ze swoim. Nie daj Bóg, by ich partner wypadł gorzej!

Młodzi mężczyźni często najpierw zaprzyjaźniają się z kobietami, z którymi chcą się umawiać, aby poznać je wystarczająco dobrze. Tak, nie ma w tym nic złego. Podstawą każdego związku jest to, jak dobrze się znamy. Jednak sprawy nie układają się zawsze tak, jakby się spodziewali, kiedy zapraszają ją na randkę. Okazuje się bowiem, że kobiety tracą nimi zainteresowanie i ich porzucają. Dlatego te sytuacje ostatecznie powodują, że tracą nadzieję na udany związek. Ponieważ widzą, że ich wysiłek i czas nie mają znaczenia, jeśli chodzi o randkowanie.

Jedna rada dla młodych mężczyzn: nie marnujcie zbyt wiele czasu i wysiłku na poznawanie i przyjaźnienie się z kobietami, z którymi chcesz się umawiać. Jeśli dziewczyna nie jest pewna co do swoich intencji lub nie daje wam jasnej odpowiedzi po kilku dniach randkowania, to znak, że tracicie z nią czas. Jeśli kobieta jest gotowa się z wami umówić i jest pewna, że ​​w stu procentach wejdzie z wami w związek, nie będzie czekać, ponieważ nie będzie chciała was stracić. To proste jak drut!

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości