EdithKulpienski EdithKulpienski
1519
BLOG

Facet (nie) potrzebny od zaraz

EdithKulpienski EdithKulpienski Psychologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 213


Według wielu mężczyzn życie kobiety we współczesnym świecie jest zbyt łatwe. Dlatego kobiety ich nie potrzebują, co jest główną przyczyną braku szacunku w stosunku do mężczyzn. Obecnie to, co mieli kiedyś mężczyźni do zaoferowania kobiecie: siłę, schronienie, ochronę, zaopatrzenie czy rodzinę, straciło swoje znaczenie. Dzięki feminizmowi kobiety nie muszą już godzić się na mniej w imię zapewnienia sobie godziwych warunków życia. 

Współczesne kobiety są w większości przypadków lepiej wykształcone od mężczyzn, robią karierę, są niezależne finansowo i bez większego problemu znajdują partnera, kierując się właściwymi pobudkami. Wiążą się w pary nie po to, by mieć zabezpieczenie finansowe, tylko dlatego, że kochają swojego partnera. Czy naprawdę oczekiwanie od mężczyzny uczciwości, odpowiedzialności, życzliwości czy dojrzałości jest czymś nadzwyczajnym? Wydawałoby się, że nie, a jednak...

Przecież tak naprawdę większość rzeczy, których kobiety oczekują od mężczyzn, to rzeczy, które są równie ważne dla nich samych, gdyby tylko racjonalnie myśleli. Odpowiadając na pytanie, muszę powiedzieć, że nie, kobiety nie oczekują zbyt wiele od swoich partnerów. Oczywiście zdarzają się i takie, które pragną samca alfa, bogatego, przystojnego, męskiego wojownika, który z jednej strony wciąż będzie miły i pełen humoru, a drugiej bezkompromisowy i stanowczy. Dzięki Bogu jest ich niewiele, większość kobiet w gruncie rzeczy stąpa mocno po ziemi.

Co do mężczyzn, oni sami mają wrażenie, że ciągle biorą udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Czy jest wystarczająco wysoki, czy zarabia wystarczająco wiele, czy jest wystarczająco romantyczny, czy jest biegły w męskich obowiązkach, czy nie ogląda zbyt wiele telewizji ani nie gra w zbyt długo w gry video itd. Mają poczucie winy, gdy kobieta nie czuje satysfakcji z seksu, gdy zbyt mało zarabiają czy gdy oglądają porno. Oni boją się być postrzegani jako zboczeńcy lub ofermy.

Jakby na to nie patrzeć, to zupełnie normalne, gdy kobiety wybierają najlepszego faceta ze wszystkich, którzy są nimi zainteresowani. Podobnie z resztą robią mężczyźni, więc czemu dziwią się kobietom?! Mężczyźni nigdy nie przestali traktować kobiety jak, kogoś od siebie gorszego. Ich poglądy są pod wpływem patriarchatu po dziś dzień. Wielu z nich mówi na głos, to co myśli inni ukrywają swoje prawdziwe poglądy, aby nie być posądzonymi o męski szowinizm. Okazywany brak szacunku kobietom to powód braku szacunku kobiet w stosunku do nich samych. Ma tu zastosowanie prawo Jakuba: Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

Poza tym przynajmniej od 30 lat media robiły wszystko, co w ich mocy, aby zniszczyć instytucję rodziny w celu lepszej kontroli nad masami. Obecnie kobiety są zachęcane zarówno przez nie, jak i elitę rządzącą do poniżania mężczyzny i prześcigania ich w każdy możliwy sposób, co koliduje z ich naturalnymi instynktami znalezienia partnera. Wielu z nas obwinia media i inne, leżące u podstaw nowoczesnych koncepcji seksistowskich systemów jako sprawcę nieuzasadnionych oczekiwań zarówno kobiet w stosunku do mężczyzn, jak i mężczyzn w stosunku do kobiet. 

Jest to bardzo łatwe, ponieważ zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają standardy, które są zarówno realistyczne, jak i nierealistyczne. Media wykonały fantastyczną robotę, szkoląc nas, ucząc i piorąc nam mózgi, abyśmy chcieli czegoś więcej i jeszcze więcej, a pomimo tego nadal byśmy nie byli wystarczająco usatysfakcjonowani zamiast być zadowolonymi z tego, co mamy. Większość mediów nie nauczyła nas rozróżniania potrzeb od zachcianek, stąd też nasze wieczne niezadowolenie. Tak naprawdę zarówno mężczyźni, jak i kobiety są graczami w grze negocjacyjnej i oboje oczekują tak dużo, jak tylko jest to możliwe.

 Jeśli coś jest nie tak z oczekiwaniami wobec mężczyzn, to prawdopodobnie jest to kwestia kulturowa, a nie kobiecy spisek. To feminizm im wmówił, że mogą mieć wszystko, czego pragną: bez względu na to, czy są atrakcyjne, czy nie, mają prawo oczekiwać wszystkiego, co najlepsze. Tego właśnie feminizm nauczył kobiety i teraz mają zupełnie nierealistyczne oczekiwania co do tego, co zapewni jej mężczyzna. 

Dlatego kobiety, które nie mogą zdobyć księcia z bajki, uwierzą, że z mężczyznami jest coś nie tak. Niestety przyczyną złej oceny sytuacji są często ojcowie tych kobiet, którzy uczą swoje córki, że są księżniczkami i mają zawsze prawo do tego, co najlepsze. Kobiety od lat są przesiąknięte przekonaniem, że są idealne pod każdym względem. 

Również męska desperacja w zdobywaniu partnerki, sabotuje ich samych, ponieważ daje kobietom przekonanie, że naprawdę mogą zdobyć każdego faceta, jakiego tylko chcą. Gdyby mężczyźni mieli trochę więcej szacunku do siebie i nie rzucali się na pierwszą lepszą kobietę z brzegu, która się pojawi, oni sami i inni mieliby więcej możliwości w znalezieniu odpowiedniej partnerki.

Kolejną przyczyną odrealnionych oczekiwań jest ogólny dostęp do internetu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają więcej możliwości w znalezieniu partnera. Jeszcze dwadzieścia lat temu, kiedy randki online były mało popularne, kobiety nie miały innego wyjścia, jak tylko znaleźć sobie faceta w konwencjonalny sposób. Oznaczało to, że wybór był mniejszy. Teraz gdy randki online są główną formą znalezienia kogoś, ludzie są przytłoczeni wyborem, co daje im fałszywe wrażenie, że mogą mieć każdego czy każdą, który jest daleko poza ich ligą. Co zatem dzieje się z ludźmi z ich ligi? Cóż, kończą samotnie, nie z własnej winy.

Mimo wszystko kobiety pragną tradycyjnego mężczyzny, pomimo że feminizm mówi im, że tradycyjna kontynuacja powinna zostać zniesiona. Wiele kobiet nadal chce, aby mężczyzna przynosił upolowanego zwierza do domu, podczas gdy ona wychowuje dzieci i wykonuje większość prac domowych. Problem polega na tym, że płace są zbyt niskie a konkurencja na rynku pracy olbrzymia. Co uniemożliwia mu spełnienia tego warunku.

Feminizm wyzwolił kobiety, aby nie potrzebowały już pomocy mężczyzny, dlatego kobiety zwiększyły swoje oczekiwania wobec nich, co było bezpośrednim destrukcyjnym czynnikiem, niszczącym ich szansę na normalny związek.

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości