EdithKulpienski EdithKulpienski
156
BLOG

Dlaczego ludzie nas krzywdzą?

EdithKulpienski EdithKulpienski Psychologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 24


Dlaczego ludzie, którzy nas nie znają, krzywdzą nas, opowiadając niestworzone rzeczy na nasz temat? Prawdę mówiąc, nie ma to znaczenia, dlaczego to robią, dużo ważniejsze jest to, co my z tym zrobimy. Jednak aby podjąć odpowiednie kroki, by temu przeciwdziałać, powinniśmy dowiedzieć się, co nimi kierowało. Oto kilka możliwych przyczyn chęci skrzywdzenia nas przez osoby, które nie znają nas zbyt dobrze:

Naprawdę wierzą w te wszystkie okropne rzeczy na nasz temat. Opowiadając je, chcą ostrzec innych przed nami.

Pragną podnieść swój status, obniżając nasz. Ludzie plotkują, by pokazać, że są autorytetami w jakichś dziedzinach. Mimo że to nieszkodliwe, może być irytujące. Plotkując na nasz temat, próbują wypromować własną osobę naszym kosztem.

Próbują nas obrazić. Z jakiegoś powodu czują się przez nas zlekceważeni, dlatego chcą się na nas w ten sposób zemścić. Mogą również czuć się urażeni, ponieważ nie zwracaliśmy na nich uwagi, co prowadzi do: prób przyciągnięcia naszej uwagi. Dotyczy to zwłaszcza, gdy facet myśli, że ma prawo do uwagi dziewczyny, a ona mu jej nie poświęca. Zadaje sobie wtedy pytanie: "Dlaczego ona nie zwraca na mnie uwagi? Cóż, najwyraźniej jest irytującą dziwką!"  

To skrajnie niedojrzałe, ponieważ jeśli naprawdę mężczyzna chce zwrócić na siebie uwagę dziewczyny, powinien starać się przyciągnąć ją w pozytywny sposób, mówiąc np. "Czytałem ostatnio fajną książkę, miałabyś ochotę się z nią zapoznać i podzielić swoją opinią ze mną?", a nie w sposób negatywny, obrażając ją.

Trudno powiedzieć, która z tych rzeczy faktycznie jest powodem, dla którego inni nas krzywdzą, jednak nie powinniśmy się tym przejmować. Ignorowanie takich zachowań, to dobra praktyka. Miejmy nadzieję, że to ostatni raz, kiedy coś takiego nam się przytrafiło, niestety świat obfituje w tego typu ludzi i dobrze jest mieć plan radzenia sobie z nimi, gdy się pojawią.

Należy na nich uważać, ponieważ to typ manipulatorów. Nie ufajmy ich słowo, nawet gdyby od tego zależało nasze życie, a wręcz w szczególności wtedy. Zawsze pamiętajmy o tym, że ich czyny mówią głośniej niż słowa i fałszywy uśmiech na ich ustach. 

Oni nas nienawidzą z jakiegoś powodu, znanemu tylko im. 

Oceniają nas bardzo nisko.

Nie mają zamiaru nas poznać, a tym bardziej się z nami przyjaźnić, już zdecydowali o tym.

Należy zachować ostrożność w stosunku do takich ludzi, ponieważ są nieobliczalni i bardzo zmotywowani, aby się na nas odegrać. To ludzie o niskiej samoocenie, ponieważ ludzie o wysokim poczuciu własnej wartości, nie muszą się posuwać do manipulacji, intryg czy zemsty. Ludzie pewni siebie o wysokiej samoocenie brzydzą się tego typu zachowaniami. To domena maluczkich, słabych ludzi, którzy, aby poczuć się ważnymi, dopuszczają się intryg, by kogoś pogrążyć. Kogoś, kto wywołuje w nich utajone kompleksy.

Jeżeli ktoś o nas źle mówi, oceniając nas, choć nas wcale nie zna, tylko po to, by nas zranić, pamiętajmy ''Psy szczekają, jeśli nie znają człowieka''. Najlepszą odpowiedzią na głupców jest milczenie.

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości