EdithKulpienski EdithKulpienski
524
BLOG

Pięćdziesięciolatki: za młode, by umrzeć, za stare, by żyć...

EdithKulpienski EdithKulpienski Obyczaje Obserwuj temat Obserwuj notkę 96


W naszym społeczeństwie utarł się stereotyp, że kobiety 50+ są stare i nadają się tylko do pomocy przy wnukach lub schorowanych rodzicach... a co z nimi samymi?! Według wielu są za stare na własne życie prywatne, a nie daj Boże na nowy związek. A przecież to wciąż bardzo atrakcyjne kobiety, wiedzące czego chcą i znające wartość udanej relacji. Więc dlaczego są traktowane przez innych po macoszemu?

Jest wielu mężczyzn, którzy je ignorują z prostego powodu, to bardzo mało prawdopodobne, że wśród nich znajdą jakąś wolną atrakcyjną partnerkę. Wielu z nich twierdzi, że w rzeczywistości łatwiej jest znaleźć im igłę w przysłowiowym stogu siana niż interesującą kobietę w tej grupie wiekowej, która byłaby do wzięcia. Poza tym jest jeszcze kwestia radzenia sobie z zazdrosnym byłym mężem lub dorastającymi dziećmi z poprzedniego związku. Nie oszukujmy się, radzenie sobie z nimi, jest gorsze od leczenia kanałowego bolącego zęba. 

To dlatego wielu mężczyzn jest bardziej zainteresowanych dużo młodszymi kobietami, które nie mają jeszcze takich problemów niż dojrzałymi "ryczącymi" pięćdziesięciolatkami. Mężczyźni wolą zwyczajnie iść na łatwiznę, zamiast dać się ponieść dojrzałemu uczuciu. Z jednej strony trudno im się dziwić, życie pozbawione balastu poprzedniego związku kobiety jest prostsze. Z drugiej jednak nikt lepiej nie zrozumie i nie doceni mężczyzny niż kobieta po przejściach. Jednak komu by się chciało o tym przekonać?

Wymagałoby to poświęcenia i pracy, a facetom po pięćdziesiątce marzy się fotel i ciepłe bambosze... dlatego to nie oni będą obok dojrzałej piękności, tylko sporo młodsi od niej, ci, którym się jeszcze chce zabiegać o jej względy. Którzy nie boją się prawdziwych wyzwań i którzy dostaną to wszystko, co ma ona im do zaoferowania. A jest tego sporo. Ona nie jest tylko piękna na zewnątrz, ale przede wszystkim wewnątrz. Potrafi jak żadna inna, kochać bezwarunkowo i doceniać miłość, którą została obdarzona przez niego.

Mężczyzna, który ją doceni, będzie prawdziwym zwycięzcą, ponieważ zyska nie tylko partnerkę czy kochankę, ale też oddanego przyjaciela. Od teraz może być pewny, że stoi za nim mądra, lojalna i wierna kobieta. Ktoś, kto w trudnych chwilach podniesie go na duchu, a w radosnych, będzie się cieszyć razem z nim. Każdy ma prawo do szczęścia...nawet pięćdziesięciolatka.

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości