EdithKulpienski EdithKulpienski
136
BLOG

Każdy z nas jest w jakimś stopniu hipokrytą.

EdithKulpienski EdithKulpienski Psychologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 34


Paradoksalnie ludzie, których celem jest dobro własnego związku, muszą nauczyć się tolerować wady swojego partnera, również jego hipokryzję. W przeciwnym razie mogą nigdy nie zaznać szczęścia... 

Hipokryta prezentuje się jako osoba moralnie uczciwa, ale w praktyce jej działania są niezgodne z tymi deklaracjami. Istnieje rozbieżność między tym, co hipokryta mówi lub obiecuje, a tym, co robi w rzeczywistości.

Jednakże musimy pamiętać, że nie wszystkie hipokrytyczne zachowania są równie kreowane, na przykład, gdy chcemy być traktowani poważnie, a sami drwimy z innych lub gdy wymagamy od wszystkich punktualności, a sami wiecznie się spóźniamy. Nie zawsze chodzi o takie poważne zachowania, jak wymaganie od partnera bezwzględnej lojalności czy wierności, samemu go zdradzając.

Hipokryzja w związku romantycznym może przybierać różne formy i może znacząco wpłynąć na dynamikę i zaufanie między partnerami. Oto kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę:

Jednym z nich jest sytuacja, gdy wymagamy całkowitej wierności od swojego partnera, sami go zdradzając lub podtrzymując emocjonalne relacje z innymi osobami.

Podobnie jak fakt, że stale krytykujemy wygląd naszego partnera i narzucamy mu nasze standardy piękna, podczas gdy my sami nie dbamy o siebie.

Krytykowanie partnera podczas jego nieobecności, jest również hipokryzją.

Domagając się szczerej komunikacji i uczciwości ze strony naszego partnera, podczas gdy sami ukrywamy istotne informacje, kłamiemy lub manipulujemy faktami w celu osiągnięcia własnych korzyści, to również hipokryzja z naszej strony.

Hipokryzją jest również, stawianie swoich własnych potrzeb i pragnień na pierwszym miejscu, ignorując potrzeby i pragnienia naszego partnera, jednocześnie wymagając od niego ich spełniania.

Hipokryzją jest także udawanie gotowości na zaangażowanie i poważny związek, w rzeczywistości unikając odpowiedzialności, podejmowania decyzji i zobowiązań.

Hipokryzja często objawia się poprzez stosowanie różnych standardów wobec siebie i partnera. Na przykład wymagając od partnera, że będzie odpowiedzialny finansowo, podczas gdy sami nieostrożnie zarządzamy własnymi wydatkami. Stwarza to poczucie niesprawiedliwości w związku.

Może się ona wiązać z manipulacją emocjonalną, podczas której jeden z partnerów wykorzystuje poczucie winy, szantaż emocjonalny lub inną taktykę, aby kontrolować działania lub decyzje drugiego. 

Obłudny partner może stawiać nierealistyczne oczekiwania wobec swojej drugiej połówki, sam jednak nie spełniając ich. Może to powodować ciągłe poczucie nieadekwatności i presji na drugą osobę, co prowadzi do frustracji i niezadowolenia w związku.

Hipokryci bardzo często mają olbrzymi problem ze wzięciem odpowiedzialności za swoje czyny. Mogą obwiniać partnera za problemy w związku, których często są sami przyczyną. Może to utrudniać rozwiązywanie konfliktów i uniemożliwiać rozwój relacji.

Hipokryci wierzą, że są moralnie lepsi od swoich partnerów. Mogą wykorzystywać tę wyższość do usprawiedliwiania własnych działań, krytykując lub umniejszając zachowanie partnera. Ta dynamika podważa zaufanie, szacunek i równość w związku.

Hipokryzja w związku romantycznym jest szkodliwa dla relacji, ponieważ niszczy zaufanie i tworzy nierównowagę w partnerskiej dynamice. Ważne jest, aby w związku dążyć do uczciwości, autentyczności i zgodności między słowami a czynami.

Przezwyciężenie jej wymaga samoświadomości, otwartej komunikacji oraz skorygowaniem niespójności między słowami i czynami. Obejmuje ćwiczenie empatii, zrozumienia i traktowania partnera z taką samą uczciwością i szacunkiem, jakiego od niego oczekujemy. Budowanie fundamentów zaufania i uczciwości jest niezbędne do budowania zdrowej i prawdziwej relacji z partnerem

.


Źródło

Zdjęcie Google 

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości