EdithKulpienski EdithKulpienski
333
BLOG

Naga prawda

EdithKulpienski EdithKulpienski Rozmaitości Obserwuj notkę 90


Obserwując współczesną kobiecą modę, można zauważyć, że z roku na rok staje się odważniejsza. Powiedziałabym, że kobiece ciało przestało być tajemnicze i pociągające, ale jest to moja własna, subiektywna opinia. Kreacje prezentowane przez wiele celebrytek więcej odkrywają, niż zakrywają. Niestety wiele kobiet je naśladuje, przyjmując tandetę i brak smaku za elegancję. Prowadzi to do ich uprzedmiotawiania przez mężczyzn, za ich zgodą. Skoro same do tego doprowadzają, dlaczego później są oburzone złym traktowaniem przez niektórych mężczyzn?! Paradoksalnie im więcej kobieta pokazuje, tym bardziej traci na wartości wśród mężczyzn.

Owszem są i tacy, którym nowy styl bardzo się podoba, ale czy zawsze i wszędzie tego nie byłabym taka pewna. Czy kolejny podbój z dyskoteki pozna jego rodzinę lub kolegów z pracy, tego nie byłabym taka pewna... Przynajmniej nie wśród ludzi na poziomie. Poczucie smaku i taktu również w modzie jest bowiem zawsze w cenie. Niedawno byłam świadkiem pewnego zajścia na imprezie firmowej, gdy to kolega przyszedł z osobą towarzyszącą i został poproszony przez właściciela, by opuścił salę. Powodem był strój jego towarzyszki. Co prawda był zgodnie z trendami obecnej mody kobiecej, prezentowanej tak chętnie na dyskotekach i przez dość odważne kobiety. Niestety naszemu szefowi, jak widać, nie przypadł do gustu, a wręcz wprowadził go w zażenowanie.

Spytacie dlaczego? No cóż, każda sytuacja się różni i to, co wypada ubrać na dyskotekę, niekoniecznie pasuje na spotkanie firmowe lub rodzinny obiad. Strój jest naszą wizytówką, naszym pierwszym wrażeniem, jest pierwszym sygnałem, który świadczy o naszym takcie, smaku, inteligencji czy szacunku dla innych. Dlatego też jest bardzo ważne ubierać się zgodnie z okolicznością.

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na to, dlaczego niektóre kobiety decydują się na pokazywanie swojego ciała w większym stopniu niż inne. Każdy człowiek ma indywidualne powody i motywacje, które mogą skłaniać go do takiego zachowania. 

Jednym z nich jest indywidualna ekspresja i wyrażanie siebie. Niektóre kobiety czują się pewnie i komfortowo we własnym ciele, chcą pokazywać swoją indywidualność oraz styl poprzez ubrania, tatuaże, biżuterię czy inne elementy, które eksponują ich ciało.

W ten sposób również wyrażają pewność siebie i własną siłę. Dla niektórych kobiet pokazywanie swojego ciała jest sposobem na wyrażenie pewności siebie i siły. Podkreślają w ten sposób swoją tożsamość. Przynajmniej tak im się wydaje.

Kolejnym powodem są zmieniające się normy społeczne w związku z obowiązującym kobiecym pięknem i modą. W ostatnich latach normy społeczne związane z pokazywaniem ciała uległy ogromnej zmianie. Wiele społeczeństw staje się bardziej otwartych i akceptujących wobec różnych sposobów wyrażania siebie, w tym również pokazywania ciała. 

Również kultura popularna, tak jak media społecznościowe, odgrywa dużą rolę w kształtowaniu trendów i wpływaniu na postrzeganie piękna i atrakcyjności. Wiele kobiet czuje presję, aby dostosować się do panujących standardów urody, które promowane są przez media, co skłania je do odsłaniania coraz więcej własnego ciała.

Oczywiście każda osoba ma prawo do wyboru, jak chce wyrażać swoją tożsamość i jak chce prezentować swoje ciało. Jednak musi liczyć się z konsekwencjami swoich wyborów. Dzięki wcześniejszej modzie kobiety stanowiły zagadkę dla męskiego oka, obecnie nic już nią nie jest. Mężczyzn otaczają prawie nagie kobiety, których nie można rozbierać wzrokiem, ponieważ już są rozebrane. Przez co są coraz mniej dla nich interesujące.

Oczywiście niektórzy z was powiedzą, że tajemniczość w kontekście atrakcyjności płciowej jest subiektywną kwestią i może różnić się w zależności od osoby. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że tajemniczość zniknęła u wszystkich kobiet, ponieważ preferencje i oczekiwania związane z atrakcyjnością różnią się w zależności od kultury, społeczeństwa i indywidualnych preferencji mężczyzny.

Postrzeganie atrakcyjności jest złożone i zależy od wielu czynników, takich jak osobowość, wygląd, inteligencja, poczucie humoru i wiele innych. Dla niektórych osób tajemniczość może być atrakcyjna, podczas gdy dla innych otwartość i autentyczność mogą być bardziej pociągające. Tak mówi psychologia, a jaka jest prawda?! To pozostawiam wam do przemyślenia drodzy czytelnicy...


Źródło

Zdjęcie Google 

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości