EdithKulpienski EdithKulpienski
505
BLOG

Seks z piętnastką

EdithKulpienski EdithKulpienski Rozmaitości Obserwuj notkę 94

Seks z piętnastką to nie pedofilia! W Polsce wiek wyrażenia zgody wynosi 15 lat, co oznacza, że osoby powyżej 15 roku życia mogą uprawiać seks zupełnie legalnie. Schody zaczynają się, gdy osoba poniżej 18 roku życia chciałaby przeprowadzić test wykrywający wirusa HIV lub zwyczajnie odwiedzić gabinet ginekologa w celu uzyskania porady o antykoncepcji. 

Nasze prawo traktuje ją, jak dorosłą, gdy uprawia seks z dorosłym, w pełni rozwiniętym fizycznie i psychicznie mężczyzną. Jednak, gdy chce odwiedzić ginekologa w celu porady w sprawie antykoncepcji lub przeprowadzenia testu na wykrycie wirusa HIV musi towarzyszyć jej opiekun prawny. To jakiś paradoks, prawo uznaje ją raz jak dość dorosłą, raz jak dziecko. To w końcu jak to jest?!

Czy 15-latka jest dość rozwinięta fizycznie i psychicznie, by uprawiać seks z dorosłym mężczyzną?

Niestety nie, ponieważ nie jest ani w pierwszym, ani drugim przypadku dość rozwinięta.

Co dzieje się z jej ciałem, gdy uprawia seks z dorosłym, w pełni rozwiniętym zarówno fizycznie, jak i psychicznie mężczyzną?

Gdy 15-latka uprawia seks z dorosłym mężczyzną, istnieje wiele potencjalnych konsekwencji zarówno dla jej ciała, jak i dla jej ogólnego dobrostanu psychicznego. Oto tylko kilka aspektów, które można wziąć pod uwagę:

1. Fizyczne konsekwencje: Młode ciało 15-latki nadal się rozwija, a układ rozrodczy nie jest w pełni dojrzały. Niezabezpieczony seks może prowadzić do ryzyka zakażeń przenoszonych drogą płciową, takich jak choroby weneryczne, w tym wirusowe infekcje, takie jak HIV/AIDS. Ponadto, ryzyko ciąży w tak młodym wieku jest wysokie, co ma wpływ na zdrowie fizyczne i emocjonalne dziewczynki, czego prawdopodobnie ustawodawca nie wziął pod uwagę!

2. Emocjonalne konsekwencje: W tak młodym wieku, dziewczynki nie są gotowe na emocjonalne i psychiczne konsekwencje związane z aktywnością seksualną, szczególnie w kontekście związku z dorosłym mężczyzną. Mogą odczuwać presję, lęk, wstyd, poczucie winy lub trudności z radzeniem sobie z emocjami związanymi z tym doświadczeniem.

3. Prawne konsekwencje: W wielu krajach, w tym w Polsce, zachowanie seksualne między dorosłym a nieletnim poniżej wieku zgody jest zupełnie słusznie uznawane za nielegalne i podlega karze. Istnieje ryzyko, że dorosły mężczyzna będzie ścigany prawnie za popełnienie przestępstwa, zwłaszcza jeśli wykorzystuje lub nadużywa seksualnie nieletnią.

W wieku 15 lat wiele dziewcząt jest w fazie dorastania, ich ciała nadal się rozwijają, a rozwój emocjonalny jest w trakcie ewolucji. Zdolności poznawcze, dojrzałość emocjonalna i zdolność do podejmowania decyzji w pełni świadomej i odpowiedzialnej są procesem, który wymaga czasu i doświadczenia. Mówiąc inaczej, w tym wieku dziewczynki nie są w stanie podjąć świadomie takiej decyzji.

Ponadto, istnieje zasadnicza nierównowaga władzy i doświadczenia między dorosłym mężczyzną a 15-latką. Dorosły mężczyzna ma większą wiedzę, doświadczenie życiowe i wpływ, co może wpływać na zdolność młodej osoby do podejmowania decyzji i wyrażania zgody.

Jakie doznania i emocje towarzyszą seksowi z dorosłym mężczyzną 15-latce?

1. Lęk i niepewność: Z powodu młodego wieku i braku doświadczenia, 15-latki bardzo często odczuwają lęk, niepewność i niepokój związane z nieznanym i intymnym doświadczeniem seksualnym.

2. Presja: Odczuwa presję, szczególnie jeśli dorosły mężczyzna wywiera na nią wpływ, manipuluje lub wykorzystuje swoją pozycję w celu wymuszenia aktywności seksualnej.

3. Wstyd lub poczucie winy: Ze względu na społeczne normy i tabu związane z nieodpowiednim wiekiem, lub nieodpowiedzialnym zachowaniem seksualnym, 15-latki często odczuwają wstyd lub poczucie winy.

4. Brak komfortu fizycznego: Młode ciało 15-latki nie jest w większości przypadków gotowe na aktywność seksualną w pełnym zakresie, co może prowadzić do dyskomfortu fizycznego lub niesamowitego bólu.

Niestety prawo, które reguluje legalność seksu pomiędzy nieletnimi a dorosłymi, wzięło prawdopodobnie pod uwagę jedynie prawa mężczyzn, zapominając o tych młodych dziewczynach, tak naprawdę jeszcze dzieci. Czy dalej uważacie drodzy panowie seks z 15-latką za normalny i legalny a może za formę pedofilii?!Źródło

Zdjęcie Google 

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości