1 obserwujący
3 notki
11k odsłon
  7432   0

UPC – NIEUCZCIWY DOSTAWCA INTERNETU I TELEWIZJI… MAFIA?

image

* z cyklu "Moje reportaże"
UPC – NIEUCZCIWY DOSTAWCA INTERNETU I TELEWIZJI… MAFIA?
Jestem klientem firmy UPC (kiedyś nazywała się Aster) zaraz gdy się pojawiła jako firma (ok. 2000 roku).
Zmawiam u nich sygnał telewizyjny i internet, podobnie jak moi rodzice i brat…
Niestety mam złe doświadczenia jeśli chodzi o tą firmę…
Nie zmieniam ich bo obawiam się, że inne podobne firmy działają tak samo…
Usługa dostawy internetu i telewizji jest droga (w sumie 100 - 150 zł miesiącznie).
Firma korzysta z różnych pułapek żeby na Tobie zarobić… Zastawia pułapki...
* Dzwonią, proponując ci bezpłatne oglądanie telewizji HBO przez miesiąc albo dwa, jak się zgodzisz a usługi nie wyłączysz w terminie doliczają ci płatny miesiąc albo kilka miesięcy tej usługi
Na czym polega taka pułapka?
* Dzwonią i proponują ci różne usługi i promocje…
- Czy rozmawiam z Elżbietą Gawin
Zadaje Ci różne pytania, na które odpowiadasz twierdząco albo w jakiś inny sposób
Na końcu mówisz, że nie jesteś zainteresowany dokupieniem jakiś usługi...
Po miesiącu dostajesz ze zdziwieniem wyższy np. o 50 zł lub 100 zł rachunek. Dzwonisz, żeby wyjaśnić dlaczego… Dowiadujesz się, że zamówiłeś coś przez telefon. Domyślasz się, że Cię wrabiają (na dowód zmontują Twoją rozmowę, skopiują gdy mówisz tak lub coś innego i dokleją do innych pytań...).
Albo ich przestraszysz policją, mówiąc, że też masz nagraną tą rozmowę i brzmi inaczej, albo masz świadka, że nic nie zamawiałeś, albo sami dadzą ci spokój.
Wiele osób nie od razu zorientuje się że pobierają jej z konta wyższą opłatę. A UPC obraca dzięki temu setkami tysięcy złotych wyłudzonych od klientów…
- Gdy przeprowadzałam się do innego mieszkania, skasowano mnie prawie 200 zł za podpięcie internetu i założenie gniazdek (chociaż w obu lokalach było opłacone i podpięte UPC) – tylko chciałam zmienić nazwisko abonenta.
- Dostajesz różne modemy, musisz je oddać w terminie bo jak nie to płacisz za modem
- Jak chcesz przedłużyć umowę to płacisz drożej a nie taniej… I jesteś narażony na kolejne pułapki – proponuje ci się np. kilka promocji na raz, bezpłatny program antywirusowy na internet, bezpłatne kanały itp. Potem każdą usługę trzeba wyłączyć w innym dniu, gdy kończy się okres bezopłatowy. Jak spóźnisz się 1 dzień kosztuje cię to 50 - 100 zł. Trudno to zapamietać, później wdrażają inne zasady i okazuje się, że to co mówił sprzedawca się nie zgadza. Miałam taką sytuację pół roku temu… Usieszyłam się, że wynegocjowałam internet z telewizją i Horizonem za 110 zł miesięcznie, ale dostałam rachunek na 150 zł…
To co mówi ci konsultant UPC najlepiej nagrywać albo kazać sobie przysłać na piśmie, bo potem zmieniają fakty (rozmowa z konsultantem nie jest wiążąca), ani przez telefon ani w salonie. Kłamią w żywe oczy (uszy)…
- Dostałam od nich nagrywarkę Horizon – nie działa, psuje się, oczywiście UPC nie chce obniżyć przez to rachunku (a przecież „usługa nie jest zgodna z umową”).
Miesiąc temu wrobili moją mamę w wyższy rachunek telefoniczny (że rzekomo zamówiła przez telefon telewizję HBO). Ja podchodzę do tego ze zdumieniem i nie jestem zdziwiona, ale mama bardzo się zdenerwowała… Musiałam się przejechać z nią przez to do salonu UPC żeby złożyć reklamację (na początku czerwca), reklamacji jeszcze nie rozpatrzono ale wyłączono jej dzisiaj telewizję i internet bo nie zapłaciła wyłudzonego 150 zł (tylko 100 zł które ma ustalone w umowie).
Bez względu na wynik tej reklamacji chyba napiszę jutro list do prokuratury w tej sprawie. Przy okazji wyślę dwa inne pisma – na dwie inne firmy działające w podobny sposób i na firmy które nękają mnie telefonami z propozycją usług.
Moim zdaniem to trzeba zgłaszać…
Myślicie, że zamiotą to pod dywan? Jest jeszcze rzecznik praw klienta…
Podobnie „złodziejskie metody” stosuje firma Orange, PKT (Polskie Książki Telefoniczne) i inne firmy…
Przypuszczam, że wszyscy dostawcy telefonów i internetu czy reklam kombinują jak cię wrobić w wyższe wydatki…
Rzekomo przez pomyłkę pobierają ci z konta wyższe stawki niż należne, a potem obracają twoimi pieniędzmi albo dostają za nie procenty w banku… A ty denerwujesz się i tracisz czas.
Przez różne pułapki UPC wyłudziło ode mnie w ciągu ostatnich lat koło pół tysiąca złotych. Podobnie od mojej rodziny… W dodatku co miesiąc zarabiają na nas średnio 120 zł x 3 rodziny. To dla nich za mało i ciągle chcą więcej… Więc kradną!
Mam nadzieję, że PIS ograniczy tą bandycką samowolę…
Co możemy zrobić? Trzeba to zgłaszać… Nie wolno się na to zgadzać. Trzeba się awanturować i nazywać ten proceder po imieniu czyli „próbą wyłudzenia, złodziejstwem, oszustwem, przestępstwem, zorganizowaną grupą przestępczą itp.). Bo skoro firmy obligują swoich pracowników do wprowadzania cię w błąd (zarząd, pracowników, prawników, sprzedawców, techników itp.) to jest to już grupa przestępcza, czyli mafia…
* poniżej moje zdjęcie

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie