8 obserwujących
87 notek
50k odsłon
  336   1

Komitet Śledczy bada zbrodnie polskich nacjonalistów i najemników w Popasnej

Świadomość tego jak nas widzą na wschodzie, może zarzutować na przygotowanie się do ewentualnej wojny. A nie będzie łatwo, gdy bandyckie oddziały gwałcicieli i szaleńców przyjdą do nas mścić się za rzekome zbrodnie dokonane na ludności rosyjskiej. Informacja dla nieumiejących czytać - poniżej (wraz z linkiem do strony oryginalnej) moje nieudolne tłumaczenie z czołowej rosyjskiej propagandówki RIA NOVOSTI. To naprawdę nie jest mój wymysł!

Rosyjski Komitet Śledczy bada zbrodnie nacjonalistów i najemników z Polski w Popasnej w LPR.


MOSKWA, 15 maja - RIA Novosti. Komitet Śledczy Rosji ustali okoliczności zbrodni nacjonalistów i najemników z Polski w mieście Popasna w ŁRL (Ługańskiej Republice Ludowej) , według Rosyjskiego Komitetu Śledczego.
„Śledztwo, w ramach śledztwa w sprawach karnych dotyczących zbrodni reżimu kijowskiego, zbada te informacje, a działania nacjonalistów i najemników otrzymają odpowiednią ocenę prawną” – czytamy w oświadczeniu. Według wydziału, na podstawie relacji okolicznych mieszkańców, bojownicy strzelali do domów z ludnością cywilną i trzymali ich w piwnicach, nie wypuszczając  z miasta.
Odnotowano, że ukraińscy nacjonaliści rozmieścili stanowiska strzeleckie w budynkach mieszkalnych, a na dachach rozlokowano snajperów, strzelając w nogi zmierzających po wodę cywilów. Istnieją dowody na to, że w wyniku takich działań zginął mężczyzna.
Ponadto polscy najemnicy przez cztery dni nie wypuszczali ludzi z piwnicy po wodę.

............................................................................................................

 СК расследует преступления польских националистов и наемников в Попасной - https://ria.ru/20220515/donbass-1788638581.html
 Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale