85 obserwujących
3153 notki
1799k odsłon
1393 odsłony

Zagadka Zełenskiego

Wykop Skomentuj8


  Ciekawe jest też ostatnie oświadczenie Kołomojskiego {TUTAJ}:


  "Miliarder Ihor Kołomojski zapewnił, że zwycięzca wyborów prezydenckich na Ukrainie Wołodymyr Zełenski nie jest jego marionetką i oświadczył, że nie potrzebuje od prezydenta elekta pomocy, ani nie będzie zwracał się do Zełenskiego z prośbami.".


  Wczoraj [3.05.2019] pojawiły sie informacje na temat zamiarów Zełenskiego,  Stwierdził on:


  "Wołodymyr Zełenski zapewnia, że nie ugnie się przed Putinem. Jeśli Rosja liczyła, że z nowym prezydentem Ukrainy łatwiej będzie się dogadać niż z Petro Poroszenko, to ostatnie wypowiedzi Zełenskiego pokazują, że tak się nie stanie. 41-letni komik, który wygrał kwietniowe wybory prezydenckie, ponownie zajął twarde stanowisko na Facebooku.

Długo się zastanawiałem, co wspólnego mają Ukraina i Rosja. Prawda jest taka, że po aneksji Krymu i agresji w Donbasie jedyną rzeczą, która nas łączy, jest granica państwowa: mamy wspólne 2,295 kilometrów i 400 metrów. Rosja powinna zwrócić kontrolę nad każdym milimetrem po stronie ukraińskiej. Dopiero wtedy będziemy mogli poszukać wspólnego gruntu – oświadczył Wołodymyr Zełenski, którego cytuje TASS.(...)

  To kolejna zdecydowana wypowiedź prezydenta elekta. Kilka dni temu Zełenski doradził Rosji, by "nie traciła czasu", kusząc Ukraińców rosyjskimi paszportami. Władimir Putin podpisał niedawno dekret ułatwiający Ukraińcom uzyskanie rosyjskiego obywatelstwa. Zełenski ostrzegł swoich rodaków, że rosyjski paszport oznacza też np. "prawo do bycia aresztowanym za udział w pokojowym proteście". (TUTAJ).


  Do Brukseli wysłał zaś swych doradców na rozmowy:


  "Doradcy prezydenta elekta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego spotkali się w Brukseli z ambasadorami państw UE i poinformowali ich o pierwszych planach przyszłego szefa państwa - poinformował jego sztab. „Zapewniono nas o całkowitym poparciu. Istnieje zrozumienie, że niezbędne jest wzmocnienie sankcji przeciwko Rosji” 

- powiedział po rozmowach Ołeksandr Danyluk, który doradza Zełenskiemu w kwestiach polityki zagranicznej i gospodarki. 

Drugim doradcą, który uczestniczył w spotkaniu, był Rusłan Riaboszapka; odpowiada on w ekipie Zełenskiego za sprawy wewnętrzne i działania antykorupcyjne. 

Danyluk poinformował dziennikarzy w Brukseli, że rozmowa z unijnymi ambasadorami dotyczyła przede wszystkim działań tzw. formatu normandzkiego. Są to rozmowy na temat uregulowania konfliktu w Donbasie na wschodzie Ukrainy, prowadzone przez Ukrainę, Niemcy, Francję i Rosję. 

„Naszym kluczowym priorytetem będzie odrodzenie i aktywizacja działań formatu normandzkiego” 

- powiedział Danyluk. Według doradcy nowy prezydent Ukrainy będzie chciał się także skupić na rozwiązaniu humanitarnych problemów mieszkańców Donbasu." {TUTAJ}.


  Te informacje zdają się przeczyć tezom Onetu o uzależnieniu Zełenskiego od Kremla.

Te i inne nazwiska osób wpływowych, z nieukrywanymi związkami z Kremlem potwierdza dwóch niezależnych deputowanych, którzy prosili o nieujawnianie ich tożsamości.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka